Списки пам’яток / Lists of sights

Оберіть область, яка Вас цікавить, перед Вами відкриється список конкурсних об’єктів цього краю. Кожна пам’ятка має свій ідентифікатор («ID»), який необхідно вводити при завантажені фотографій, і також адресу, географічні координати та стовпчик, в якому Ви можете перевірити, чи є фотографії цієї пам’ятки у Вікісховищі.

Списки пам’яток / Lists of sights: 58 коментарів

 1. Доброго дня!
  Мене звати Павло. Я працюю в Біосферному заповіднику “Асканія-Нова”. В мене виникло питання до організаторів конкурсу “Вікі любить землю”. Справа в тому, що в списку пам’яток Херсоської області є два об’єкта пов’язаних з заповідником “Асканія-Нова”,(
  Kher-11 «Асканія-Нова» Дендрологічний парк
  вул. Фрунзе, 13 смт Асканія-Нова, Чаплинський район.
  Біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна
  183,2
  Kher-21 «Асканійський» Заказник
  загально-зоологічний буферна зона біосферного заповідника «Асканія-Нова».
  Переоформляється охоронне зобов’язання
  17746,0
  ) але немає самого заповідника. Якщо я хочу додати світлини зняті безпосередньо в заповіднику, який ID зі списку мені вказувати?

 2. Це тільки пейзажні знімки приймаються? Чи можна подати на участь в конкурсі макрофото комах наприклад ? Як тоді з ID ?

  1. Доброго дня. Ні. Не тільки пейзажні світлини приймаються, можна робити фотографії й видів рослин та тварин, що зустрілися на території пам’ятки (наприклад, гривистий баран із Харківського зоопарку – цілком у межах вимог конкурсу), але, звісно, було б бажано, щоб цей вид був ендеміком. інакше трохи складно буде зрозуміти чи це фотографія на території конкретного заповідника була зроблена: наприклад, тут. ID має відповідати за причетність до пам’ятки – чи це звичайний камінець чи квіточка, чи й цілком унікальний фрагмент пам’ятки. Просто звичайному камінцеві/квіточці буде складніше виграти, адже мета – ілюстрація статей у вікіпроектах

 3. в Хмельницькій обл. не можу знайти Бакоту в списках.( https://uk.wikipedia.org/wiki/Бакота ).
  Зате там багато різних ялин ,дубів і тисів. Також я думаю що важко підібрати пам”ятки в списках ,особливо якщо об”єкт не належить до якоїсь з пам”яток)).
  Я гадаю це зайве обмеження.

  1. М-мм, на конкурсі мова йде саме про пам’ятки (тобто такі, що мають статус пам’ятки у нашій державі). Списки формувалися за даними нашого міністерства екології. Восени уже кілька років проходить фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки», там основним об’єктом є пам’ятки культури (історія, архітектура тощо). Проблема із тими списками в тому, що у нашій державі відсутній зведений реєстр. І дуже складно взагалі зрозуміти, що має статус пам’ятки, а що ні. Також нагадаю, що Ви можете вантажити фотографії на Вікісховище для ілюстрування статей у Вікіпедії та інших проектах і без спеціалізованого фотоконкурсу 😉

  2. Бакота є у списку культурних пам’яток для конкурсу Вікі любить Пам’яткиВікіпедія:Вікі любить пам’ятки/Хмельницька область/Кам’янець-Подільський район . Без списків та ідентифікаторів важко розібрати тисячі фотографій, які вантажать сотні учасників.

  3. Щодо Бакоти – теж довго розирався, яц це може так бути, що її немає в списках природоохоронних об’єктів. Але виявилось, що вона відноситься до велчезного НПП “Подільські Товтри”. На південному березі Бакотської затоки стоїть інформаційний плакат , що вказує на цей факт.

 4. Здравствуйте! Хотел уточнить… Есть водопад Женецький водоспад Он находится на территории Карпатского национального природного парка. Я так понял он отдельно не выделен и его фото должны быть под ID природного парка, правильно?

 5. Сповіщення: Вікі любить Землю
 6. Доброго вечора. Чому в списку по АР Крим немає заказників “Байдарський” та “мис Айя”?

 7. Доброго дня! У мене питання до організаторів конкурсу. Справа в тому, що я завантажив більше 70-ти фотографій з різноманітних областей України. Ці фотографії я можу побачити у списках; мені вказало при завантаженні, що вони опубліковані. Але я себе не знаходжу в списку учасників (я підписаний як Zarakhovskyi). Що це може означати?

 8. Доброї ночі. Додала декілька фото, але себе в списку не бачу. І ще: де брати ID? дякую!

  1. Вище ви бачите посилання на списки по кожній області. Перейдіть туди на потрібну вам область, там у першій колонці будуть ID.

 9. Доброго вечора! Кілька днів тому завантажив фото в Бахчисарай і його дотепер немає в галереї, хоча на сторінці фото зазначено ID та посилання на сторінку 28го дня. Чому так?

  1. Доброго вечора! Зараз оновлю. Бо галерея не була прописана коли файл опрацьовувався вперше ботом.

 10. Я хочу выложить фотографии заката в г. Кременчуге и с. Весёлая Долина, Полтавская область, но не знаю какой ID указывать и где вообще его искать.

 11. Не можу знайти Деснянський біосферний резерват у списках Сумської області, є тільки НПП Деснянсько-Старогутський?

