Новини / NewsСтатистика

Екватор перейдено. Статистика за регіонами України.

Минуло 18 днів конкурсу, тобто вже більше, ніж половина конкурсу. За цей час було завантажено понад 3000 фотографій.

Зараз у конкурсній категорії є фото з усіх областей, окрім Луганської. Всього на момент публікації сфотографовано 761 об’єкти. Найбільше сфотографовано пам’яток природи у Києві (154), потім — у Львівській області (91), третьою йде Закарпатська область (66), на 6 пам’яток відстає Хмельницька область (60), п’ятою є Чернівецька область (49). До десятка пам’яток представлено на конкурсі з Житомирської, Херсонської, Київської, Кіровоградської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Донецької областей та міста Севастополь.

Альтанка в житомирському парку P1160490
Парк ім. Ю. Гагаріна, м. Житомир. Один з трьох об’єктів області, що було подано на конкурс. Автор: Posterrr, CC-BY-SA-4.0

Пропонуємо до Вашої уваги статистику завантажених світлин із правильними ID за регіонами:

Регіон К-ть пам’яток
Київ 154
Львівська 91
Закарпатська 66
Хмельницька 60
Чернівецька 49
Тернопільська область 49
Автономна Республіка Крим 46
Івано-Франківська область 43
Вінницька область 32
Харківська область 21
Волинська область 20
Запорізька область 18
Чернігівська область 15
Черкаська область 15
Дніпропетровська область 13
Миколаївська область 11
Сумська область 10
Полтавська область 9
Рівненська область 9
Донецька область 6
Кіровоградська область 6
Одеська область 5
Херсонська область 5
Київська область 4
Житомирська область 3
Севастополь 3
Луганська область 0
Всього 761

Десять користувачів, які сфотографували найбільше природних пам’яток  виглядає так:

Регіон К-ть пам’яток
ЯдвигаВереск 267
Сарапулов 170
Rbrechko 152
Neovitaha777 71
Bukovynka 26
Haidamac 22
Tala tamila 16
Xtreme77700 16
Bonna Mistress 15
Elena Zarubina 13

Вищенаведені результати  далеко не остаточні, адже лишилося ще 13 днів, і все ще може кардинально змінитися. Тож, якщо хочете перемогти у кількісній номінації, вантажте більше фотографій різноманітних пам’яток природи!

Звертаємо увагу учасників, що світлини одразу потрапляють до конкурсної категорії, якщо вантажити їх через спеціальний завантажувач. Також обов’язковим є вказання для фотографії правильного ідентифікатора (ID). Правильний ID пам’ятки можна довідатися у списку пам’яток. Цей ідентифікатор складається із коду області, коду району та порядкового номера. Фотографії із неправильним ID оргкомітет буде намагатися ідентифікувати, але якщо нам цього не вдасться, то вони не будуть допущені до участі в конкурсі. Також просимо перевірити чи не потрапили Ваші фото у категорію, де зібрані конкурсні фото з роздільністю меньше 2МПкс. Вони беруть участь у конкурсі і будуть враховуватися в номінаціях за кількість сфотографованих пам’яток, але фотографії роздільністю менше 2 МПкс не будуть допущені до оцінювання журі (тобто не мають шансів перемогти в номінаціях за якістю), у тому числі і в спецномінації,  адже за правилами конкурсу на місце у першій десятці можуть претендувати лише фотографії 2 МПкс

Діліться своїми роботами зі світом, беріть участь у конкурсі! Ви можете перемогти й отримати приз, але незалежно від результату, красу України зможе побачити велика кількість людей і це — також перемога!

33 коментарі до “Екватор перейдено. Статистика за регіонами України.

  • Доброго дня!
    Так. будемо дуже вдячні Іллі, якщо він зможе оновити статистику.

    Питання: на яку адресу писати оргкомітету щодо неправдивості та невідповідності завантажених фото тим об’єктам, які вони мають освітлинювати та характеризувати? Знайшла одне невідповідне фото, завантажене у минулі роки, у самому списку природоохоронних об’єктів – тобто воно має бути видалене, а сам об’єкт вважатись неосвітлиненим. А також світлини, завантажені вже цього року, які не відповідають об’єктам, під ID яких вони завантажені, – тобто об’єкти знову ж не можуть вважатись освітлиненими. Об’єкти, про які йде мова, я відвідувала особисто.

