Допоможіть захистити пам’ятки природно-заповідного фонду!
Беручи участь у конкурсі «Вікі любить Землю», ви допомагаєте накопичити і поширити вільні знання про природні пам’ятки України. Це допомагає їх зберегти. Але знання у відкритому доступі – це ще далеко не все, що потрібно для збереження природно-заповідного фонду.
Але через незнання, необережність, а інколи і зі злого умислу – Україна продовжує втрачати об’єкти природно-заповідного фонду, хоча про це не говориться достатньо. Порушення різного рівня – від розкиданого сміття до вирубки лісу – систематичні і дуже часто безкарні.
Громадські організації «Екологія-Право-Людина» та «Дружина охорони природи м. Києва», що є партнерами конкурсу, а також «Вікімедіа Україна» просять вас допомогти захистити ці пам’ятки. Є дуже важлива річ, яку може зробити кожен учасник конкурсу.
Перед тим, як опублікувати світлини для участі у конкурсі, ви бачите пам’ятки, зазначених у списках – бачите наживо, бачите в якому вони стані. Просимо вас повідомити, якщо ви бачили:
- Будь-які порушення на територіях об’єктів природно-заповідного фонду (рубка, сміття, будівництво тощо);
- Чи були наявні на обстежених об’єктах охоронні знаки?
Також бувають випадки, що самі охоронні знаки (таблички) наявні, але в них трапляються жахливі помилки, які не дають ідентифікувати належним чином цей об’єкт. Наприклад:
- На табличках можуть бути вказані пам’ятки природи, яких не існує (в тому числі відомі випадки, коли охоронний знак вказує на пам’ятку, яка насправді ніколи не була створена юридично і в жодних списках не фігурує)
- Назви можуть бути вказані з помилкою;
- На табличках двох різних природних пам’яток (наприклад, парків) можуть бути вказані однакові назви;
- Назва пам’ятки може бути вказана не повністю;
- Таблички двох різних об’єктів природно-заповідного фонду, (наприклад, двох лісів, розташованих відносно поряд) можуть бути переплутані. Це ви можете визначити з описів пам’яток, які будуть не збігатися з тим, що ви бачите на місці і відзначаєте за навігатором.
Завдяки вашим повідомленням, ми зможемо надіслати скарги до відповідних органів, зупинити порушення та відновити порядок. Завдяки самій точній інформації інколи дійсно можна реалізувати корисні справи!
Якщо ж ви проігноруєте порушення… ймовірність, що вашим шляхом невдовзі пройдуть природоохоронці, або хтось інший, хто повідомить про нього – доволі низька. І тоді ці порушення триватимуть і далі. Тому саме ваша участь надзвичайно важлива!
Будь ласка, надсилайте повідомлення на електронну пошту: pzf.regions@gmail.com. У повідомленні вкажіть назву об’єкту, коли і яке порушення було виявлене, а також ваше ім’я та контактні дані для зворотнього зв’язку. Бажано до повідомлення додати фотографію.
Олена Захарян, Олексій Василюк
Та ось. Нашвидко вирізка із запису. Минулого тижня. https://youtu.be/OmSWGajISO4
Еконарис відвіданої памнятки – має б бути серед задач такого конкурса для учасників. Необов`язковоою звісно, але всіма очікуваною, свідомою дією. Шкода що така ідея, заклик – з`являється в кінці… і вже- третього конкурсу.
Щодо частини про “охоронні знаки” -маю трошки іншу,власну думку (із досвіду). Як буде час -напишу.
Я ж, власне -із відвіданого за “Вікі”рік – вже нашкріб фото-відео на “Фільм жахів” (робоча назва) щось із 75 фото порушень, злочинів.Це без відео. І це не дрібота типу “поламаного знаку”, а подекуди реальні злочини із головними “героями” в кадрі, гонитвою за ними та мордобоєм. Дуже пізнавально послухати та подивитись виправдання винуватців , свідків, жителів близ певного ПЗФ, для розуміння їх мотивації власної дисоціальної поведінки.
Отже починаємо збирати та оформлювати інформацію. Власне заради цього ми тут і зібрались. Фотки це добре, але дивитись на те що відбувається, фоткати де це ще поки що можливо і просто йти далі…
Та майже всі! Рідко яка пам’ятка природи є в належному стані оформлення, навіть у великих містах (наприклад, Тернополі) ті ж таблички, вірніше, інформаційні стенди з численними просто помилками. І що з того, що місцеві активісти та представники ЗМІ звертали на це увагу міській раді, її чиновникам? А нічого! Як з пам’ятками архітектури, історії, так і з пам’ятками природи.
А щодо сміття, то тут хоч щотижня толоки організовуй, бо поки кількадесят людей прибирають, сотні, відпочиваючи на природі, засмічують.
Так що, можете щодо кожної пам’ятки надсилати чиновникам зауваження — не прогадаєте.
Панове, куди і в якому форматі писати звіти?
Будь ласка, надсилайте повідомлення на електронну пошту: pzf.regions@gmail.com. У повідомленні вкажіть назву об’єкту, коли і яке порушення було виявлене, а також ваше ім’я та контактні дані для зворотнього зв’язку. Бажано до повідомлення додати фотографію.