Найкраще фото Чернігівщини


Найкращим фото Чернігівщини стала світлина «Травнева гроза» Павла Гончарова, на якій зображено заказник «Мезинська Швейцарія».

Ландшафтний заказник місцевого значення «Мезинська Швейцарія» розташований на території Мезинської сільради Коропського району. Створений у 1958 році. У 2006 році ввійшов до складу Мезинського національного парку.

Площа заказника складає 154 га, з них 23,7 га вкриті лісовою рослинністю, 1,3 га займають водойми, 47,0 га — пасовища, 82,0 га — сіножаті.

Основними завданнями заказника є збереження та підтримання в належному стані змішаного лісу, переважно сосново-дубового, віком понад 70 років, в якому зростають крушина, калина, цмин, чистотіл; охорона умов відтворення, відновлення чисельності рідкісних рослин та тварин; проведення наукових досліджень і спостережень на території заказника; підтримання загального екологічного балансу в регіоні; поширення екологічних знань тощо.

У 2006 році на базі заказника «Мезинська Швейцарія» та ще 6 заказників району створено Мезинський національний парк площею 31035,2 га.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *