Про конкурс
Фотоконкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) був уперше проведений 2013 року в Україні. У 2014 році проект став міжнародним, у ньому взяло участь 15 країн. Цього ж року конкурс проводиться в 34 країнах з різних куточків світу. Усього за сім років української частини конкурсу, учасники подали на конкурс понад чотири тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 80 тисяч фотографій. Але ще близько 50% об’єктів, зазначених у конкурсних списках, не мають ілюстрації для Вікіпедії – найпопулярнішої онлайн енциклопедії.
Метою конкурсу є:
- поповнення інтернет-проектів, що підтримуються Wikimedia Foundation Inc. фотографіями пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду, що знаходяться на території України;
- створення фотографій якнайбільшої кількості пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду на території України та надання доступу до них усім зацікавленим фізичним та юридичним особам;
- сприяння охороні навколишнього природного середовища.
У конкурсі беруть участь фотографії, завантажені їхнім автором на Вікісховище і які були створені до 31 березня 2024 року (включно), щоб не наражати на небезпеку учасників та не шкодити національній безпеці України. Виняток для фото, зроблених з дрона, квадрокоптера чи будь-якого іншого літального апарата — приймаються лише зроблені до 23 лютого 2022 року включно.
Головні умови участі:
- фотографії повинні бути виконані Конкурсантами особисто;
- вчасне надходження фото на розгляд експертного журі (протягом липня);
- наявність місця, зображеного на світлині, у переліку об’єктів природно-заповідного фонду України;
- зазначення автора, місця та ID-коду зі списку в описі світлини;
- опис кожної фотографії повинен містити географічні координати фотографування об’єкту.
Детальніше — в регламенті конкурсу.
Усі фотографії, надіслані на конкурс, потрапляють до службової категорії Images from Wiki Loves Earth 2024 in Ukraine. Одночасно вони потрапляють до загальної категорії українських пам’яток природи — Natural heritage sites in Ukraine. Таким чином світлини стають надбанням людства — їх може використовувати будь-хто з будь-якою метою, не забуваючи вказати автора і джерело, звідки було взято фотографію.
Номінації:
Журі відзначає серед надісланих фотографій:
- 10 найкращих фотографій конкурсу;
- найкращі фотографії у кожному з 27 регіонів України.
Організаційний комітет визначає:
- 10 учасників, які сфотографувати найбільше пам’яток;
- учасників, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток у кожному з регіонів України.
Кількість нагород, які може отримати учасник в цьому Конкурсі, необмежена. Організатор за погодженням з Журі має право змінити встановлені або запровадити додаткові номінації.
Детальніше про цьогорічні номінації.
Оголошення підсумків
Результати конкурсу на національному рівні стануть відомі восени 2024 року. Автори найкращих світлин будуть нагороджені цінними призами. Призи та відзнаки будуть вручені на церемонії нагородження або будуть надіслані переможцям поштою.
Після чого кращі роботи учасників кожної з країн розглядатиме міжнародне журі. Восени 2024 року буде визначено переможців міжнародного конкурсу «Вікі любить Землю».
У 2014 році серед фотографій 15 країн-учасниць перемогло фото Карпатського національного природного парку. Також Україна посіла перше місце за кількістю як завантажених фотографій у 2015 році. У 2016 році три світлини з України потрапили до 15 найкращих фото конкурсу, у 2017 — теж три, в 2019 — чотири фото були у десятці кращих, в 2021 році — одне фото, а в 2023 році — два фото.
Дуже незручний цей ваш переглядач
http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Images_from_Wiki_Loves_Earth_2013_in_Ukraine
Не можна перейти через кілька сторінок, треба переглядати їх одна за однією по черзі починаючи з першої.
Додав перехід за першою буквою назви файлу
Шановні колеги, доброго вечора! У мене наступне питання, де можна переглянути всі фотографії завантажені учасниками проекту, в тому числі свої? Підтримуючи питання Володимира (вище) чому при перегляді пам”яток (будь-яких) можна побачити тільки одну фотографію, але як свідчить статистика фотографій набагато більше. Я особисто завантажив більше десятка фотографій, проте бачу чомусь лише по одній в двох пам”ятках. Ще одне, чому мене не має в списку учасників?
Конкурсна категорія
Статистика учасників
Ви є у списку учасників
Статистика учасників конкурсу
Учасник – Володимир ГОРБАЛІНСЬКИЙ
Число об’єктів – 19
Число фото – 72
Вірно?
Найближчим часом будуть зроблені галереї конкурсних зображень за учасниками та пам’ятками.
Завантажені вами та іншим учасником файли ви можете подивитися, (цей список може містити не лише фотографії для конкурсу Вікі любить Землю) Завантажені вами файли
Чому завантажено декілька фотографій, а при переході з переліку об’єктів можна подивитись лише на одне фото?
Тому що робот автоматично проставляє у таблицю списку на Вікіпедії лише одну фотографію за номером ID. Щоб можна було побачити всі фото даного об’єкта – таблиця має рядок “галерея”, куди слід внести назву категорії із зображеннями даної пам’ятки на Вікісховищі. Як це виглядає, можна побачити на прикладі таблиці списку пам’яток м. Києва. Автоматичне створення категорій для кожного ID списку та проставляння їх назв у відповідний рядок таблиці цього року ми не робили, проте до наступного конкурсу спробуємо реалізувати й таку можливість.
Доброго дня!
Звертаюся до Вас із запитанням щодо переліку об’єктів природнього заповідного фонду. На даний момент я працюю у Державному історико-культурному заповіднику Тустань, частина якого територіально знаходиться в межах Національного парку “Сколівські бескиди”. Проте у переліку об’єктів ПЗФ є лише національний парк, але не заповідник. Тож хочу запитатись, чи можливо додати до переліку ще й Заповідник, а якщо ні, то чи можна подавати світлини скель та навколишнього середовища Тустані (с.Урич, Сколівського району) – у розділ національного парку? Щиро дякую за відповідь!
Доброго дня, Ірино! Річ у тім, що фортеця-град і митниця ІХ—ХІІІ сторіччя, давньоруський наскельний оборонний комплекс літописного міста Тустаня є пам’яткою історії. Тому фото цих пам’яток зможуть узяти участь у конкурсі “Вікі любить пам’ятки“, який проходитиме з 1 до 30 вересня. А все що стосується національного парку можна подавати у розділ національного парку. Вам, як працівникові заповідника, краще знати що саме потрапляє під цей критерій.
Сповіщення: «Википедия» хочет запечатлеть 7 тысяч украинских памятников природы | Блог Imena.UA