Про конкурс

1 — 31 липня 2020
«Вікі любить Землю» в Україні

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) був уперше проведений 2013 року в Україні. У 2014 році проект став міжнародним, у ньому взяло участь 15 країн. Цього ж року конкурс проводиться в 34 країнах з різних куточків світу. Усього за сім років української частини конкурсу, учасники подали на конкурс понад чотири тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 80 тисяч фотографій. Але ще близько 50% об’єктів, зазначених у конкурсних списках, не мають ілюстрації для Вікіпедії – найпопулярнішої онлайн енциклопедії.

Метою конкурсу є:

 • поповнення інтернет-проектів, що підтримуються Wikimedia Foundation Inc. фотографіями пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду, що знаходяться на території України;
 • створення фотографій якнайбільшої кількості пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду на території України та надання доступу до них усім зацікавленим фізичним та юридичним особам;
 • сприяння охороні навколишнього природного середовища.

У конкурсі беруть участь фотографії, завантажені їхнім автором протягом визначеного періоду часу на Вікісховище. Дата створення фотографії може бути будь-якою.

Головні умови участі:

 • фотографії повинні бути виконані Конкурсантами особисто;
 • вчасне надходження фото на розгляд експертного журі (протягом липня);
 • наявність місця, зображеного на світлині, у переліку об’єктів природно-заповідного фонду України;
 • зазначення автора, місця та ID-коду зі списку в описі світлини;
 • опис кожної фотографії повинен містити географічні координати фотографування об’єкту.

Детальніше в регламенті конкурсу.

Усі фотографії, надіслані на конкурс, потрапляють до службової категорії Images from Wiki Loves Earth 2020 in Ukraine. Одночасно вони потрапляють до загальної категорії українських пам’яток природи — Natural heritage sites in Ukraine. Таким чином світлини стають надбанням людства — їх може використовувати будь-хто з будь-якою метою, не забуваючи вказати автора і джерело, звідки було взято фотографію.

Номінації:

Журі відзначає серед надісланих фотографій:

 • 10 найкращих фотографій конкурсу
 • найкращі фотографії у кожному з 27 регіонів України

Організаційний комітет визначає:

 • 10 учасників, які сфотографувати найбільше пам’яток;
 • учасників, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток у кожному з регіонів України.

Кількість нагород, які може отримати учасник в цьому Конкурсі, необмежена. Організатор за погодженням з Журі має право змінити встановлені або запровадити додаткові номінації.

Детальніше про цьогорічні номінації.

Оголошення підсумків

Результати конкурсу на національному рівні стануть відомі восени 2020 року. Автори найкращих світлин будуть нагороджені цінними призами. Призи та відзнаки будуть вручені на церемонії нагородження або будуть надіслані переможцям поштою.

Після чого кращі роботи учасників кожної з країн розглядатиме міжнародне журі. Восени 2020 року буде визначено переможців міжнародного конкурсу «Вікі любить Землю».

У 2014 році серед фотографій 15 країн-учасниць перемогло фото Карпатського національного природного парку. Також Україна посіла перше місце за кількістю як завантажених фотографій у 2015 році. У 2016 році три світлини з України потрапили до 15 найкращих фото конкурсу, у 2017 — теж три, а в 2019 — чотири фото були у десятці кращих.

Пам`ятка з завантаження робіт у Вікісховище 

Прес-анонс

Поради фотографам

Фото переможців попередніх років

112 коментарів до “Про конкурс

 • 2016-05-30 о 14:26
  Permalink

  Доброго дня!
  В мене запитання, чи відносіться до пам’яток природи:
  https://uk.wikipedia.org/wiki/Свидовецький_заповідний_масив (не можу знайти в списку)
  Арабатська стрілка https://uk.wikipedia.org/wiki/Арабатська_стрілка
  В місті київ Замкова гора (Хоривиця) – вона відносіться до обєєктів природо-заповідного фонду, але я у списку не знайшла її
  Дякую за швидку відповідь! бо нетерпеться закачати фото

  Відповідь
 • 2016-05-16 о 18:04
  Permalink

  Доброго дня! Скажіть будь ласка, а чи можна фотографії завантажувати з інтернету?

  Відповідь
 • 2016-05-11 о 20:54
  Permalink

  Добрый день! Я фотограф-профессионал. Хотел загрузить фото Печенежского водохранилища (Печенежское поле) Загрузить невозможно. Размер максимальный фото не указан. Фото 260 кб, размером 1000х500 пикс не грузиться. Подсказка времени загрузки увеличиваеться и всё стоит на месте бесконечно. Всё сделано очень неудобно. Понять что либо на сайте очень сложно. Если хотите получать фото, сделайте по-человечески как на других хостингах. Например mail.ru, Meta. Я много гружу разных фото, но так тяжело ещё не было .Просто нет времени и терпения разбираться с Вашими загрузчиками. Тем более это надо Вам больше, чем мне.
  С уважением Владислав.

  Відповідь
 • 2015-07-20 о 08:47
  Permalink

  Доброї пори доби!
  Чому цього року така погана інформаційна підтримка і взагалі що з конкурсом? Склад журі дотепер не оголошений, усі дати згідно регламенту вже прострочені, статті на сайті зявляються, у кращому випадку, один раз на 7-10 днів і дотепер жодного оглошення про зміни та затримки. Можливо, варто вже поінформувати учасників?

  Відповідь
  • 2015-07-20 о 15:42
   Permalink

   Я буквально вчора ВЖЕ ВДРУГЕ (приватно )звертав увагу відповідального організатора конкурсy – Antanana, на сєй факт.
   Ніяких висновків в формі допису тут, і взагалі – ЩИРЕ нерозуміння 🙂 що учасники чогось чекають, щоб закрити свої сподівання, плани, комусь на курорти, комусь на картоплі і пр. Невже важко написати два рядки із просто ОРІЄНТОВНИМИ датами? Не кажучи вже періодично інформувати про якісь цікавинки, чиїсь історії впускати на бльог, і взагалі вже мовчу – завантажений учасниками “унікальний” фотоконтент впорядкувати, категоризувати, бо ж абсурд коли фото завантажено -а до статті прикріпити не можна або його взагалі не видно (нема категорії, не створена “галерея” і видко тільки одне фото до ОПЗФУ, те що перше).Втрачається смисл конкурсу, хоч сама Antanana постійно докладає чимало часу й зусилль по впорядкуваннню завантаженого, списків і пр! Проте розпилення Вікімедіа на 156 проектів дається взнаки ( проектєци типу “Вікіцитати” які не містять в собі “унікального” контенту, на відміну від конкурсу подібного цьому, що його збира). Може не варто пробувати всидіти на 2 стільцях одночасно? 🙂 З найщирішими побажаннями робити щось справді якісне, а не продукувати симулякр.
   Йа.

   Відповідь
   • 2015-07-20 о 18:16
    Permalink

    Якийсь НАДТО різкий контраст відносно минулих років.

    Відповідь
    • 2015-07-26 о 14:48
     Permalink

     Організатори цього року інші, звідси й такий різкий контраст.

     Відповідь
     • 2015-07-29 о 04:39
      Permalink

      М-мм, ні, організатори не інші. З чого такий висновок? Просто цього року якась значно більш проблемна міжнародна частина, якою ми теж займаємося. І на все нас не вистачає (з одного боку й добре, що українці організовують конкурс міжнародний, а з іншого складно охопити рівномірно і те, і те). А у добі тих самих двадцять чотири години 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *