Шостий фотоконкурс «Вікі любить Землю»

1 травня 2018 року розпочнеться конкурс фотографій природних пам’яток України «Вікі любить Землю». Уже вшосте «Вікімедіа Україна» організовує прийом фотографій для поповнення бази  фотографій пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду України у Вікісховищі з подальшим визначенням найкращих робіт та найактивніших учасників.

«Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) – міжнародний фотоконкурс, метою якого є збір фотографій природних пам’яток під вільною ліцензією, для того, щоб цими світлинами можна було ілюструвати статті у Вікіпедії та інших вікіпроектах. Усього за п’ять років української частини конкурсу, учасники сфотографували понад три тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 60 тисяч фотографій. Але ще близько 60% об’єктів, зазначених у конкурсних списках, не мають ілюстрації для Вікіпедії – найпопулярнішої онлайн енциклопедії.

Звертаємо увагу учасників на зміни у регламенті цьогорічного  конкурсу. Після конкурсного періоду до журі потраплять лише фото, які в описі мають географічні координати місця зйомки. На нашому сайті можна докладно прочитати, чому це важливо і як це робити. Ще одна зміна стосується системи нарахування балів за фото об’єктів, які ще не потрапляли на конкурс: фотографії пам’яток, для яких до початку конкурсу відповідно до відомої нам інформації не було жодної ілюстрації на Вікісховищі, отримують коефіцієнт, що дорівнює 5 (для кожної пам’ятки). Якщо конкурсанти завантажували фото цієї самої пам’ятки в рамках конкурсів «Вікі любить Землю» 2013—2017 років, ці роботи отримують коефіцієнт, що дорівнює 1. 

Але незалежно від того чи ви вже брали участь чи спробуєте себе вперше, запрошуємо ознайомитись із правилами конкурсу цілком.

За результатами оцінок журі буде визначено переможців основних номінацій — «Найкраще фото», «Найбільша кількість сфотографованих об’єктів».  Автори найкращих світлин та чисельних внесків будуть нагороджені цінними призами.

Будемо раді оголосити додаткові номінації, якщо до нас надійдуть пропозиції від осіб, установ чи організацій, які їх підтримають.

Нагадаємо, що з 2016 року триває створення статей у Вікіпедії про об’єкти ПЗФ програмою-ботом. Всього статей про ПЗФ, які включені до відповідних категорій в українській Вікіпедії близько 4800, понад 1600 з них (об’єкти 8 областей) було створено програмою-ботом, інформацію для якого підготували волонтери.

Wiki Loves Earth Wall Calendar 2018

Comments

comments

30 коментарів до “Шостий фотоконкурс «Вікі любить Землю»

 • 2018-05-02 о 21:48
  Permalink

  Ще потребує уточнення формулювання “до журі потраплять лише фото, які в описі мають географічні координати”. Фото без координатів не зараховуються взагалі чи не беруть участь у якісній номінації?

  Відповідь
 • 2018-05-02 о 21:43
  Permalink

  Підкажіть, будь ласка, чи є для цього конкурсу масовий завантажувач, як на WLM 2017? Якщо є, дайте посилання. Дякую.

  Відповідь
 • 2018-05-02 о 12:10
  Permalink

  Добрий день! Не можу зрозуміти, де помиляюсь. Про що говорить цей надпис?
  ” Одна з категорій не має сторінки опису. Ви впевнені, що ввели назву правильно?”
  І друге, – назва біля фотографії, це моя назва, яку я сама напишу. Чи потрібно написати офіційну назву об’єкта, яку сфотографували.

  Відповідь
 • 2018-05-01 о 07:00
  Permalink

  Добрий день. Підскажіть будь ласка, як зрозуміти “лише фото, які в описі мають географічні координати місця зйомки” ?
  Де можно переглянути список моїх завантажених фото для конкурса?
  Дякую за відповідь.

  Відповідь
  • 2018-05-02 о 10:30
   Permalink

   Переглянути можна так:
   1. перейти на свою сторінку — зверху справа вибрати Завантаження — вибрати кількість записів на сторінку та вписати свій нік/будь-який інший нік.
   2. Готово! Ви прекрасні.
   Стосовно координат я так розумію, що потрібно додавати до кожного знімка координати при завантаженні (на сторінці опису — Додати більше інформації — вписати координати об.єкту пзф у форматі 48.660820, 26.889092). Повторити для кожного знімка.
   Така своєрідна реклама камер з геолокацією та гугл-мапсу головного мозку :З

   Відповідь
 • 2018-04-18 о 13:16
  Permalink

  У Вінницькій обл. помилки : Водограй[12] Заказник
  гідрологічний
  смт Копайгород.
  Копайгородська селищна рада
  34,
  Волошкове поле[11] Заказник
  ландшафтний
  Чечельницький р-н.
  Вербська с/р
  15
  – не відповідає фото

  Відповідь
  • 2018-05-04 о 10:25
   Permalink

   виправлено. перевірте, будь ласка

   Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *