Захист природи

Утрачені заповідні території треба облікувати!

Шановні друзі! Потрібна ваша допомога у здійсненні цікавого дослідницького задуму.

Дописувачі української Вікіпедії та активісти Національного екологічного центру України і Дружини охорони природи міста Києва хочуть зібрати інформацію про скасовані заповідні території.

У вересні вийде перший довідник на цю тему, що включатиме описи об’єктів природо-заповідного фонду, скасованих упродовж 2000–2015 років — інформацію знайдено про всі.

Тепер ми хочемо скласти переліки всіх територій ПЗФ, що були скасовані в період 1968–1999. Це період, в який вже були затверджені класифікації ПЗФ і всі наявні об’єкти існували за єдиними правилами.

Запрошуємо ентузіастів у допомогу! Що треба зробити:

 1. Скачати собі файл зі списками всіх наявних об’єктів ПЗФ по всіх областях.
 2. Відкрити файл зі списками рішень про створення (є окремо списки рішень по об’єктах загальнодержавного значення і місцевого).
 3. Узяти одне з рішень, яке вам до вподоби.
 4. Знайти його в інтернеті або ще десь.
 5. Звірити список ПЗФ, створених цим рішенням із сучасним списком ПЗФ у відповідних областях (п.1.):
  1. Наймовірніше, ви всі об’єкти побачите у списках. Тобто всі створені вибраним вами рішенням об’єкти ПЗФ досі існують. Видихаєте з полегшенням, і в списку рішень виділяєте перевірене рішення зеленим кольором.
  2. Вам поталанило перевіряти рішення про створення об’єктів ПЗФ, у якому є такі, що їх нема в сучасних списках. Це означає, що в період з 1968 по сьогодення їх скасували. Заходите у файл зі списками виявлених втрачених ПЗФ і записуєте туди назву об’єкта, рішення, яким він був створений, та інформацію, яка про нього в рішенні вказана.
 6. У кінці дописуєте, хто саме це виявив (тобто себе).

І так близько 300 разів. Що далі — поговоримо після завершення цього етапу. Долучайтеся, чим більше волонтерів, тим легше зробити цю купу роботи.

А знати, що ми втратили — вкрай важливо.

Коріння старого дерева в парку «Високий замок». Автор фото — Людмила Голуб [ліцензія CC-BY-SA-4.0]
Коріння старого дерева в парку «Високий замок». Автор фото — Людмила Голуб [ліцензія CC-BY-SA-4.0]

Один коментар до “Утрачені заповідні території треба облікувати!

 • Панове, долучайтесь, необхідна допомога! Якщо кожен візьме собі по області – то роботи всього на кілька днів. А якщо за кожну область зможе взятись двоє чи троє – тим більше 😉

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *