ЧаПи

Які фото можна подавати на конкурс?

З міркувань безпеки учасників та учасниць до участі у фотоконкурсі приймаються лише фотографії, що були зроблені до 23 лютого 2022 року (включно).

Цьогоріч мінімальна роздільна здатність фотографій, які приймаються на конкурс, становить 2 Мп. Також можна завантажувати відео, на яких зображені пам’ятки природи.

Які призи можна виграти у конкурсі?

Призи залежать від номінації.

  • У всеукраїнській номінації «За кількісний внесок» вартість приза залежить від місця. Призи співмірні із вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця (і нижчі за решту місць);
  • У всеукраїнській номінації за найкраще фото призовий фонд ділиться порівну між авторами усіх 10 фото. Вартість приза співмірна із вартістю недорогого фотоапарата;
  • Переможці в інших номінаціях (найкраще фото регіону, найбільший кількісний внесок регіону тощо) отримують набір сувенірів від організаторів конкурсу;
  • У спеціальних номінаціях призи залежать від кожної номінації. Наприклад, у відеономінації 2020 року можна було виграти рюкзак для камери за перше місце, сумку для камери за друге місце та монопод за третє місце.

Традиційно самі призи переможці обирають собі самі у рамках визначеного призового фонду. Ми хочемо, щоб наші призери отримали саме те, що потрібно їм. Усі переможці та призери отримують запрошення на церемонію нагородження (залежно від епідеміологічної ситуації — онлайн або у Києві).

Якщо учасник(ця) виграє відразу кілька номінацій, вартість призів сумується.

Також топ-15 світлин конкурсу у 2023 році потраплять на міжнародний етап і зможуть додатково поборотися за міжнародні призи; зазвичай це подарункові сертифікати інтернет-магазинів вартістю у кілька сотень доларів (залежно від місця).

Чи впливає на конкурс пандемія коронавірусу?

Пандемія коронавірусу сама по собі не є перешкодою для проведення конкурсу. При цьому ми закликаємо учасників конкурсу дотримуватися усіх карантинних обмежень. Уникайте необов’язкових подорожей, а натомість фотографуйте об’єкти ПЗФ неподалік від дому або розберіть архіви фотографій. Дотримуйтеся усіх обмежень та правил безпеки, встановлених окремими заповідниками. Зберігайте соціальну дистанцію та не відвідуйте природні пам’ятки великими групами.

Чи є якісь обмеження стосовно кількості фотографій, які я можу завантажити?

Жодних обмежень щодо кількості завантажених фотографій немає. Навпаки, якщо ви маєте багато якісних фото, ми заохочуємо Вас завантажувати фото якомога більшої кількості природоохоронних територій та вручаємо окремі призи за найбільшу кількість сфотографованих об’єктів. Ми також будемо раді бачити світлини тих самих об’єктів у різні пори року, погодні умови та час доби.

Я не найкращий фотограф, чи можна мені все одно взяти участь?

Так, звичайно! Навіть якщо ви не виграєте призів за найкращі фото, ви все одно можете стати переможцем в інших номінаціях (наприклад, «За кількість сфотографованих природоохоронних територій»). І в будь-якому разі ви долучитеся до спільноти фотографів «Вікі любить Землю» та допоможете задокументувати пам’ятки природи України і поділитися цими фото зі світом!

Я живу в Тернополі чи Мексиці, але хочу завантажити фотографію із заповідника у Полтавській області. Можна?

Звичайно. З будь-якого куточка України! Щоб брати участь в конкурсі, не обов’язково жити в Україні чи мати українське громадянство.

Чи беруть участь у конкурсі фотографії із тимчасово окупованих територій України?

Так. Природоохоронні території тимчасово окупованих районів також входять до конкурсних списків, і ми дуже вдячні, якщо Ви зможете завантажити їхні фото!

Як завантажити роботи на Вікісховище?

Ми підготували докладну пам’ятку, яка допоможе Вам завантажити свої роботи на конкурс, якщо Ви не надто впевнений користувач або вперше берете участь у Інтернет-конкурсі.

Я завантажив фотографії, але вони не відображаються. Чому?