 12. Доброго дня…Я вибачаюсь а чому нема у списку ..Вінницької обл Тростянецький район . с.Четвертинівка адже там є багато памяток там воював Б.Хмельницький

  1. Списки пам’яток для конкурсу «Вікі любить Землю» сформовані на основі листа Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України від 19 березня 2014 року №9-04/242-14 (відповідь на інформаційний запит вх. № К-194/ЗДПІ-14 від 12 березня 2014 року). У наданому переліку пам’яток у Кременчуці лише один парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва — Придніпровський площею 40,19 га, створений рішенням облвиконкому від 13.12.75 № 531, розп.ОДА № 34 від 14.04.97.

 13. Доброго дня !! Підскажіть будь-ласка технічну незручність. Кілька останніх днів не сортуються дані в таблицях із списками памяток, як ВЛЗ так і ВЛП. Можливо це щось із налаштуваннями мого ПК.

 14. Назріло питання. Вже стикнувся із жменею пустих ( без фото) памняток в списках, хоча до них я тогоріч ВЖЕ ВАНТАЖИВ фото. Як це так?
  При чому фото є в моїх завантаженнях, і більш того – воно помічено як “використовується”.
  Один приклад – Верхньобілківський парк 46-236-5004
  І моє фото смітника цього занедбаного кутка.
  https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Парк_ізсередини_на_курганах_із_віковими_дубами.jpg
  Чому фото не прикріпилось до памнятки?

  1. Ну напевно в бота Іллі якийсь баг. Або він навмисно менші за 2Мпкс не вставляв до списків. Угорі кожної сторінки у вікі є вкладка Редагувати 😉

   1. Сумніваюсь, бо по-перше це штук 20 лиш фото не прив`язались, а тогоріч я набагато більше освітлив неосвітлинених.
    Та й нелогічно це -ви самі опустили планку з 1Мп до 0,5 минулого ВЛЗ, справедливо вказавши що краще хоч якесь фото чим взагалі без.
    І дотеми – мої >2Мр почасти інформативніші ніж у ….ніж у багатьох 😉 Бо вони всі з технічною корекцією, а не чорно-синьо-крива камерна сировина 😉 Тільки з ФШ обробкою цьогоВЛЗ у мене не склалось по техн. причинам.
    Але, шкода що не прив`язались памнятки які не так легко знаходяться, тобто ще не скоро будуть повторно кимсь відзняті: джерела в Некрасово -де тільки знайшовши землевпорядника( крайня хата на південній околиці села) я зміг з ними розібратися (бо це дірки в заплаві без охор.знаків), або дерева -екзоти в Носківцях ( до речі в списках -“Носівці”, що додає сексу шукачам памняток )) – де тільки випадкові школяри що йшли через ліс -показали в хащах плакучий ясен, фото якого завантажене мною цього ВЛЗ вже прописалось до статті, а минулорічне -не було приписане)))
    Треба щось підкрутити 😉

    1. Ну фото вставляється ботом, а не міфічно само по собі, і це загалом радше корисна примочка до якої всі звикли, аніж необхідна умова існування ) фото можна й руками вставляти, тому й товсто натякаю на наявність відповідної кнопки 🙂

     Зараз автоматична вставка робиться ботом Іллі, це треба чекати коли він тут з’явиться прокоментувати. (Код бота відкритий, але з відомих мені людей лише Ілля знає Scala на якій бота написано)

     1. вам не позаздриш..стіко ботів-багів і вреднягів і все на ентузіазізмі 🙂

 15. Заказник «Байдарський» по Севастополю – неможливо завантажити фото, випливає якась помилка на сторінці.

   1. вже так і зробив 😉 не додумався одразу, давно не редактував в Вікі.
    Може помилка через дооооовжелезний опис, який є частиною адреси при завантаженні фото до статті?

 16. Чому по Київщині сьодні вже прописались в списках мої вантажені вчора фото – до тих памняток де їх не було взагалі до памнятки? Тобто до кінця конкурсу ніби учасники мають бачити які памнятки ще “невисвітлені” ! :)))

  1. Що за фамільярство? Ніхто не зобов`язаний виправляти ваші помилки. Відредагуйте опис світлини, перемістить до правильної категорії і не дозволяйте собі зайвого.

 17. Доброго дня! Нещодавно завантажив фотографію, випадково вказавши неправильне ID; замість 65-203-5002 там має бути 65-206-5003. Чи не могли б ви виправити? Файл: Нижньодніпровський національний природний парк 3.jpg

  1. Дякуємо! Виправили! Але Ви й самі можете виправити. Закладка “Редагувати” біля поля Пошук на сторінці файлу

 18. А чому в списку пам’яток Чернігівської області немає Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»? Це ж “комплекс пам’яток історії, культури та природи” національного статусу.

  1. У списках є парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва “Кочубеївський”, який знаходиться на території заповідника. Заповідник загалом не є пам’яткою природи.

  1. Якщо озеро розташоване на території природоохоронного об’єкта (заповідника, заказника, національного природного парку тощо), тоді так.

 19. Запитання до оргкму: чи належить музей-скансен “Старе село”, що в Колочаві, до НПП “Синевир”?

  1. може не працювати лише якщо Ви не увійшли під своїм ніком та паролем (не залогіились)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *