Триває вибір «Зображення року 2014»: у фіналі два фото з України
Щороку у братньому проекті Вікіпедії — Вікісховищі — проходить конкурс з вибору зображення року. З 15 до 28 лютого триває фінал конкурсу з вибору найкращого зображення 2014 року, в якому серед 30 найкращих фото є і два зображення з України.
У конкурсі «Зображення року» беруть участь найкращі фото, які протягом року отримали від вікімедійної спільноти відзнаку «Вибране зображення». Ця відзнака надається зображенням за результатами їх оцінювання спільнотою волонтерів Вікісховища з усього світу, які перевіряють зображення на відповідність найвищим стандартам якості. При цьому ці високоякісні фото доступні під вільними ліцензіями, тобто можуть бути безкоштовно використані будь-ким за умови зазначення авторства та дотримання ліцензійних умов.
Торік найкращим зображенням року було визнано фото Штефана Краузе, який сфотографував горіння вольфрамової нитки в лампі розжарення з тріснутою колбою. До трійки лідерів увійшли також фото національного парку «Святі Гори» на Донеччині (Україна) та світлина польоту ластівки над басейном.
До фіналу конкурсу «Зображення року-2014» вийшли 30 зображень, які задовольнять будь-який смак — від фотографій до схем та анімацій, від інтер’єрів будівель до фотографій флори і фауни. Приємно, що серед обраних спільнотою фото до фіналу вийшли і два фото з України. Одне з зображень, що вийшли до фіналу — це вид з Говерли на Карпатський національний парк (Івано-Франківська область) роботи Дмитра Балховітіна. Це фото було завантажено в рамках конкурсу «Вікі любить Землю» та було відзначене журі як найкраще фото у міжнародній частині конкурсу. Інший фіналіст з України — фото замку «Ластівчине гніздо» поблизу селища Гаспра (Автономна Республіка Крим) роботи Олександра Савіна.
Проголосувати за найкраще зображення року може будь-який вікімедієць, який зробив понад 75 редагувань до 1 січня 2015 року. Голосування триває до 28 лютого на відповідній сторінці Вікісховища.
Якщо ви маєте власні якісні фото та хочете бачити їх серед фіналістів конкурсу наступного року — ви можете також завантажити їх на Вікісховище — так само як завантажили свої світлини інші фотографи, роботи яких були відзначені спільнотою проекту як найякісніші.
Це передрук публікації з блогу ГО «Вікімедіа Україна» на умовах ліцензії cc by-sa 3.0, автор Микола Козленко.