Перейдіть за посиланням: https://commons.wikimedia.org/wiki/Special:MyUploads або натисніть на посилання Завантаження зверху із правої сторони будь-якої сторінки Вікісховища. Ви побачите всі фотографії, які Ви завантажили. Клацніть по фотографії і потрапите на сторінку з інформацією про неї. Перевірте, чи є там табличка з таким текстом: Це зображення завантажене під час Вікі любить Землю 2023 (під табличкою, де вказано ліцензію). Якщо немає, (а це значить, що Ви скористались звичайним завантажувачем, замість спеціального конкурсного,) натисніть «Редагувати» (зверху сторінки над фотографією). Відкриється сторінка з вікном, у якому буде щось на зразок:

=={{int:filedesc}}==
{{Information
|description={{uk|1=Ваш опис файлу}}
|date=2023-07-01 00:00:00
|source={{own}}
|author=[[User:Ваш обліковий запис|Ваш обліковий запис]]
|permission=
|other versions=
}}
{{Location|48.000000|30.000000}}

=={{int:license-header}}==
{{self|cc-by-sa-4.0}}

[[Category:Ваша категорія (тощо)]]

Вам потрібно в рядку опису файлу (description) дописати {{UkrainianNaturalHeritageSite|ID}}, де замість ID – ідентифікатор об’єкта зі списку. Окрім ідентифікатора, необхідно поставити текст {{Wiki Loves Earth 2023|ua}}.

Вийде щось на зразок:

=={{int:filedesc}}==
{{Information
|description={{uk|1=Ваш опис файлу}}{{UkrainianNaturalHeritageSite|00-000-0000}}
|date=2023-07-01 00:00:00
|source={{own}}
|author=[[User:Ваш обліковий запис|Ваш обліковий запис]]
|permission=
|other versions=
}}
{{Location|48.000000|30.000000}}'''''<nowiki>

=={{int:license-header}}==
{{self|cc-by-sa-4.0}}

{{Wiki Loves Earth 2023|ua}}

[[Category:Ваша категорія (тощо)]]

Після того, як Ви внесли потрібні зміни, натисніть синю кнопку «Зберегти зміни» під вікном, у якому Ви щойно редагували. Також можете звернутися до організаторів.

Я завантажив фотографії, але вони не з’явились у конкурсних списках. Чому?

Конкурсні списки оновлюються в напівавтоматичному режимі і не відразу. Тож, імовірно, ми ще не встигли оновити їх.

Чи можна завантажувати фотографії з підписами або «водяними знаками»?

На Вікісховищі фотографії з підписами (або «водяними знаками») не заборонені, але існує рекомендація підписи вилучати, оскільки вони обмежують можливості подальшого використання, а інколи й погіршують якість фотографії. Тому такі фото можна завантажувати на Вікісховище, але такі фото можуть отримати нижчий бал журі, або ж інші користувачі можуть перенести підпис або «водяний знак» до опису зображення.

Заповідники такі великі. Що саме варто фотографувати?

Найбільш корисними будуть фотографії загальних видів природоохоронних територій, а також найбільш цікавих куточків, ландшафтів, біотопів тощо. Якщо ви можете ідентифікувати рідкісні види тварин або рослин у цих заповідниках, будь ласка, завантажте їхні фото та додайте інформацію про сфотографовані види до опису.

Чи можна завантажувати зроблені мною і вже опубліковані фотографії?

Можна, але тільки якщо Ви є автором цих фото і не передали права на них третій стороні. Завантажувати фото авторства інших людей не можна, навіть якщо вони перебувають під вільною ліцензією (але вільноліцензовані фото не вашого авторства можна завантажувати на Вікісховище поза рамками конкурсу).

Чи можна використовувати Photoshop або інший графічний редактор?

Так, звичайно, ви можете обробляти фотографії в будь-якій програмі. Але утримуйтеся від надмірної обробки: це конкурс фотографій, а не комп’ютерної графіки.

Зокрема на конкурс заборонено подавати зображення, згенеровані інструментами генеративного штучного інтелекту.

Чи є можливість виставляти у Вікісховище сферичні панорами?

У Вікісховищі є категорія зі сферичними панорамами. Фотографія завантажується як звичайно, але в опис фотографії варто додати текст {{pano360}} – це шаблон, що рекомендує переглядати фотографію у спеціальному переглядачі панорам.

