Анонси

Найбільший конкурс фотографій природи України стартує за місяць!

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:WLE_Logo_UA.svgПершого травня розпочнеться фотоконкурс «Вікі любить Землю» — міжнародний конкурс фотографій пам’яток природи. Він покликаний зібрати якомога більше світлин різноманітних заповідних територій, що будуть використані у проектах на зразок Вікіпедії.

Конкурс «Вікі любить Землю» в Україні проводитиметься втретє й відіграє важливу роль щодо захисту природи і поширення вільних знань. З одного боку, він привертає увагу суспільства до об’єктів природо-заповідного фонду, заохочує дізнаватися більше про них і їх стан, подорожувати до пам’яток природи в межах України. З іншого — фотографії публікуються під вільними ліцензіями Creative Commons, а отже згодом будуть використані у Вікіпедії, Вікімандрах та інших вікіпроектах, що поширюють вільні знання.

Цього року паралельно з фотоконкурсом пройде місячник в українській Вікіпедії — користувачі писатимуть статті про об’єкти, яких бракує.

І в конкурсі фотографій, і конкурсі статей у Вікіпедії можуть брати участь усі охочі. В обох частинах на переможців чекають цінні призи.

Заснований у 2013 році в Україні, конкурс «Вікі любить Землю» вже вдруге буде міжнародним. 2015 року до його проведення долучаться щонайменше 17 країн. Як і минулого року, міжнародний оргкомітет координують українські волонтери – громадська організація «Вікімедіа Україна». Важливу підтримку конкурсу здійснюватиме товариство «Wikimedia Polska».

Нагадаємо, що перше місце серед світлин-переможців міжнародного «Вікі любить Землю 2014» зайняло фото з України — вид з Говерли на Карпатський національний парк, автор — Дмитро Балховітін.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_05.jpg
Українське фото-переможець міжнародного «Вікі любить Землю 2014».
Дмитро Балховітін (CC-BY-SA)

 

Ата

Волонтерка і членкиня оргкомітету у попередні роки конкурсу.

11 thoughts on “Найбільший конкурс фотографій природи України стартує за місяць!

 • Так это конкурс фотографий или фотошопа?)

  Відповідь
  • А це дуже сильно залежить від журі 😉 Є фотографи, які вважають, що це — необхідна складова сучасної фотографії. Є ті, що за мінімальне її використання. А є й такі, що дуже негативного до цього ставляться

   Відповідь
 • Поки я чекаю на відповідь, то знайшов ще одного дуба, на цей раз у Ірпіні. Та ще який – шести метрів в охваті. І теж відсутній у списках..

  Відповідь
  • Цей дуб є в списках, називається Дуб -Прадуб і я його фотографувала минулого року.

   Відповідь
   • Спасибі за участь, але це не те дерево. Дуб-Прадуб знаходиться на вул. Мечникова 101Б. До речі, в нього новий гарний кований паркан. А це дуб поблизу Податкової академії, Університетська 29А. І він такий величний, що Дуб-Прадуб нервово смалить у куточку. Був огороджений, як мені розповідали, і табличка була. Зараз тільки залишки огорожі.

    Відповідь
     • Ні, немає. Мені розповідали, що туди водили школярів і табличка була. Але це слова. Залишки огорожі є і зараз.

 • Почнемо новий конкурс з питання.
  Я знаю у Києві три дерева, на яких висять таблички “Пам’ятка природи”. Але у конкурсних списках їх немає. Може таблички “ліві”? Так от, їх ігнорувати чи добиватись внесення у списки? І до кого звернутись щодо доповнення списків?

  Відповідь
  • Анатолій Гончаров

   Якщо взяли на облік за останні 2-3 роки, то може не бути в списках. Надайте номер рішення про взяття на облік, тоді ми внесемо до списків.

   Відповідь
   • Василюк Олексій

    Ми ж як парнео всі оновлені списки передали організаторам. все має бути гаразд.я правда не звіряв чи змінили
    втім для києва за рік нічого не мінялось + факт що є обєкти з табличками, які насправді не мають заповідного статусу

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *