Увага: вимоги «Вікі любить Землю» до фотографій
В українській частині уже завантажено понад 8 тисяч світлин — це третє місце за кількістю завантажених робіт у світі. Конкурс триватиме до 31 травня включно, тож якщо Ви щойно дізналися про конкурс, то маєте час.
А тепер трохи скажемо про вимоги до фотографій, бо це стосується й тих, хто, можливо, завантажив свої роботи ще на початку і відпочиває зі спокійною душею. Пункт п’ятий регламенту конкурсу говорить, що фотографії повинні:
- бути зробленими учасниками власноруч;
- бути надісланими вчасно — з 01 по 31 травня 2015 року включно за київським літнім часом;
- відповідати правилам Вікісховища;
- мати формат JPEG або TIFF;
- мати роздільність (добуток довжини на ширину фотографії в пікселях) не менше, ніж 0,5 МПкс для участі і 2 МПкс — для перемоги у номінаціях;
- представляти один або кілька об’єктів, внесених до реєстру;
- мати опис із ідентифікатором пам’ятки (ID), відповідно до списків.
А тепер детальніше про один з пунктів — роздільність. Нижній поріг не один, а два: 0,5 МПкс для участі і 2 МПкс — для перемоги. Це зроблено з кількох причин.
Є номінації, спрямовані на кількість сфотографованих об’єктів. Якщо Ви зробите фото, скажімо, великої кількості ботанічних пам’яток природи, що розташовані у важкодоступних місцях, то хіба могли б ми вимагати, щоб усі вони були суперякісними? Хай навіть вони будуть з невеликою роздільністю і зроблені на старий телефон, але краще так, ніж зовсім без них, бо такий розмір дозволить проілюструвати статтю про заповідну зону у Вікіпедії. Крім того, завантаження фото такої роздільності на конкурс не заважає комерційному використанню вищої роздільності деінде, що важливо для багатьох фотографів.
З іншого боку, є номінації за найкращі фото — і тут роздільність фото відіграє чималу роль. Десятка найкращих світлин з української частини конкурсу потрапить на міжнародний етап Wiki Loves Earth, і 2 МПкс — вимога міжнародного журі. Якщо ми оберемо у цю десятку фото з меншою роздільністю, на міжнародному етапі вони навіть не потраплять на розділ, що було б дуже сумно. Крім того, щоб отримати відзнаки «Вибране зображення» чи «Якісне фото» у Вікісховищі, роздільність має бути не менше 2 МПкс.
Фотографії роздільністю менше 2 МПкс, а також фотографії в інших форматах (окрім JPEG і TIFF) не будуть допущені до оцінювання журі (тобто не мають шансів перемогти в номінаціях за якістю), у тому числі і в спецномінації, хоча будуть враховуватися в номінаціях за кількість сфотографованих пам’яток.
36 конкурсантів завантажили фото, які мають роздільність менше 2 МПкс, але достатній потенціал для боротьби за перемогу, якби з цим пунктом вимог усе було гаразд — усі фотографії в цьому дописі саме такі. Особливо хочеться звернутися до користувачів Naumenkophotographer, Brizhnichenko, Krasnickaja Katya, Vadyum Manyuk, Larisa Uhryn, Хіраш Володимир, Swift11, Khoroshkov, Robert-Erik — у вас є гарні маленькі фото. Якщо можете, завантажте кращі версії — і поборіться за перемогу!
До завершення конкурсу Ви спокійно можете перезавантажити своє фото у більшій роздільності. Для цього Вам потрібно перейти на сторінку Вікісховища з Вашим фото, там перейти за посиланням «Завантажити нову версію цього файлу» / «Загрузить новую версию этого файла» / «Upload a new version of this file» (залежно від мови інтерфейсу) і завантажити нову версію.