Не можу зареєструватися, бо моя IP-адреса чомусь заблокована. Що мені робити?

Таке трапляється, коли адміністратори блокують діапазони IP-адрес, щоб уберегтися від атак спамерів, і Ваша адреса могла випадково опинитися в цьому діапазоні. У цьому випадку Вам слід звернутися до когось із адміністраторів Вікісховища чи організаторів конкурсу, і Вашу IP розблокують, або спробувати зареєструватися з іншого місця (наприклад, з мобільного телефона).

Як перейменувати свою фотографію?

Ця опція доступна тільки деяким досвідченим користувачам Вікісховища. Найлегше їхню увагу привернути, якщо вставити на сторінку Вашої фотографії такий текст: {{rename|нове ім’я|1}}

Як правильно поставити категорію і як зробити галерею у конкурсному списку?

Цей процес передбачає кілька кроків і описаний на сторінці проекту у Вікіпедії.

Як правильно вказати координати?

При завантаженні зображення будуть поля для додавання координат. Процес додавання координат вручну передбачає кілька кроків і описаний на блозі «Географічні координати зйомки: вимагати не можна пропустити».

Чи допускаються до конкурсу фото із заповідників із обмеженим доступом?

Доступ до деяких об’єктів ПЗФ може бути обмежено для туристів — чи то тимчасово на період карантину, чи постійно. Організатори конкурсу закликають учасників дотримуватися усіх наявних обмежень і не порушувати закон та правила заповідників.

Утім, ми допускаємо до конкурсу фото із заповідників із обмеженим доступом. По-перше, ми поважаємо приватність учасників конкурсу і збираємо настільки мало персональних даних, наскільки можливо. Тому ми не можемо перевірити, чи автор фото мав законні підстави перебувати на території, коли робив фотографію (наприклад, як працівник заповідника чи науковець).

По-друге, учасники конкурсу можуть сфотографувати заповідник перебуваючи поруч із ним, але не всередині (наприклад із гори поруч із заповідником або із човна, якщо заповідник розташовується на березі моря). У нас немає можливості проводити детальну комп’ютерно-технічну експертизу кожної фотографії, щоб визначити, з якого конкретного місця вона була зроблена.

Зрештою, завантажена на конкурс фотографія могла бути зроблена кількома роками раніше — коли умови доступу до того чи іншого заповідника могли бути інакшими, ніж зараз.

Як звернутися до організаторів?

Ви можете написати на:

22 thoughts on “ЧаПи

  • Wildlife photo

    Доброго дня!

    Підкажіть, б.-ласка, як змінити завантажену вже фотографію на інший варіант цієї ж фотографії (але, напр., більш якісно редагованої)?

  • підскажіть де я можу переглянути список учасників конкурсу, щоб переконатись що приймаю участь???

  • В мене є фото пам’яток, що завантажені на Panoramio, при завантаженні їх на конкурс тут виникає помилка, чи можуть приймати участь у конкурсі вказані фото?

    • Перепрошую, здається, що відповідала на це запитання уже. Ви могли б детальніше описати проблему? Бо якщо Ви робите все за кроками, описаними на головній сторінці, то проблем не мало б бути

  • Добрий день!
    В мене таке питання: якщо я народилася і мешкала в Україні, а зараз мешкаю в іншій країні (у Польщі), чи можливо додати якісь фото з заповідних територій інших країн?
    Дякую

    • Доброго дня! У рамках конкурсу Ви можете додавати фото пам’яток природи з будь-якої країни, що бере участь. Не важливо звідки Ви саме.

      Ви також можете й просто вантажити фотографії пам’яток, для ілюстрування статей у вікіпроектах 😉

      На жаль, сама Польща не бере участі зараз, оскільки організаторам не вдалося отримати списки пам’яток від свого уряду

    • До речі, цього року Польща бере участь у конкурсі 😉

  • ВОЛОДИМИР

    Доброго вечора, шановні колеги! В мене є така думка, що переможці будуть як це потрібно нагороджені подарунками, а всіх інших учасників можна було б нагородити подяками чи то якимись сертифікатами, які б засвідчили, що приймали участь у першому подібному проекті. Як не є, а все ж таки приємно було б усім. Як кажуть, дрібниця, а приємно. Дякую за увагу.

Коментарі закриті.