Зберімо повну колекцію фотографій з Севастополя!
До кінця конкурсу залишається лише 4 дні, а ми вже отримали 111 фотографій із окупованого Севастополя. Ми любимо та цінуємо це місто за його красу, мальовничість та неймовірну атмосферу літа. Ми приймаємо світлини абсолютно з усіх куточків нашої великої країни — і з Криму та Севастополя в тому числі!
У Севастополі знаходиться всього 12 об’єктів природно-заповідного фонду України (ми маємо фотографії з 9-ти). Це:
«Байдарський» ландшафтний заказник розташований на південному заході Гірського Криму. Створений з метою збереження особливо цінних природних ландшафтів Криму та забезпечення чистоти вод річки Чорної — основного джерела водопостачання міста Севастополя.
Ландшафтний заказник «Мис Айя» – об’єкт природно-заповідного фонду загальнодержавного значення в Балаклавському районі Севастополя. З організацією заказника у 1982 році до його складу увійшли три раніше створені об’єкти природно-заповідного фонду України:
- пам’ятка природи місцевого значення «Гай піцундської сосни і ялівця високого на мисі Айя» (створений в 1947),
- «Урочище Батіліман» (1964),
- заповідне урочище «Роща сосни Станкевича» (1980).
Заказник «Мис Фіолент» (крим. Felenk Burun, Феленк Бурун — букв. «тигровий мис») , лат. Parthenium (Партеніум) — «святий мис» — мис на Гераклейському півострові в південно-західній частині Криму, в Балаклавському районі Севастополя. За переказами, саме на мисі Фіолент ступив на кримську землю апостол Андрій Первозванний, який прибув сюди для проповіді Євангелія.
Загальнозоологічний заказник «Бухта Козача» розташована за 15 кілометрів від центруСевастополя, на північний захід мису Фіолент, між Комишевою бухтою і мисом Фіолент, на західній частині Гераклейського півострова. На узбережжі бухти розташований меморіальний комплекс «Тридцять п’ята берегова батарея», а також пам’ятник Примирення радянських і німецьких солдатів, що загинули під час боїв за Севастополь. Також у бухті розташований науково-дослідний центр «Державний океанаріум України».
Гідрологічна пам’ятка природи «Прибережний аквальний комплекс біля Херсонесу Таврійського» розташована у центрі північного краю Гераклейського півострова, між бухтами Пісочною та Карантинною, на прибережній території, що зайнята античним та середньовічним містом Херсонес (нині — Національний археологічний заповідник «Херсонес Таврійський») з прилеглою до неї акваторією Чорного моря. Західна межа визначена по існуючому молу, що відділяє Національний археологічний заповідник «Херсонес Таврійський» від пляжу «Сонячний» (бухта Пісочна). Східна межа визначена по межам існуючого яхт-клубу на території Національного заповідника (бухта Карантинна).
Ботанічна пам’ятка природи «Ушакова балка» — розташована у Нахімовському районі м. Севастополя, на схід від Павлівського мису, на березі Севастопольської бухти, між Корабельною бухтою та Кілен-бухтою. З заходу, сходу та півдня Ушакова балка межує з житловою забудовою (вулиці Залізнодорожна, Надєждінцев, Папаніна, Матвія Вороніна, Робоча, Бутирська, Генерала Родіонова, Адмірала Макарова та ін.). Балка в кінці XIX — початку ХХ століття була улюбленим місцем відпочинку моряків та мешканців Корабельної сторони. У цій балці росте цілий ряд рослин, занесених до Червоної Книги, в тому числі реліктова фісташка, у зв’язку з чим балка оголошена державним пам’ятником природи.
Гідрологічна пам’ятка природи «Прибережний аквальний комплекс біля мису Фіолент» розташована у адміністративних межах м. Севастополя (Балаклавський район), на півдні Гераклейського півострова. Межі визначено від мису Лермонтова до Мармурової балки. Межує із комплексною пам’яткою природи місцевого значення «Мис Фіолент» та ландшафтним заказником загальнодержавного значення «Мис Фіолент».
Комплексна пам’ятка природи «Мис Фіолент».
Гідрологічна пам’ятка природи «Прибережний шквальний комплекс біля мису Сарич». Мис в південно-західній частиніКриму, входить до складу території Севастополя за адміністративним відношенням. Найпівденніша точка України та Європейської частини СНД. Названий на честь адмірала Саричева, який у 1898 році побудувавмаяк на мисі. На конкурс «Вікі любить Землю» завантажено лише 1 фото.
Заповідне урочище «Скелі Ласпі» — бухта на Південному березі Криму, недалеко від Фороса у бікСевастополя. Обмежена мисом Сарич зі сходу і заповідником Айя — із заходу. Умовно ділиться на дві частини — Батилиман і Ласпі.
Не завантажено жодного фото з таких чудових місцин як регіональний ландшафтний парк «Максимова дача» та «Прибережного аквального комплексу біля мису Лукул».
Ще є час зробити фотографії чи віднайти їх у своїх домашніх архівах та взяти участь у фотоконкурсі!
На фото не Козача, а Блакитна бухта