Про конкурс

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) був уперше проведений 2013 року в Україні. У 2014 році проект став міжнародним, у ньому взяло участь 15 країн. Цього ж року конкурс проводиться в 34 країнах з різних куточків світу. Усього за сім років української частини конкурсу, учасники подали на конкурс понад чотири тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 80 тисяч фотографій. Але ще близько 50% об’єктів, зазначених у конкурсних списках, не мають ілюстрації для Вікіпедії – найпопулярнішої онлайн енциклопедії.

Метою конкурсу є:

  • поповнення інтернет-проектів, що підтримуються Wikimedia Foundation Inc. фотографіями пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду, що знаходяться на території України;
  • створення фотографій якнайбільшої кількості пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду на території України та надання доступу до них усім зацікавленим фізичним та юридичним особам;
  • сприяння охороні навколишнього природного середовища.

У конкурсі беруть участь фотографії, завантажені їхнім автором на Вікісховище і які були створені до 31 березня 2024 року (включно), щоб не наражати на небезпеку учасників та не шкодити національній безпеці України. Виняток для фото, зроблених з дрона, квадрокоптера чи будь-якого іншого літального апарата — приймаються лише зроблені до 23 лютого 2022 року включно.

Головні умови участі:

  • фотографії повинні бути виконані Конкурсантами особисто;
  • вчасне надходження фото на розгляд експертного журі (протягом липня);
  • наявність місця, зображеного на світлині, у переліку об’єктів природно-заповідного фонду України;
  • зазначення автора, місця та ID-коду зі списку в описі світлини;
  • опис кожної фотографії повинен містити географічні координати фотографування об’єкту.

Детальніше в регламенті конкурсу.

Усі фотографії, надіслані на конкурс, потрапляють до службової категорії Images from Wiki Loves Earth 2024 in Ukraine. Одночасно вони потрапляють до загальної категорії українських пам’яток природи — Natural heritage sites in Ukraine. Таким чином світлини стають надбанням людства — їх може використовувати будь-хто з будь-якою метою, не забуваючи вказати автора і джерело, звідки було взято фотографію.

Номінації:

Журі відзначає серед надісланих фотографій:

  • 10 найкращих фотографій конкурсу;
  • найкращі фотографії у кожному з 27 регіонів України.

Організаційний комітет визначає:

  • 10 учасників, які сфотографувати найбільше пам’яток;
  • учасників, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток у кожному з регіонів України.

Кількість нагород, які може отримати учасник в цьому Конкурсі, необмежена. Організатор за погодженням з Журі має право змінити встановлені або запровадити додаткові номінації.

Детальніше про цьогорічні номінації.

Оголошення підсумків

Результати конкурсу на національному рівні стануть відомі восени 2024 року. Автори найкращих світлин будуть нагороджені цінними призами. Призи та відзнаки будуть вручені на церемонії нагородження або будуть надіслані переможцям поштою.

Після чого кращі роботи учасників кожної з країн розглядатиме міжнародне журі. Восени 2024 року буде визначено переможців міжнародного конкурсу «Вікі любить Землю».

У 2014 році серед фотографій 15 країн-учасниць перемогло фото Карпатського національного природного парку. Також Україна посіла перше місце за кількістю як завантажених фотографій у 2015 році. У 2016 році три світлини з України потрапили до 15 найкращих фото конкурсу, у 2017 — теж три, в 2019 — чотири фото були у десятці кращих, в 2021 році — одне фото, а в 2023 році — два фото.

Пам`ятка з завантаження робіт у Вікісховище 

Прес-анонс

Поради фотографам

Фото переможців попередніх років

114 коментарів до “Про конкурс

  • чи братимуть участь у конкурсі світлини , в правому кутку яких водним маркером нанесене прізвище автора.

    Відповісти
  • Доброго дня. Таке питання чи можна завантаженні в фейсбук фото -ділитися ? тобто не завантажувати знову , а не знаю як поділитися з “Вікі любить землю”? дякую за увагу.

    Відповісти
    • Фото у фейсбуці не оцінюються, оцінюватимуться тільки фото з Вікісховища. Щоб завантажити, перейдіть на список відповідної області, знайдіть потрібний об’єкт і натисніть «завантажити фото» або «завантажити ще фото».

      Відповісти
  • Сповіщення: Фотоконкурс офіційно відкрито! | Вікі любить Землю

  • интересно – что за интерес бесплатно фоткать и размещать в сети свои фото, если их можно продавать и получать реальную денежку, а не маловероятностны призы? популяризовать себя (о какой я крутой фотограф!) среди конкурсантов есть неплохие работы, но фактически с коммерческой точки зрения они уже потеряны -т.к. в свободном доступе. т.е. скоро появятся и на всяких олдеях под чужими именами…

    Відповісти
    • А що за інтерес завжди працювати за гроші? Це палиця з двома кінцями, Дмитре.
      От я собі мислю так: якщо у мене є фото, зроблені просто так, для душі, то чому б ними і не поділитись з усім світом? А реальні гроші фотографи отримують же, коли працюють на замовлення, хіба ні?
      Якщо фото з’являться під чужими іменами, це буде прямим порушенням умов ліцензії CC-BY-SA, під якою вони надані, і треба буде сваритись з нечесними.

      Відповісти
      • Уважаемая АТА! Это демагогия. Естественно день это не Всё. Но и далеко не последнее, особенно в нашей жизни.
        Фотографы зарабатывают по разному. Здесь большинство фото сделаны любителями. Много хороших фото, но любительские. Те, кто подрабатывает на фото, часто на плохих, не профессионалы. Фотографов у нас пол страны.
        А хорошее, удачное фото, сделанное профессионалом, рекламные агенства покупают от 100$.
        Но в этом случае составляеться договор, где стороны несут ответственность и обязанности. Попробуйте восстановить свои права на украденную работу и всё поймёте. Такая страна у нас. А то, что кто-то зарабатывает на заказах, не означает, что всё остальное нужно дарить.
        Я фотограф-профессионал, репортер. У меня в архиве сотни тысяч фото. Ко мне обращаються огромное колличество людей И на 90 % все вспоминают о доброте, нужно помогать и прочее. Это когда человек должен платить. А когда он должен получить деньги на те же 90% есть железный аргумент “За всё надо платить”
        Вот так

        Відповісти
        • Слушайте, Ваших фото здесь нет, ну и в чем проблема? Продавайте хоть за $100000, на здоровье. У Вас же “сотни тысяч” “хороших, удачных фото”. Вот и оставьте любителей в покое, с чего вдруг они Вам так мешают? Они же любители, а Вы профессионал, ревновать нечего 😉
          А то, что кто-то зарабатывает на заказах, не означает, что всё остальное НЕЛЬЗЯ дарить. Если кто-то торгует сластями, разве Вы не можете угостить соседских детей конфетой? Впрочем, Вам, возможно, и в голову не приходит, что некоторые просто получают удовольствие, делая другим приятное. Попробуйте хоть раз, честное слово, а вдруг понравится? 😉
          (Кстати, договор составляется, а не составляетЬся, с агенТством, а не с агенством. А к Вам не “обращаЮтЬся огромное коЛЛичество” , а “обращаЕтся огромное количество”.)

          Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *