Вікіпедійне

Конкурс статей: Пам’ятки природи у Вікіпедії

Уже щорічний фотоконкурс «Вікі любить Землю» розпочався першого травня. Втретє поспіль ми запрошуємо українців (і не тільки) ділитися зі світом фотографіями із заповідних територій України. Але одних лише знімків уже не досить.

Ми оголосили також «Пам’ятки природи у Вікіпедії» — конкурс наповнення української Вікіпедії статтями про природоохоронні території України (національні парки, ботанічні, геологічні пам’ятки природи тощо). Він триватиме паралельно з фотоконкурсом, з 4 по 31 травня 2015 року включно. Саме з понеділка четвертого травня, тобто рівно чотири тижні — так легше оцінювати внесок учасників.

Північно-Мостівський ландшафтний заказник, Рівненська область. Oksana Golovko (CC-BY-SA-3.0)
Північно-Мостівський ландшафтний заказник, Рівненська область. 
Статті ще не існує. Автор фото — Oksana Golovko (CC-BY-SA-3.0)

Цей конкурс статей — продовження фотоконкурсу «Вікі любить Землю». Для того, щоб краще ознайомити громадськість з природним різноманіттям України і потребами заповідних місцин, одних лише світлин не досить, адже так? Чим більше ми знаємо, тим легше мати справу. Легше захищати природу, якщо можна відіслати важливу людину не на численні розкидані веб-сторінки самих заповідників і національних парків (а дрібні заказники і пам’ятки природи своїх сайтів і не мають), а у Вікіпедію — найбільшу енциклопедію українською мовою.

Долучайтеся до написання статей про пам’ятки природи! Для вибору статті до створення можна скористатися списками природоохоронних територій України, переконавшись, що потрібної статті ще немає у Вікіпедії.

Конкурс статей отримав свою сторіночку і в цьому блозі — див. Конкурс статей на панелі угорі. Детальнішу інформацію про конкурс та його умови можна прочитати тут. Визначення та нагородження переможців планується у липні 2015 року у Києві.

Комплексна пам'ятка природи «Відслонення сармату в с. Великий Глибочок», Тернопільська область. Микола Василечко (CC-BY-SA-4.0)
Комплексна пам’ятка природи «Відслонення сармату в с. Великий Глибочок», Тернопільська область. Микола Василечко (CC-BY-SA-4.0)
«Дуб Тотлебена», Голосіївський район Києва, територія регіонального ландшафтного парку «Лиса гора». Сарапулов (CC-BY-SA-4.0)
«Дуб Тотлебена», Голосіївський район Києва, територія регіонального ландшафтного парку «Лиса гора». Сарапулов (CC-BY-SA-4.0)

Ата

Волонтерка і членкиня оргкомітету у попередні роки конкурсу.

10 коментарів до “Конкурс статей: Пам’ятки природи у Вікіпедії

 • Доброго дня!
  Вибачте, а як можливо видалити завантажені фото на цей конкурс, тому що вони мають неправильний ID?
  Дякую наперед за відповідь!

  Відповісти
 • 2 Base: Щоб допомогти організаційно, не обов’язково записуватися до оргкомітету. Минулого разу я записався, але особливо допомогти не зміг. А так, якщо буде якась потреба в оргдопомозі, то я з радістю долучусь.

  2 Анатолій Гончаров: Все вірно, в першу чергу варто популяризувати власні памятки, і для цього я і запропонував заохочувальні бали чи коефіцієнти, щоб у людини була більша мотивація писати про наше рідне.

  Відповісти
 • Сам хотів щоб такий конкурс було проведено, тому вітаю з його початком 🙂 Єдине що на мою думку варто було б зробити щоб можна було писати про різні пам’ятки природи світу, адже маємо стільки прекрасних фото з різних країн! А статті про українські природні об’єкти заохочувати додатковими балами (коефіцієнтами) при оцінюванні.

  Відповісти
  • Дякую. Власне, якщо у Тебе була така ідея — треба було втілювати. Списки пам’яток України у нас є, а інші…

   Відповісти
    • м-мм, навіть для ЦЄЄ весни мучаться із приблизними перекладами назв для статей, щоб можна було перейти й створити 😉 кажу ж, треба було втілювать бажання організаційно 😉

     Відповісти
     • Ця проблема мені давно знайома, ще добре пригадую як ми словацькі населені пункти українською писали. Завжди проблема з транслітерацією була. Але й тут написав статтю про мінеральне джерело, то довго думав як краще назву сформулювати. А якщо організаційно, то я б з радістю долучився. Все таки справа ця корисна та чудова!

     • Так запис до організаційного комітету Вікі любить Землю ж був відкритим і про нього було оголошено у кількох розсилках. У чому була проблема долучитись?

     • У випадку з населеними пунктами, у нас вже були всі свої залиті, тож ми могли писати про інші країни. У випадку ж з пам’ятками природи про українські дуже мало написано, не кажучи вже про світові. Тож варто спочатку написати про українські, а як будуть статті про всі українські пам’ятки, тоді писатимемо про пам’ятки Колумбії, Бангладеш чи Намібії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *