Про конкурс

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) був уперше проведений 2013 року в Україні. У 2014 році проект став міжнародним, у ньому взяло участь 15 країн. Цього ж року конкурс проводиться в 34 країнах з різних куточків світу. Усього за сім років української частини конкурсу, учасники подали на конкурс понад чотири тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 80 тисяч фотографій. Але ще близько 50% об’єктів, зазначених у конкурсних списках, не мають ілюстрації для Вікіпедії – найпопулярнішої онлайн енциклопедії.

Метою конкурсу є:

  • поповнення інтернет-проектів, що підтримуються Wikimedia Foundation Inc. фотографіями пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду, що знаходяться на території України;
  • створення фотографій якнайбільшої кількості пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду на території України та надання доступу до них усім зацікавленим фізичним та юридичним особам;
  • сприяння охороні навколишнього природного середовища.

У конкурсі беруть участь фотографії, завантажені їхнім автором на Вікісховище і які були створені до 23 лютого 2022 року (включно), щоб не наражати на небезпеку учасників та не шкодити національній безпеці України.

Головні умови участі:

  • фотографії повинні бути виконані Конкурсантами особисто;
  • вчасне надходження фото на розгляд експертного журі (протягом липня);
  • наявність місця, зображеного на світлині, у переліку об’єктів природно-заповідного фонду України;
  • зазначення автора, місця та ID-коду зі списку в описі світлини;
  • опис кожної фотографії повинен містити географічні координати фотографування об’єкту.

Детальніше в регламенті конкурсу.

Усі фотографії, надіслані на конкурс, потрапляють до службової категорії Images from Wiki Loves Earth 2023 in Ukraine. Одночасно вони потрапляють до загальної категорії українських пам’яток природи — Natural heritage sites in Ukraine. Таким чином світлини стають надбанням людства — їх може використовувати будь-хто з будь-якою метою, не забуваючи вказати автора і джерело, звідки було взято фотографію.

Номінації:

Журі відзначає серед надісланих фотографій:

  • 10 найкращих фотографій конкурсу;
  • найкращі фотографії у кожному з 27 регіонів України.

Організаційний комітет визначає:

  • 10 учасників, які сфотографувати найбільше пам’яток;
  • учасників, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток у кожному з регіонів України.

Кількість нагород, які може отримати учасник в цьому Конкурсі, необмежена. Організатор за погодженням з Журі має право змінити встановлені або запровадити додаткові номінації.

Детальніше про цьогорічні номінації.

Оголошення підсумків

Результати конкурсу на національному рівні стануть відомі восени 2023 року. Автори найкращих світлин будуть нагороджені цінними призами. Призи та відзнаки будуть вручені на церемонії нагородження або будуть надіслані переможцям поштою.

Після чого кращі роботи учасників кожної з країн розглядатиме міжнародне журі. Восени 2023 року буде визначено переможців міжнародного конкурсу «Вікі любить Землю».

У 2014 році серед фотографій 15 країн-учасниць перемогло фото Карпатського національного природного парку. Також Україна посіла перше місце за кількістю як завантажених фотографій у 2015 році. У 2016 році три світлини з України потрапили до 15 найкращих фото конкурсу, у 2017 — теж три, в 2019 — чотири фото були у десятці кращих, а в 2021 році — одне фото.

Пам`ятка з завантаження робіт у Вікісховище 

Прес-анонс

Поради фотографам

Фото переможців попередніх років

114 thoughts on “Про конкурс

  • Штец Крістіан

    Доброго дня!
    Вибачте, а як можливо видалити завантажені фото на цей конкурс, тому що вони мають неправильний (не мають) ID, і поставити на всі фото ID? Бо, на мій погляд, при “завантаженні нової версії цього файлу” ID не можна поставити. Чи я не правий?
    Дякую наперед за відповідь!

    Відповідь
    • Ярослав

      ID можна прописати вручну в описі (дивись розділ «Опис файлу» на сторінці фотографії)
      Рядок description має бути приблизно таким
      |description={{uk|1=Ботанічна пам’ятка природи.}}{{UkrainianNaturalHeritageSite|61-250-5000}}

      {{UkrainianNaturalHeritageSite|61-250-5000}} прописує ID

      А також додати рядки
      {{Wiki Loves Earth 2017|ua}} — прописує, що фото завантажене в рамках конкурсу 2017
      [[Category:Uploaded via Campaign:wle-ua]]

      Відповідь
  • Скажіть будь-ласка, а на біса Вікіпедія вибирає найкращу десятку фото , якщо ось (не риючись):
    я шукав до об`єкта Шацький НПП
    https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Shatsky_National_Natural_Park
    які його фото я вже завантажив минулого року, і не побачив своїх фото взагалі, включно із своїм “побєдоносним” по цьому регіону в цій номінації минулого року ! Яке ж за вашою версію ввійшло ще і в ТОП-10 по Вкраїні (хоч ми не одобрямс). Це ж абсурд. І образа автора. Його фото вибирають в десятку а воно взагалі ніде не відображається)))). Кста, половина моїх фото по іншим регіонам також не видна ніяк, окрім як в “Мої завантаження”.

    Відповідь
    • Якщо Вас образили, то вибачте, будь ласка. Категоризація фотографій і прилаштовування їх у статті вимагає окремих рук, яких бракує. Тож можете або повірити на слово, що через певний час все буде на своїх місцях, або спробувати це зробити теж.

      Відповідь
      • Кого вибачать, Вас? Але ви не причетні.
        Бота? Але ж він -бездушний.
        І цього разу -я завантажував до деяких об`єктів – її першу ЄДИНО вірну фотографію ( тобто вже була якась, але відверто – не відповіда цьому об`єкту (нашвидко: заказник “Моршинський”, каштан в Одесі по вул Гаванна 4) – але моїх СПРАВЖНІХ фото – не побачити, бо нема категорії -тобто і нема галереї. Тобто видко тільки фейкові фото…а правдонька, як завжди – не може вибитись до людей, і просвіщати їх.
        А я ж не можу ( даж просто як учасник конкурсу) викидати чужі фото самовільно із цих статей !
        А все чого… отак? Думаю, ходимо по кругу проблем з-за розпорошування сил волонтерів Вікі. Ніби-то основний проект хвонду -Вікіпедія? 😉 … Але то вже не моя парахвія. Ехх… “кабы я была царевной” (с)

        Відповідь
  • смт.Славське не входе в межі НПП “Сколівські Бескиди” …все того ж автора 🙂
    https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Пгт.СЛАВСКОЕ_05.jpg
    так само як серія фото “село Либохора”
    https://commons.wikimedia.org/wiki/File:С.Либохора_1.JPG
    так само як і будь-які зображення смт.Східниця, де немає краєвидів на гори, які власне і є НПП отеє.
    https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Пгт.СХОДНИЦА_-_03.JPG
    як і серія його ж фото С.ИВАНА ФРАНКА (НАГУЕВИЧИ) https://commons.wikimedia.org/wiki/File:С.ИВАНА_ФРАНКА_(НАГУЕВИЧИ)-01.jpg
    Як і того року -до цієї памнятки природи В ЛІСІ учасники приписують музей-садибу В СЕЛІ.Вони ж фізично та юридично розділені. Музей окремо, що входить в памнятку “Стежка тов.Франка” -описано окремо.Музей в охоронний припис до цього об`єкта ПЗФУ -не входе. Робіть висновки і… тріть 🙂
    По моїй Житомирщині…з-за неточного (неповно-застарілого) списку на Вікі маємо такі фото памнятки “Суворівська криничка” https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Старий_бобрик2.jpg
    Насправді памнятка точно називається “Суворівська криничка”, і є стародавнім джерелом в лісі в заболоченій річковій низині, де за легендою стояло військо Суворова.Це джерело обладнане і вельми популярне. Тобто ніякого відношення зображене на фото водосховище Іршанського ГОК до джерела на жаль не має…
    втомився 🙂

    Відповідь
    • А воз и ныне там! о_О
      “Если вы не отзовётесь -мы напишем в Спортлото” (с)
      И дарма шо я призабув англіцьку…

      Відповідь
  • Питання до оргкому. Полистав я з десяток сторінок і оце думаю…невже оце і є підхід енциклопедистів до наповнення (створення) статей? Невже важко раз на рік ізнайти на такий конкурс модераторів (хоча б одного!) який би видаляв відверту “неправду” https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Липова_алея_у_музеї-садибі_М._І._Пирогова.JPG
    виправляв назви, опис -цього тож вистачає, або вельми абстрактні зображення ОЗФУ -наприклад калюжі (урочище “Журі” на Львівщині -просто як саркастичний натяк на абсурдність журіювання :)), гілки, небо. Які не мають ані документальної цінності, та й “так скаать” (с) не підлагають ідентифікації (верихвікації) із конкретним ОЗФУ.
    А ще мене особливо вражає фантазія учасників щодо практично недоступних для такого массового ізнайдення сторонніми особами (туристами) гірських урочищ та ліс.заказників (ще й в окремих виділеннях) 🙂 (Це по Франківщині та Закарпаттю). Зрозуміло що учасникам ліньки самих себе прєдавать дознанію..але ж. Майте совість і повагу до самого поняття “Енциклопедія, колєгі 😉
    https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Насадження_буків_у_Боржавському_заказнику.jpg
    На фото ж – хребет Боржава, сам же заказник в річковій низині Закарпаття в сотні кілометрів від…про що вже натякає припис до Виноградівського ЛГ, все ж просто!
    http://i.piccy.info/i9/3a3d396ee05111bdb609efa15065b831/1431622172/669244/881136/Zakhvat.jpg

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *