Про Вікі любить Землю

1 — 31 травня 2019
«Вікі любить Землю» в Україні

 «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) уперше проведений 2013 року в Україні. У 2014 році проект став міжнародним, у ньому взяло участь 15 країн, у 2015 році — 26 країн, у 2016 році — 24. Усього за п’ять років української частини конкурсу, учасники сфотографували понад три тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 60 тисяч фотографій. Але ще близько 60% об’єктів, зазначених у конкурсних списках, не мають ілюстрації для Вікіпедії – найпопулярнішої онлайн енциклопедії.

Метою конкурсу є:

 • поповнення інтернет-проектів, що підтримуються Wikimedia Foundation Inc. фотографіями пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду, що знаходяться на території України;
 • створення фотографій якнайбільшої кількості пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду на території України та надання доступу до них усім зацікавленим фізичним та юридичним особам;
 • сприяння охороні навколишнього природного середовища.

У конкурсі беруть участь фотографії, завантажені їхнім автором протягом визначеного періоду часу на Вікісховище. Дата створення фотографії може бути будь-якою.

Головні умови участі:

 • фотографії повинні бути виконані Конкурсантами особистовчасне надходження фото на розгляд експертного журі (протягом травня)
 • наявність місця, зображеного на світлині, у переліку об’єктів природно-заповідного фонду України
 • зазначення автора, місця та ID-коду зі списку в описі світлини.
 • Опис кожної фотографії повинен містити географічні координати фотографування об’єкту.

Читати повністю регламент конкурсу.

Усі фотографії, надіслані на конкурс, потрапляють до службової категорії Images from Wiki Loves Earth 2019 in Ukraine. Одночасно вони потрапляють до загальної категорії українських пам’яток природи — Natural heritage sites in Ukraine. Таким чином світлини стають надбанням людства — їх може використовувати будь-хто з будь-якою метою, не забуваючи вказати автора і джерело, звідки було взято фотографію.

Як завантажити фото на конкурс

Номінації:

Журі відзначає серед надісланих фотографій:

 • 10 найкращих фотографій конкурсу
 • найкращі фотографії у кожному з 27 регіонів України

Фотографії з роздільністю нижче 2Mpx не будуть оцінюватися журі. Вони будуть брати участь тільки у номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток».

Організаційний комітет визначає:

 • 10 учасників, які сфотографувати найбільше пам’яток;
 • учасників, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток у кожному з регіонів України.

Кількість нагород, які може отримати учасник в цьому Конкурсі, необмежена. Організатор за погодженням з Журі має право змінити встановлені або запровадити додаткові номінації.

Оголошення підсумків

Результати конкурсу на національному рівні будуть відомі влітку 2019 року. Нагородження переможців відбудеться під час церемонії у Києві. Автори найкращих світлин будуть нагороджені цінними призами.

Після чого кращі роботи учасників кожної з країн розглядатиме міжнародне журі. Восени 2019 року буде визначено переможців міжнародного конкурсу «Вікі любить Землю».

У 2014 році серед фотографій 15 країн-учасниць перемогло фото Карпатського національного природного парку. Також Україна посіла перше місце за кількістю як завантажених фотографій у 2015 році. У 2016 році три світлини з України потрапили до 15 найкращих фото конкурсу, у 2017 — теж три.

Призи

Призовий фонд конкурсу 2019 року становить майже 4000$. Переможці та призери всеукраїнського етапу зможуть вибрати подарунки на суму, еквівалентну їхньому відповідному балу.

Пам`ятка з завантаження робіт у Вікісховище 

Прес-анонс

Поради фотографам

Фото переможців всіх років

112 коментарів до "Про Вікі любить Землю"

 1. Доброго дня!
  В мене запитання, чи відносіться до пам’яток природи:
  https://uk.wikipedia.org/wiki/Свидовецький_заповідний_масив (не можу знайти в списку)
  Арабатська стрілка https://uk.wikipedia.org/wiki/Арабатська_стрілка
  В місті київ Замкова гора (Хоривиця) – вона відносіться до обєєктів природо-заповідного фонду, але я у списку не знайшла її
  Дякую за швидку відповідь! бо нетерпеться закачати фото

 2. Доброго дня! Скажіть будь ласка, а чи можна фотографії завантажувати з інтернету?

 3. Добрый день! Я фотограф-профессионал. Хотел загрузить фото Печенежского водохранилища (Печенежское поле) Загрузить невозможно. Размер максимальный фото не указан. Фото 260 кб, размером 1000х500 пикс не грузиться. Подсказка времени загрузки увеличиваеться и всё стоит на месте бесконечно. Всё сделано очень неудобно. Понять что либо на сайте очень сложно. Если хотите получать фото, сделайте по-человечески как на других хостингах. Например mail.ru, Meta. Я много гружу разных фото, но так тяжело ещё не было .Просто нет времени и терпения разбираться с Вашими загрузчиками. Тем более это надо Вам больше, чем мне.
  С уважением Владислав.

 4. Доброї пори доби!
  Чому цього року така погана інформаційна підтримка і взагалі що з конкурсом? Склад журі дотепер не оголошений, усі дати згідно регламенту вже прострочені, статті на сайті зявляються, у кращому випадку, один раз на 7-10 днів і дотепер жодного оглошення про зміни та затримки. Можливо, варто вже поінформувати учасників?

  • Я буквально вчора ВЖЕ ВДРУГЕ (приватно )звертав увагу відповідального організатора конкурсy – Antanana, на сєй факт.
   Ніяких висновків в формі допису тут, і взагалі – ЩИРЕ нерозуміння 🙂 що учасники чогось чекають, щоб закрити свої сподівання, плани, комусь на курорти, комусь на картоплі і пр. Невже важко написати два рядки із просто ОРІЄНТОВНИМИ датами? Не кажучи вже періодично інформувати про якісь цікавинки, чиїсь історії впускати на бльог, і взагалі вже мовчу – завантажений учасниками “унікальний” фотоконтент впорядкувати, категоризувати, бо ж абсурд коли фото завантажено -а до статті прикріпити не можна або його взагалі не видно (нема категорії, не створена “галерея” і видко тільки одне фото до ОПЗФУ, те що перше).Втрачається смисл конкурсу, хоч сама Antanana постійно докладає чимало часу й зусилль по впорядкуваннню завантаженого, списків і пр! Проте розпилення Вікімедіа на 156 проектів дається взнаки ( проектєци типу “Вікіцитати” які не містять в собі “унікального” контенту, на відміну від конкурсу подібного цьому, що його збира). Може не варто пробувати всидіти на 2 стільцях одночасно? 🙂 З найщирішими побажаннями робити щось справді якісне, а не продукувати симулякр.
   Йа.

     • М-мм, ні, організатори не інші. З чого такий висновок? Просто цього року якась значно більш проблемна міжнародна частина, якою ми теж займаємося. І на все нас не вистачає (з одного боку й добре, що українці організовують конкурс міжнародний, а з іншого складно охопити рівномірно і те, і те). А у добі тих самих двадцять чотири години 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *