АнонсиЗахист природи

Заповідні маршрути

Шановні друзі! Під час збору фотографій для конкурсу «Вікі любить Землю», ми всі гуртом обстежили понад 1000 пам’яток природи, заказників  і інших природоохоронних територій. Чимало дослідників обстежили десятки територій природно-заповідного фонду. Дехто, як виявилось, влаштовує для цього масштабні експедиції і проводить їх щорічно. Жодне міністерство або інспекція і близько не робить нічого подібного.

Але чимало дослідників-початківців не знають, де шукати заповідні об’єкти.

Так само, екскурсоводи не знають нічого про заповідний статус парків, водячи ними екскурсії.

Маємо до Вас пропозицію. Давайте розробимо кілька перших «заповідних маршрутів», які можуть бути використані кожним, хто цікавиться мандрівками по об’єктах природно-заповідного фонду. Це можуть бути піші або вело-маршрути. Головне – гарно продумати бодай кілька з них для початку. Можливо для екскурсоводів невеликий наклад видати в формі буклетиків «карта+стислий опис».

Нижче на зображеннях – маршрут по центру Києва, для прикладу розроблений мною та В.Скворцовою.

Для зголошення до участі у проекті відмічайтеся на цій сторінці. З усіх питань звертайтеся на електронну скриньку: pzf.regions[at]gmail.com

Олексій Василюк

Графіка Дарії Ширяєвої, CC-BY-SA 4.0

Один коментар до “Заповідні маршрути

 • гиги, а пару років тому ви цілу статтю на екосайті написали, де відстоювали думку, що “ОПЗФУ не для туризму створювались!” 😉
  пс: одна справа по паркам Києва топтати, зовсім інша – по заказникам розвивати.
  На Житомирщині вже дорозвивались, що цьогоріч відповідний Департамент нагло включив заповідні об`єкти до списку “рекреаційних об`єктів”, на які взагалі окрема стаття у Земельному Кодексі, а не в ЗУ ” Про ПрирЗап.Фонд”.Отак….як наслідок:
  в Радомишлі одна орг-ія цілком офіційно видала (як ви пропонуєте) буклет, і возить по БОТАНІЧНИМ заказникам екскурсії на Ікарусах. Бо всіх причетних цікавить або $, або показники розвитку ( чиновників).
  в Новоград-Волинському лісництво видало по всім своїм заповідним об`єктам кольорові брошури (!) де рекламує їх як атракції, із саунами-дєвочками і проч., ну…що там зараз прийнято?
  В Овручі пропонують на “Дідовому озері” помилуватись червонокнижними всім бажаючим, вказучи де то є -що прямо суперечить статті в ЗУ ” Про Червону Книгу України”, якою заборонено оприлюднювати точне місцезнаходження об`єктів ЧК. (кста, на конкурсі також мелькало фото об`єкта ЧУ із прикріпленими до файла в Екзіі gps-коорд. 🙁 )
  І це перші ластівки..і це якщо дуже коротко. БО не коротко, я це описував за підтримки КЕКЦ на 42сторінках цієї весни, являючись членом ініціативної групи з розвитку туризму на Ж при обласному Департаменті “Транспорту…і туризму” . Це реально велика прблема, розвивати туризм на об`єктах Заповідного Фонду. І не в парках чи межі дубів в місті а саме в дикій природі. Подумайте двічі..а краще тричі. Бо ніхто не зможе і не стане контролювати що хто і кудою їздить на тих маршрутах, і як дотримується прироодохоронного припису.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *