Регламент

На цій сторінці — регламент конкурсу «Вікі любить Землю». Ця сторінка актуальна для 2024 року.

1. Терміни

Терміни, що використовуються в Регламенті:

 • Вікісховище — сайт https://commons.wikimedia.org;
 • Журі — група осіб, яких затверджує Організаційний комітет з метою здійснення оцінки фотографій, які беруть участь у конкурсі;
 • Завантажувач — спеціальна форма для завантаження конкурсних фотографій, доступна за веб-адресою https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special:UploadWizard&campaign=wle-ua&uselang=uk;
 • Конкурс — фотоконкурс «Вікі любить Землю»;
 • Конкурсанти — учасники Конкурсу;
 • Організатор — громадська організація «Вікімедіа Україна»;
 • Організаційний комітет — група осіб, які координують проведення конкурсу, склад якого затверджується рішенням правління Організатора;
 • Офіційний сайт — сайт https://wikilovesearth.org.ua;
 • Правила проєкту — сукупність правил, зокрема в галузі захисту прав інтелектуальної власності, які встановлені Фондом Вікімедіа;
 • Фонд Вікімедіа — Wikimedia Foundation Inc., неприбуткова організація, яка підтримує вікіпроєкти Вікіпедія, Вікісховище, Вікімандри, Вікіновини, Вікіджерела тощо.

2. Загальні положення

2.1. Конкурс є українською частиною міжнародного конкурсу з наповнення Вікісховища фотографіями пам’яток природи.

2.2. Метою Конкурсу є:

 • створення фотографій якнайбільшої кількості пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду на території України та надання доступу до них усім зацікавленим особам для поширення під вільною ліцензією;
 • ілюстрування Інтернет-проєктів, що підтримуються Фондом Вікімедіа, фотографіями пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду, що є на території України;
 • сприяння охороні пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду та захисту довкілля.

3. Конкурсанти

3.1. Конкурсантами можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які погоджуються зі змістом цього регламенту.

3.2. Конкурсанти мають право зберігати анонімність, однак для отримання призів та відзнак надають Організаційному комітету такі дані:

 • прізвище, ім’я та по батькові (за наявності);
 • поштову адресу для листування;
 • адресу електронної пошти.

3.2.1 Конкурсанти мають дозволити електронну пошту від інших користувачів Вікіпроєктів у налаштуваннях. Для цього слід вказати свою електронну адресу в налаштуваннях (у підрозділі «Параметри електронної пошти») і поставити галочку в пункті «Дозволити електронну пошту від інших користувачів».

3.3. Конкурсанти, надаючи свої персональні дані, надають згоду Організатору одержувати, зберігати, обробляти, використовувати й розкривати персональні дані Конкурсантів з метою ідентифікації особи при врученні призу чи відзнаки. Персональні дані Конкурсантів не будуть розголошуватися без згоди Конкурсантів.

3.4. Відмова Конкурсантів у наданні зазначених у пп. 3.2 та 3.2.1 даних протягом шістдесяти календарних днів з моменту публікації Організаційним комітетом результатів Конкурсу рівнозначна відмові від призу чи відзнаки. У такому разі будь-які претензії з боку Конкурсантів Організаційним комітетом не приймаються.

4. Авторські права

4.1. Конкурсанти публікують свої фотографії на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0, з текстом якої можна ознайомитися за адресою https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/, або інших ліцензій, доступних до вибору в Завантажувачі.

5. Вимоги до фотографій

5.1. Фотографії мають бути зняті автором особисто. Зокрема на конкурс заборонено подавати зображення, згенеровані інструментами генеративного штучного інтелекту. Для перевірки цієї вимоги оргкомітет залишає за собою право попросити надати оригінал фотографії у форматі RAW у авторів світлин, котрі претендують на перемогу у викладених у пп. 7.1. номінаціях.

5.2. Фотографії надсилаються через Завантажувач у період з 01 по 31 липня 2024 року включно за київським літнім часом. З безпекових причин, приймаються фото, зроблено до 31 березня 2024 року включно. Виняток для фото, зроблених з дрона, квадрокоптера чи будь-якого іншого літального апарата — приймаються лише зроблені до 23 лютого 2022 року включно. Момент надсилання фотографії реєструється сервером Вікісховища.

5.3. Фотографії повинні відповідати Правилам проєкту.

5.4. Фотографії надсилаються у форматі JPEG або TIFF, роздільність (добуток довжини на ширину фотографії в пікселях) має становити не менше, ніж 2 МПкс (4 МПкс — для номінацій, зазначених у п. 7.1).

5.5. Фотографії повинні представляти один або кілька об’єктів, внесених до реєстру пам’яток на спеціально підготовленій для цього Організаційним комітетом сторінці, URL якої публікується Організаційним комітетом.

5.6. Опис кожної фотографії повинен містити ідентифікатор пам’ятки (ID), зображеної на фотографії, відповідно до реєстру, про який ідеться у п. 5.5.

5.7. Опис кожної фотографії повинен містити назву об’єкта ПЗФ, уточнення щодо місця зйомки, назву виду рослини чи тварини тощо.

5.8. Опис кожної фотографії повинен містити коректні географічні координати розташування фотокамери.

5.9. Якість фото повинна бути достатньою для ідентифікації та висвітлення зазначеного об’єкту ПЗФ. Наприклад, фото може вважатися недостатнім для ідентифікації об’єкту ПЗФ, якщо воно настільки темне чи розмите, що це заважає ідентифікації зображеної пам’ятки природи.

5.10. Фотографії, що не відповідають будь-якій з вимог, зазначених у пп. 5.1-5.9, можуть бути не допущеними Організаційним комітетом до оцінювання.

5.11. Організаційний комітет не несе відповідальності за дії адміністраторів Вікісховища в разі, якщо фотографії Конкурсантів будуть визнані ними такими, що не відповідають вимогам п. 5.3.

5.12. Фотографії Конкурсантів, які є членами Організаційного комітету чи членами Журі, а також особами, що перебувають у родинних стосунках чи пов’язаними з ними особами, не оцінюються та не можуть бути нагороджені Організатором.

6. Журі

6.1. До складу Журі для оцінювання фотографій входять:

 • представники організацій фотографів;
 • представники спільноти редакторів проєктів Фонду Вікімедіа;
 • представники партнерів Конкурсу.

6.2. Журі працює відповідно до цього Регламенту. Склад журі затверджується Організаційним комітетом.

6.3. Рішення Журі не підлягають оскарженню.

6.4. Члени Журі утримуються від безпосереднього спілкування з Конкурсантами щодо конкурсу чи вимог до робіт. Якщо у Журі є зауваження чи побажання, члени Журі передають їх Організаційному комітетові або коментують роботи безпосередньо у Вікісховищі, щоб ці коментарі були публічними.

7. Номінації

7.1. Журі оцінює надіслані фотографії та визначає:

 • найкращу фотографію для кожного з 27 регіонів України;
 • десять фото, які набрали найбільше балів серед визначених 27 (топ-10 найкращих фото конкурсу);
 • п’ятнадцять фото, які представлятимуть Україну на міжнародному етапі конкурсу.

7.2. Організаційний комітет визначає (з урахуванням балів у п. 7.3):

 • десятьох Конкурсантів, які отримали найбільше балів за фотографії пам’яток в Україні;
 • Конкурсантів, які отримали найбільше балів у кожному з 27 регіонів України (і при цьому набрали не менше 11 балів за внесок у відповідній області після нарахування балів відповідно до п. 7.3).

7.3. Автор отримує за сфотографовану пам’ятку 0.5, 2, 4, 20 балів залежно від кількості авторів, чиї фотографії цієї пам’ятки є у Вікісховищі або у Вікіпедії на момент початку конкурсу (відповідно до відомої Організаційному комітету інформації, тобто наявності конкурсного шаблону з ID), у такому співвідношенні (для кожної пам’ятки):

 • 0 авторів — 20 балів;
 • 1—3 автори — 4 бали;
 • 4—9 авторів — 2 бали;
 • 10 і більше авторів — 0.5 бала.

Однак якщо конкурсант уже завантажував фото цієї самої пам’ятки в рамках конкурсів «Вікі любить Землю» 2013—2023 років, ці роботи отримують коефіцієнт, що дорівнює 0.5, незалежно від представлення цієї пам’ятки у Вікісховищі.

7.4. Організаційний комітет має право змінити встановлені номінації та запровадити спеціальні номінації, правила для яких будуть затверджені окремо.

 • 7.4.1. Організаційний комітет може своїм рішенням вводити спеціальні номінації, фото з яких не беруть участі у номінаціях «Найкраще фото конкурсу» і «Найкраще фото регіону».
 • 7.4.2. Організаційний комітет може вводити спеціальні номінації, які не обмежуватимуться фотографіями, зокрема номінації для відеофайлів та інших медіафайлів.

7.5. Результати Конкурсу публікуються Організаційним комітетом на Офіційному сайті не пізніше 30 листопада 2024 року.

7.6. Оргкомітет залишає за собою право не враховувати файли, які є надмірно схожими на фотографії, подані на конкурс у попередні роки. Зокрема оргкомітет залишає за собою право дискваліфіковувати фото, зроблені у той же день тим же автором, що й його/її фото, подані на конкурс у минулі роки.

8. Вручення призів та відзнак, витрати на проїзд Конкурсантів

8.1. Призи та відзнаки отримують: автори фотографій, зазначених у п. 7.1; Конкурсанти, зазначені у п. 7.2; призери додаткових номінацій, введених рішенням оргкомітету.

8.2. Кількість призів та відзнак, які може отримати один Конкурсант, не обмежена.

8.3. Оргкомітет вирішує питання проведення церемонії нагородження конкурсу. Призи та відзнаки вручаються на церемонії нагородження або надсилаються переможцям поштою.

8.4. Конкурсантам, за умови погодження з Організаційним комітетом, покриваються витрати на проїзд в межах України на церемонію нагородження у дві сторони (в разі проведення фізичної церемонії).

9. Особливі положення через російське вторгнення в Україну та воєнний стан

9.1. Подані на конкурс фотографії та відео повинні бути створені із дотриманням законодавства та усіх релевантних національних, регіональних та локальних регуляцій.

9.2. З міркувань безпеки учасників та національної безпеки України подані на конкурс фотографії та відео (за винятком робіт, зазначених у п. 9.3) повинні бути зняті до 31 березня 2024 року (включно).

9.3. З міркувань безпеки учасників та національної безпеки України фотографії та відео, зроблені з дрона, квадрокоптера чи будь-якого іншого літального апарата, повинні бути зняті до 23 лютого 2022 року (включно).