ЧаПи

Чи є якісь обмеження стосовно кількості фотографій, які я можу завантажити?

Жодних обмежень щодо кількості завантажених фотографій немає. Навпаки, якщо ви маєте багато якісних фото, ми заохочуємо Вас завантажувати фото якомога більшої кількості природоохоронних територій та вручаємо окремі призи за найбільшу кількість сфотографованих об’єктів. Ми також будемо раді бачити світлини тих самих об’єктів у різні пори року, погодні умови та час доби.

Я не найкращий фотограф, чи можна мені все одно взяти участь?

Так, звичайно! Навіть якщо ви не виграєте призів за найкращі фото, ви все одно можете стати переможцем в інших номінаціях (наприклад, «За кількість сфотографованих природоохоронних територій»). І в будь-якому разі ви долучитеся до спільноти фотографів «Вікі любить Землю» та допоможете задокументувати пам’ятки природи України і поділитися цими фото зі світом!

Я живу в Тернополі, але хочу завантажити фотографію із заповідника у Полтавській області. Можна?

Звичайно. З будь-якого куточка України!

Чи беруть участь у конкурсі фотографії із тимчасово окупованих територій України?

Так. Природоохоронні території Автономної Республіки Крим, Севастополя та окремих районів Донецької і Луганської областей також входять до конкурсних списків, і ми дуже вдячні, якщо Ви зможете завантажити їх фото!

Як завантажити роботи на Вікісховище?

Ми підготували докладну пам’ятку, яка допоможе Вам завантажити свої роботи на конкурс, якщо Ви не надто впевнений користувач або вперше берете участь у Інтернет-конкурсі.

Я завантажив фотографії, але вони не відображаються. Чому?

Перейдіть за посиланням: https://commons.wikimedia.org/wiki/Special:MyUploads . Ви побачите всі фотографії, які Ви завантажили. Клацніть по фотографії і потрапите на сторінку з інформацією про неї. Перевірте, чи є там шаблон з таким текстом: Це зображення завантажене в рамках проекту «Вікі любить Землю 2019». Якщо немає, (а це значить, що Ви скористались звичайним завантажувачем, замість спеціального конкурсного), натисніть «Редагувати» і в рядку опису файлу допишіть {{UkrainianNaturalHeritageSite|ID}}, де замість ID – ідентифікатор об’єкта зі списку.

Окрім ідентифікатора, необхідно поставити текст {{Wiki Loves Earth 2019|ua}} і зберегти (або ж зверніться до організаторів).

Я завантажив фотографії, але вони не з’явились у конкурсних списках. Чому?

Конкурсні списки оновлюються в напівавтоматичному режимі. Крім того, фотографії об’єктів, які ще не мали зображень досі, потрапляють у спецномінацію «Освітлинимо безсвітлинні», тож це зручно, щоб їх виокремити.

Чи обов’язково фото мають бути зроблені впродовж періоду конкурсу?
Ні, Ви можете завантажувати світлини, зроблені будь-коли, головне власні.

Чи можна завантажувати фотографії з підписами або «водяними знаками»?

На Вікісховищі фотографії з підписами (або «водяними знаками») не заборонені, але існує рекомендація підписи вилучати, оскільки вони обмежують можливості подальшого використання, а інколи й погіршують якість фотографії. Тому такі фото можна завантажувати на Вікісховище, але такі фото можуть отримати нижчий бал журі, або ж інші користувачі можуть перенести підпис або «водяний знак» до опису зображення.

Як додавати географічні координати?

При завантаженні зображення будуть поля для додавання координат. Ду брати координати і як додавати, якщо н заповнили ц поле при завантаженні, знайомтесь детальніше тут.

Заповідники такі великі, що саме варто фотографувати?

Найбільш корисними будуть фотографії загальних видів природоохоронних територій, а також найбільш цікавих куточків, ландшафтів, біотопів тощо. Якщо ви можете ідентифікувати рідкісні види тварин або рослин у цих заповідниках, будь ласка, завантажте їх фото та додайте інформацію про сфотографовані види до опису.

Чи можна завантажувати зроблені мною і вже опубліковані фотографії?

Можна, але тільки якщо Ви є автором цих фото і не передали права на них третій стороні.

Чи можна використовувати Photoshop або інший графічний редактор?

Так, звичайно, ви можете обробляти фотографії в будь-якій програмі. Але утримуйтеся від надмірної обробки: це конкурс фотографій, а не комп’ютерної графіки.

Чи є можливість виставляти у Вікісховище сферичні панорами?

У Вікісховищі є категорія зі сферичними панорамами. Фотографія завантажується як звичайно, але в опис фотографії варто додати текст {{pano360}} – це шаблон, що рекомендує переглядати фотографію у спеціальному переглядачі панорам.

Не можу зареєструватися, бо моя IP-адреса чомусь заблокована. Що мені робити?

Таке трапляється, коли адміністратори блокують діапазони IP-адрес, щоб уберегтися від атак спамерів, і Ваша адреса могла випадково опинитися в цьому діапазоні. У цьому випадку Вам слід звернутися до когось із адміністраторів Вікісховища чи організаторів конкурсу, і Вашу IP розблокують, або спробувати зареєструватися з іншого місця (наприклад, з мобільного телефона).

Як перейменувати свою фотографію?

Ця опція доступна тільки деяким досвідченим користувачам Вікісховища. Найлегше їхню увагу привернути, якщо вставити на сторінку Вашої фотографії такий текст: {{rename|нове ім’я|1}}

Як правильно поставити категорію і як зробити галерею у конкурсному списку?

Цей процес передбачає кілька кроків і описаний на сторінці проекту у Вікіпедії.

Як звернутися до організаторів?

Ви можете написати на:

22 коментарі до "ЧаПи"

 1. Надіслав ім’я та перелік завантажених пам’яток, чекаю відповіді. Дякую.

 2. Доброго дня!
  Вчора завантажив декілька фотографій, бачив їх у списку, а сьогодні жодної вже немає? Що трапилось??? Спеціально їздив в Полтавську область, Дніпропетровську… 🙁 (проте є вказані фотографії у розділі “ВНЕСОК” корситувача)

 3. Привіт. У мене є одна фотографія з рідкісними рослинами чи вважається це пам’ткою природи

  • Взагалі ні. Але якщо ця рослина росте лише у якомусь конкретному місці, яке є заповідною територією, то можливо й підійде. Але відповідь на це запитання скоріше у компетенції журі. Тому не вагайтесь, завантажуйте! 😉

 4. Можно ли удалять загруженные мной фото? А то, когда уже загрузила, поняла, что эти фото не входят в формат конкурса. Например, фото из музея И.Франка.

  • На жаль, видаляти фото можуть тільки адміністратори Вікісховища. Але можете не хвилюватися – фото, які не входять у формат конкурсу не будуть враховуватися при підбитті підсумків, тож ніяк не впливатимуть на Ваш результат.

 5. только что попала на вашу страничку….,случайно…Хотелось бы поучаствовать в вашем конкурсе…

  • Будет здорово 🙂 Разобрались как это сделать? Краткая инструкция на главной (http://wle.org.ua/), в правой колонке в самом верху; ЧаП Вы, так понимаю, уже прочитали 🙂 Главное — это использовать конкурсный, а не обычный мастер загрузок, а также обязательно указывать ID, который берётся из списков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *