Списки пам’яток / Lists of sights

Оберіть область, яка Вас цікавить, перед Вами відкриється список конкурсних об’єктів цього краю. Кожна пам’ятка має свій ідентифікатор («ID»), який необхідно вводити при завантажені фотографій, і також адресу, географічні координати та стовпчик, в якому Ви можете перевірити, чи є фотографії цієї пам’ятки у Вікісховищі.

60 коментарів до "Списки пам’яток / Lists of sights"

 1. Доброго дня!
  Мене звати Павло. Я працюю в Біосферному заповіднику “Асканія-Нова”. В мене виникло питання до організаторів конкурсу “Вікі любить землю”. Справа в тому, що в списку пам’яток Херсоської області є два об’єкта пов’язаних з заповідником “Асканія-Нова”,(
  Kher-11 «Асканія-Нова» Дендрологічний парк
  вул. Фрунзе, 13 смт Асканія-Нова, Чаплинський район.
  Біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна
  183,2
  Kher-21 «Асканійський» Заказник
  загально-зоологічний буферна зона біосферного заповідника «Асканія-Нова».
  Переоформляється охоронне зобов’язання
  17746,0
  ) але немає самого заповідника. Якщо я хочу додати світлини зняті безпосередньо в заповіднику, який ID зі списку мені вказувати?

 2. Це тільки пейзажні знімки приймаються? Чи можна подати на участь в конкурсі макрофото комах наприклад ? Як тоді з ID ?

  • Доброго дня. Ні. Не тільки пейзажні світлини приймаються, можна робити фотографії й видів рослин та тварин, що зустрілися на території пам’ятки (наприклад, гривистий баран із Харківського зоопарку – цілком у межах вимог конкурсу), але, звісно, було б бажано, щоб цей вид був ендеміком. інакше трохи складно буде зрозуміти чи це фотографія на території конкретного заповідника була зроблена: наприклад, тут. ID має відповідати за причетність до пам’ятки – чи це звичайний камінець чи квіточка, чи й цілком унікальний фрагмент пам’ятки. Просто звичайному камінцеві/квіточці буде складніше виграти, адже мета – ілюстрація статей у вікіпроектах

 3. в Хмельницькій обл. не можу знайти Бакоту в списках.( https://uk.wikipedia.org/wiki/Бакота ).
  Зате там багато різних ялин ,дубів і тисів. Також я думаю що важко підібрати пам”ятки в списках ,особливо якщо об”єкт не належить до якоїсь з пам”яток)).
  Я гадаю це зайве обмеження.

  • М-мм, на конкурсі мова йде саме про пам’ятки (тобто такі, що мають статус пам’ятки у нашій державі). Списки формувалися за даними нашого міністерства екології. Восени уже кілька років проходить фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки», там основним об’єктом є пам’ятки культури (історія, архітектура тощо). Проблема із тими списками в тому, що у нашій державі відсутній зведений реєстр. І дуже складно взагалі зрозуміти, що має статус пам’ятки, а що ні. Також нагадаю, що Ви можете вантажити фотографії на Вікісховище для ілюстрування статей у Вікіпедії та інших проектах і без спеціалізованого фотоконкурсу 😉

  • Бакота є у списку культурних пам’яток для конкурсу Вікі любить Пам’яткиВікіпедія:Вікі любить пам’ятки/Хмельницька область/Кам’янець-Подільський район . Без списків та ідентифікаторів важко розібрати тисячі фотографій, які вантажать сотні учасників.

  • Щодо Бакоти – теж довго розирався, яц це може так бути, що її немає в списках природоохоронних об’єктів. Але виявилось, що вона відноситься до велчезного НПП “Подільські Товтри”. На південному березі Бакотської затоки стоїть інформаційний плакат , що вказує на цей факт.

 4. Здравствуйте! Хотел уточнить… Есть водопад Женецький водоспад Он находится на территории Карпатского национального природного парка. Я так понял он отдельно не выделен и его фото должны быть под ID природного парка, правильно?

 5. Сповіщення: Вікі любить Землю

 6. Доброго вечора. Чому в списку по АР Крим немає заказників “Байдарський” та “мис Айя”?

 7. Доброго дня! У мене питання до організаторів конкурсу. Справа в тому, що я завантажив більше 70-ти фотографій з різноманітних областей України. Ці фотографії я можу побачити у списках; мені вказало при завантаженні, що вони опубліковані. Але я себе не знаходжу в списку учасників (я підписаний як Zarakhovskyi). Що це може означати?

 8. Сповіщення: До кінця конкурсу залишається тиждень! | Вікі любить Землю

 9. Доброї ночі. Додала декілька фото, але себе в списку не бачу. І ще: де брати ID? дякую!

  • Вище ви бачите посилання на списки по кожній області. Перейдіть туди на потрібну вам область, там у першій колонці будуть ID.

 10. Доброго вечора! Кілька днів тому завантажив фото в Бахчисарай і його дотепер немає в галереї, хоча на сторінці фото зазначено ID та посилання на сторінку 28го дня. Чому так?

 11. Я хочу выложить фотографии заката в г. Кременчуге и с. Весёлая Долина, Полтавская область, но не знаю какой ID указывать и где вообще его искать.

 12. Не можу знайти Деснянський біосферний резерват у списках Сумської області, є тільки НПП Деснянсько-Старогутський?

 13. Доброго дня…Я вибачаюсь а чому нема у списку ..Вінницької обл Тростянецький район . с.Четвертинівка адже там є багато памяток там воював Б.Хмельницький

  • Списки пам’яток для конкурсу «Вікі любить Землю» сформовані на основі листа Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України від 19 березня 2014 року №9-04/242-14 (відповідь на інформаційний запит вх. № К-194/ЗДПІ-14 від 12 березня 2014 року). У наданому переліку пам’яток у Кременчуці лише один парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва — Придніпровський площею 40,19 га, створений рішенням облвиконкому від 13.12.75 № 531, розп.ОДА № 34 від 14.04.97.

 14. Доброго дня !! Підскажіть будь-ласка технічну незручність. Кілька останніх днів не сортуються дані в таблицях із списками памяток, як ВЛЗ так і ВЛП. Можливо це щось із налаштуваннями мого ПК.

 15. Назріло питання. Вже стикнувся із жменею пустих ( без фото) памняток в списках, хоча до них я тогоріч ВЖЕ ВАНТАЖИВ фото. Як це так?
  При чому фото є в моїх завантаженнях, і більш того – воно помічено як “використовується”.
  Один приклад – Верхньобілківський парк 46-236-5004
  І моє фото смітника цього занедбаного кутка.
  https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Парк_ізсередини_на_курганах_із_віковими_дубами.jpg
  Чому фото не прикріпилось до памнятки?

  • Ну напевно в бота Іллі якийсь баг. Або він навмисно менші за 2Мпкс не вставляв до списків. Угорі кожної сторінки у вікі є вкладка Редагувати 😉

   • Сумніваюсь, бо по-перше це штук 20 лиш фото не прив`язались, а тогоріч я набагато більше освітлив неосвітлинених.
    Та й нелогічно це -ви самі опустили планку з 1Мп до 0,5 минулого ВЛЗ, справедливо вказавши що краще хоч якесь фото чим взагалі без.
    І дотеми – мої >2Мр почасти інформативніші ніж у ….ніж у багатьох 😉 Бо вони всі з технічною корекцією, а не чорно-синьо-крива камерна сировина 😉 Тільки з ФШ обробкою цьогоВЛЗ у мене не склалось по техн. причинам.
    Але, шкода що не прив`язались памнятки які не так легко знаходяться, тобто ще не скоро будуть повторно кимсь відзняті: джерела в Некрасово -де тільки знайшовши землевпорядника( крайня хата на південній околиці села) я зміг з ними розібратися (бо це дірки в заплаві без охор.знаків), або дерева -екзоти в Носківцях ( до речі в списках -“Носівці”, що додає сексу шукачам памняток )) – де тільки випадкові школяри що йшли через ліс -показали в хащах плакучий ясен, фото якого завантажене мною цього ВЛЗ вже прописалось до статті, а минулорічне -не було приписане)))
    Треба щось підкрутити 😉

    • Ну фото вставляється ботом, а не міфічно само по собі, і це загалом радше корисна примочка до якої всі звикли, аніж необхідна умова існування ) фото можна й руками вставляти, тому й товсто натякаю на наявність відповідної кнопки 🙂

     Зараз автоматична вставка робиться ботом Іллі, це треба чекати коли він тут з’явиться прокоментувати. (Код бота відкритий, але з відомих мені людей лише Ілля знає Scala на якій бота написано)

     • вам не позаздриш..стіко ботів-багів і вреднягів і все на ентузіазізмі 🙂

 16. Заказник «Байдарський» по Севастополю – неможливо завантажити фото, випливає якась помилка на сторінці.

 17. Чому по Київщині сьодні вже прописались в списках мої вантажені вчора фото – до тих памняток де їх не було взагалі до памнятки? Тобто до кінця конкурсу ніби учасники мають бачити які памнятки ще “невисвітлені” ! :)))

  • Що за фамільярство? Ніхто не зобов`язаний виправляти ваші помилки. Відредагуйте опис світлини, перемістить до правильної категорії і не дозволяйте собі зайвого.

 18. Доброго дня! Нещодавно завантажив фотографію, випадково вказавши неправильне ID; замість 65-203-5002 там має бути 65-206-5003. Чи не могли б ви виправити? Файл: Нижньодніпровський національний природний парк 3.jpg

  • Дякуємо! Виправили! Але Ви й самі можете виправити. Закладка “Редагувати” біля поля Пошук на сторінці файлу

 19. А чому в списку пам’яток Чернігівської області немає Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»? Це ж “комплекс пам’яток історії, культури та природи” національного статусу.

  • У списках є парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва “Кочубеївський”, який знаходиться на території заповідника. Заповідник загалом не є пам’яткою природи.

  • Якщо озеро розташоване на території природоохоронного об’єкта (заповідника, заказника, національного природного парку тощо), тоді так.

 20. Запитання до оргкму: чи належить музей-скансен “Старе село”, що в Колочаві, до НПП “Синевир”?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *