Київ та Київщина: переможці та ще переможці
Нарешті, ми підійшли до останнього регіону в оголошенні номінації «Найкраще фото»: переможні фото Києва та області, а також переможців, яких обрало окреме журі. Громадська організація «Друге життя» та Управління екології та природних ресурсів в Києві обрали аж три найкращі фото заповідного Києва.
Загалом учасники конкурсу завантажили протягом травня фотографії 70 пам’яток природи Київської області та 173-х пам’яток Києва, — всього 510 та 1334 файли відповідно.
Найкраще фото Києва
Найкраще фото Київської області
Переможці спецномінації «Найкраще фото заповідного Києва» від ГО «Друге життя» та Управління екології та природних ресурсів Київської міської державної адміністрації
3-е місце
Ландшафтний заказник місцевого значення «Муромець-Лопуховате» створено рішенням Київської міської ради у 2002 році для охорони екосистем заплавного острова Лопуховатий та частини острова Муромець (на північ від острова Лопуховатий через Чорторий). Тут наявні добре збережені лісові, лучні водні та прибережно-водні угруповання заплавної рослинності, а також ізольовані місцезростання низки регіонально-рідкісних та червонокнижних рослин, серед яких півники сибірські, латаття біле, сальвінія плаваюча та ін. Статті про заказник у Вікіпедії ще не створено.
2-е місце
Коментар автора: «Це фото зроблене на початку зими. Урочище Бобровня — це дуже тихе, меланхолічне місце. Восени там зустрічається мало людей та є можливість спокійно, неспішно насолоджуватися природою блукаючи поблизу невеличкої річки. Фотографія зроблена вранці, саме ранок дав змогу передати всі відчуття міжсезоння — той стан, коли природа вже скинула останнє листя з дерев і очікує зимові сніги та морози».
1-е місце
Північна частина парку включає урочища з переважанням широколистяних лісів, таких як Голосіївський ліс (разом з прилеглим до нього Голосіївським парком ім. Максима Рильського), урочищами Теремки і Бичок. Південна частина парку — це піщана надзаплавна тераса Дніпра, вкрита сосновими лісами. Ця тераса перетинається річкою Сіверкою, яка розгалужена на кілька рукавів. У її долині знаходиться значний масив вільхових лісів.
У дописі використано інформацію зі статей у Вікіпедії.
Звертаємо увагу, що початок нагородження переможців конкурсу «Вікі любить Землю» перенесено на 10:30 15 грудня. До зустрічі вже в цю суботу!
Див. також:
- 10 найкращих фото конкурсу «Вікі любить Землю 2018»
- Підсумки номінацій «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток»
- Найкращі світлини Херсонської, Хмельницької, Тернопільської та Сумської областей
- Найкращі світлини Донецької, Івано-Франківської, Дніпропетровської областей та Криму
- Львівська, Закарпатська та Севастополь: найкраща природа також у горах
- Ріки течуть: найкращі фото Полтавської, Миколаївської, Луганської областей
- У Вінницькій, Волинській, Житомирській та Чернігівській перемогли мешканці ПЗФ
- Ходіння по воді: найкращі фото Кіровоградської, Запорізької, Черкаської та Одеській областей
- Рівненську, Чернівецьку, Харківську представляють геологія та степ