Новини / News

Давайте допоможемо зберегти Біличанський ліс!

У четвер, 26 червня о 10:30 Комітет збереження Біличанського лісу, Національний екологічний центр, ГО «Життя» та інші громадські організації розпочнуть пікет біля будівлі ЦВК (площа Лесі Українки, 1) з метою блокування злочинних намірів депутатів облради захопити Біличанський ліс для забудови.

Як стало відомо, у цей день під час чергової сесії Київської обласної ради, яка розпочнеться об 11:00 (Приміщення КОР, мала зала), депутати планують з голосу внести на розгляд питання розширення смт. Коцюбинського, згідно генплану селища з 87 гектарівдо 4,5 тисяч гектарів за рахунок земель Києво-Святошинського лісгоспу – а тепер уже Національного природного парку. Згідно цього генплану, ліс піде під забудову, а для окозамилення залишать лише невеличку площу насаджень на місці теперішнього біологічного заказника «Річка Любка». У порядку денному проекту такого рішення немає, але цей сценарій планується. Для цього звозять бюджетників з Гостомеля та Коцюбинського за вказівкою голови селища Садовського. Працівники бюджетної сфери вже повідомили про це журналістів http://bit.ly/1lPhiv8

Нагадаємо, що відповідно до указу  Президента України № 446/2014 «Про зміну меж національного природного парку «Голосіївський» було надано високий природоохоронний статус всьому Біличанському лісу, в тому числі і території навколо смт. Коцюбинське.

р. Нивка у Біличанському лісі. Автор: Sergey P. Koretsky. CC BY-SA 3.0

              Громадськість з 2008 року бореться за збереження унікального природного комплексу з площею понад 6,5 тисяч гектарів на території Києва. Попередня влада Києва систематично програвала суди дерибанникам та вела гру у «піддавання», свідомо здаючи Біличанський ліс під забудову. Тільки у травні цього року збереження лісу для майбутніх поколінь стало можливим. Тепер під шум АТО, люстрації та боротьби з корупцією «схемщики» планують реалізувати плани попередньої влади.

 Для контактів:

Андрій Скіпальський (044) 2796883, (050) 3123974

Організатори: Громадський комітет збереження Біличанського лісу, Центр громадянського представництва «Життя», Національний екологічний центр України.

 Вероніка Агеєва (095) 5939303

Автор тексту: Андрій Скіпальський. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *