Відбулася церемонія нагородження переможців фотоконкурсу!
12 липня у Золотих воротах (м. Київ) відбулася церемонія нагородження переможців української частини міжнародного фотоконкурсу пам’яток природи «Вікі любить Землю».
У 2014 році в Україні конкурс залучив 416 учасників, які завантажили понад 12 тисяч фотографій 1324 пам’яток природи.
Найкращою світлиною було визначено знімок із Криму.
Фотоконкурс «Вікі любить Землю» втілюється громадською організацією «Вікімедіа Україна» — офіційним українським представництвом Фонду Вікімедіа, що опікується Вікіпедією та її сестринськими вікіпроектами. Метою проекту є поширення вільних знань про природний спадок України та світу. Отримані під час фотоконкурсу світлини будуть використовуватися для ілюстрації статей на Вікіпедії та інших вікіпроектах. У рамках конкурсу було завантажено 12 053 світлини, з яких професійне журі обрало десять найкращих.
У конкурсі брали участь фотографії, що ілюструють природні пам’ятки згідно з офіційними списками пам’яток природного спадку України. На жаль, не всі пам’ятки природи навіть рахуються на обліку держави. Неприємним «відкриттям» конкурсу було те, що такий відомий ботанічний феномен як «Тунель кохання» — зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев, кущів, які сплелися між собою, та утворили дивовижний щільний тунель точної арочної форми — не є пам’яткою природи… Цей ботанічний феномен є місцем паломництва туристів та пар закоханих, візитною карткою Рівненщини. Але навіть закон (хоч якою й ефемерною ця оборона іноді видається) його не охороняє).
«Фотографії усіх пам’яток природи, незалежно від рівня значимості, мають значення для поширення вільних знань про природний спадок, зокрема, через статті у Вікіпедії. Завантажені світлини були різної якості, але надзвичайно багато з них були чудовими. Ми також провели місяць написання статей до Вікіпедії на тему пам’яток природи, щоб посприяти процесу поширення інформації про природні об’єкти, що потребують захисту», — відзначає міжнародний координатор проекту «Вікі любить Землю» Альона Зубченко.
На церемонії було нагороджено переможців у номінаціях за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток природи по кожному з регіонів України і за найкращі фотографії з усіх областей, а також учасників, які сфотографували найбільшу кількість об’єктів загалом на території країни, та авторів десяти найкращих фотографій.
У номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» переміг фотограф Сергій Криниця. На жаль, він не зміг бути присутнім на церемонії.
Призери мали можливість поспілкуватися із журналістами, організаторами, іншими учасниками конкурсу.
Найкращим фотографом проекту за версією його медіа-патрону журналу «Фокус» став Дмитро Балховітін із фото «Карпатський національний природний парк, Івано-Франківська область».
Фотографії-переможці в повному розширенні доступні за гіперпосиланнями в тексті вище, і на сайті конкурсу.
Фотографії з церемонії нагородження зібрані тут:https://commons.wikimedia.org/
Партнерам та журі конкурсу було вручено подяки від організаторів.
Усі переможці, які не змогли бути присутні на церемонії нагородження, зможуть отримати призи поштою чи при зустрічі.
Невеличке організаційне питання: будь ласка, напишіть адресу, куди відправити оригінал квитка.
Надіслали Вам адресу. Дякуємо