Серед найкращих світлин міжнародного етапу конкурсу — три з України
Міжнародний фотоконкурс «Вікі любить Землю» 2016 року закінчився! Маємо честь представити вам 15 найкращих фотографій з усього світу.
Завданням фотоконкурсу «Вікі любить Землю» є, з одного боку, зібрати якісні вільноліцензовані світлини якомога більшої кількості пам’яток природи у Вікісховищі, і, з іншого, сприяти охороні природи через популяризацію інформації про пам’ятки природи.
Ідея провести конкурс «Вікі любить Землю» виникла у 2012 році як логічне доповнення до успішного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», присвяченого історичним та культурним пам’яткам. Цю ідею вперше втілили в Україні протягом 15 квітня — 15 травня 2013 року.
У 2016 р. до конкурсу приєднались 26 країн, завантаження фото тривало протягом травня або червня. Четвертий рік проведення конкурсу став рекордним за кількістю учасників — фотографії вантажили понад 13 тисяч користувачів, та рекордним за кількістю зображень — понад 115 тисяч.
Подібно до «Вікі любить пам’ятки», конкурс організовано за посередництва національних конкурсів, які координувались волонтерами з відповідних країн. Національні журі з кожної країни після завершення внутрішнього оцінювання могли подати до десяти світлин на міжнародну частину конкурсу. Загалом у завершальну фазу конкурсу потрапило 270 світлин.
Міжнародне журі складалось із 9 осіб, більшість з яких мають досвід у сфері фотографії природи: Доріс Ансон-Єву (Гана), Дітмар Бартц (Німеччина), Айла Хедоу-Флад (ПАР), Беснік Хаміті (Косово), Хань Цюньлі (Китай, ЮНЕСКО), Дживан Джозе (Індія), Янно Лойде (Естонія), Кріс Вудріч (Індонезія), Катерина Зарева-Симеонова (Болгарія).
Журі оцінювало світлини в декілька етапів з допомогою спеціального веб-застосунка. Повний звіт журі, який містить також коментарі до світлин, можна завантажити з Вікісховища.
Вітаємо переможців, та висловлюємо подяку всім, хто долучився до організації цьогорічного конкурсу та взяв у ньому участь!
У Вікісховищі можна переглянути галерею світлин-фіналістів конкурсу, з яких відбувався остаточний відбір.
Усі фотографії можна вільно використовувати за умови вказання автора і ліцензії, на зразок підписів у цьому дописі.