    Заздалегідь дякую за відповідь!

    Відповісти
    • Ну так, питань багато (допускаю, щодо моїх фото було помилок також). Але от наприклад такі:
      https://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:Заказник_Ентомологічний_Монастирський_01.jpg Ентомологічний заказник проілюстровано церквою, вочевидь виходячи з назви “Монастирський” 🙂 Ну то вже явний фейл
      Ну або https://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:Дуби_на_Тарасовій_горі_в_Каневі.JPG – обриси стовбура якогось дуба є, але йдеться не про ті дуби, там є окрема алея. Прикладів можна наводити масу

      Відповісти
      • Тому я і прошу адресу, про яку можна було б написати список об’єктів та фото, які до цих об’єктів не мають жодного стосунку. Наприклад, Чорноморський біосферний заповідник знаходиться поблизу села Залізний Порт – про що було чітко написано у описі пам’ятки у списку. Адміністративне управління заповідника знаходиться за адресою м. Гола Пристань, вул. Лермонтова,1 (що за кілька десятків кілометрів ві, власне, самого заповідника). Автор фото сфотографував табличку управління у м.Гола Пристань та садочок перед його будівлею – але який стосунок ці фото мають до самого біосферного заповідника? Вони його не ілюструють. Я писала це зауваження у коментарі від 20 травня. Маю ще кілька подібних прикладів

        Відповісти
        • ну там принаймні адміністрацію заповідника сфотографували 🙂
          а коли замість поля – церква, що в самому центрі міста, чи озера – вітряк, ото вже явний прокол

          Відповісти
          • У описаних тобою випадках оргкомітет буде проводити “відбраковку” у папочку Obviously ineligible photo. А от є об’єкти, щодо яких той, хто не був, не зможе визначити – чи відноситься фото чи табличка до об’єкту чи просто зображує щось, “співзвучне” опису чи назві.

        • Та нікому, власне, окремо не треба писати. Робіть так, як я по Тернопільщині, де вже цьогоріч зо два десятки таких невідповідностей і помилок виправив.

          Просто заходите на це фото на Вікісховищі і редагуєте опису, вилучаєте неправильний шаблон ID, вилучаєте категорії і все — об’єкт уже не буде значитися в списках світлин пам’яток природи.

          Також таким чином вилучаєте чи уточнюєте світлину пам’ятки у списках пам’яток чи у статті про пам’ятку на Вікіпедії.

          Але при тому, що ви це виправляєте, ви відповідно гарантуєте, що ваші правки є правдивими. Тому бажано ваші правки пояснювати в причині редагування, або, що краще. вказати причину на сторінці обговорення світлини на Вікісховищі чи, якщо ви редагуєте списки безпосередньо на Вікіпедії, то на сторінці обговорення списків регіону або сторінці обговорення відповідної статті.

          Також спробуйте написати й обговорити проблему із завантажувачем неправильної світлини. Можливо виясниться істина.

          Чому ви чекаєте, щоби ці виправлення робили інші, якщо ви це можете зробити самі? Будь ласка, вперед — редагуйте неправильні світлини. Ви ж не тільки завантажувачі світлин у рамках конкурсу, ви заодно маєте статус користувача проектів Вікімедії, зокрема Вікісховища й української Вікіпедії. Не чекайте, щоби хтось зробив роботу за вас!

          Ось вам кілька прикладів моїх виправлень та спілкування з користувачем:
          https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Червоноградський_замок._Права_башня_розсипалась.jpg

          https://commons.wikimedia.org/wiki/User_talk:Rbrechko#.D0.9A.D0.B0.D1.82.D0.B5.D0.B3.D0.BE.D1.80.D0.B8.D0.B7.D0.B0.D1.86.D1.96.D1.8F_.D0.B7.D0.BE.D0.B1.D1.80.D0.B0.D0.B6.D0.B5.D0.BD.D1.8C

          https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=File:Вигляд_на_ліс_із_Язловецького_замку.jpg&action=history

          https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Тернопіль._Канали_в_гідропарку_«Топільче»_(92).jpg?action=history

          Відповісти
          • Ну…. я по-перше вважаю некорректним видаленням одним учасником фото іншого в рамках конкурсу 🙂 Бо ви є зацікавлена особа. Ліпше є написати док з правками та коротким описом-доказом чому ви вважаєте приліплені фото невідповідними цій памнятці -і відправити тоє в оргком. Правда діждатись від них правок…..
            Ну а по кожній фото ще й спілкуватись це вже дуже багато тра мати часу))). Наразі дивлюсь -по м.Київ невірні фото ілюструють памнятки ще з часів царя Гороха, і нікому то не свербить… Даж легендарний Сарапулов прикрутив дуб ГРюнвальда минулого року -до сусідньої памнятки “Очаровашечні дуби”..хочеться думати помилково. Що вже казати про нас, тих хто всі інші…

          • ну так, погоджуся з Павлом. Якщо вже виправляти щось – то за рамками конкурсу. Тоді і займуся. Зараз – то виглядатиме як недобросовісна конкуренція :)))

          • Навпаки. Якраз зараз і треба виправляти очевидні неправдиві світлини, щоб недобросовісні конкуренти знали, що не варто завантажувати що попало і сподіватися що цього не помітять.

          • А якщо недобросовісні конкуренти таким чином позатирають конкурсність фото добросовісних? 😉

          • А добросовісні хай недобросовісних контролюють 🙂

      • Ну, буває що памнятка охоплює і територію монастиря, як от бот.заказник “Острів” на Рівненщині, і Пляшева туди ж 😉

        А от фото дубів зображує таки іншу памнятку -“Дуби посаджені родичами Тараса Шевченка”. А Алея за меморіалом.

        Мені також цікаво куди писати про виправлення, бо по Рівненщині суцільні невідповідності, як ніде 🙁

        Відповісти
        • ну так про конкретний випадок – то не монастир, а церква в самісінькому центрі міста Городище. Теж памятка, але архітектури і вочевидь належить до братнього конкурсу 🙂
          Заказник не в центрі міста, а за його околицями

          Щодо дубів – то так і писав

          Відповісти
  • Коментар з мого боку: для пошуку точного місцезнаходження великих об’єктів (денропарки, наукові ботанічні сади, заповідні урочища та ліси) – часто в нагоді стає wikimapia, де ці об’єкти можуть бути позначені у / біля населеного пункту (корисно для невеликих міст). І, зверніть, будь ласка, увагу, що при зазначенні адреси об’єкта по деяких областях вказана не адреса самої пам’ятки, а офіційна адреса відповідальної за неї установи (комунгоспу, відділення НАНУ, лісгоспу і т.п.) – де, власне, і можна запитати, за якою адресою фізично знаходиться об’єкт, який ви шукаєте. Запитуйте також у місцевих, особливо старшого віку, – у багатьох випадках вони знають свої пам’ятки

    Відповісти
  • Хочу висловити кілька зауваг.

    По-перше, в гонитві за кількістю деякі учасники (прізвищ не вказуватиму, але здогадайтеся самі) «нафоткали» багато чого зайвого, що не є пам’яткою насправді. По Тернопільській області цьогоріч я перевіряю щоденні завантаження і по ходу виправляю неточності там, де впевнений у їхній неправильності на основі карт Департаменту екології ТОДА. Щоправда, я точно знаю як виглядають об’єкти ПЗФ у місті Тернополі, Тернопільському, Бучацькому, Збаразькому, частині Теребовлянського і деякі в інших районах, але не знаю більшості об’єктів ПЗФ. Шкода, що завантажувачі не вказують координатів камери при зйомці, так було би точно знати чи правильна світлина, чи ні.

    По-друге, цьогоріч не хочу гнатися за кількістю, як торік (у 2015 була мета — перше місце для України) — треба справді гарні світлини завантажити до об’єктів, що вже освітлинені. До тих, що ще без світлин завантажу ті, що є.

    Тому в мене є прохання до учасників конкурсу бути уважними при фотографуванні ПЗФ у інших областях. І якщо ви не впевнені в точності того об’єкту, то краще не завантажуйте, або ж додавайте примітку в описі про сумнів у достовірності. Бо завантажуючи світлини, що є сумнівними, ви вводите в оману інших учасників конкурсу, а також редакторів Вікіпедії, що згодом додаватимуть неправильні світлини до статей.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *