Ходіння по воді: найкращі фото Кіровоградської, Запорізької, Черкаської та Одеській областей
Представляємо ще чотири світлини, що стали переможцями номінації «Найкраща фотографія області» у конкурсі «Вікі любить Землю 2018».
Найкраще фото Кіровоградської області
Чорноліський заказник — ландшафтний заказник загальнодержавного значення у Знам’янському районі Кіровоградської області, в межах однойменного масиву «Чорний ліс». Створений у 1981 році на території 3491 га. з метою охорони одного з найбільших лісових масивів на межі лісостепової і степової зон.Територія заказника розташована на вододілі річок Інгул, Інгулець і Тясмин, в межах Придніпровської височини. Поверхня розчленована ерозійними формами рельєфу: борознами, водориями, балками. Природоохоронний статус тут також надано озеру Берестувате (Чорне) та прилеглих до нього заболочених ділянок.
Автор фото вперше взяв участь у конкурсі.
Найкраще фото Запорізької області
Дніпровські Пороги — геологічний заказник загальнодержавного значення у межах міста Запоріжжя. До території заказника входять частина острова Хортиці, острів Байди, острів Дубовий, скелі Стіг-1, Стіг-2, Стіг-3 та Два Брати. На території заказника виявлено археологічні та історичні пам’ятки різного віку.
Олексій бере участь у конкурсі вже четвертий рік. У 2015 та 2016 роках його роботи також ставали найкращими в цій номінації.
Найкраще фото Черкаської області
Скеля «Радіонова» — геологічна пам’ятка природи місцевого значення. Об’єкт розташований на території Маньківського району Черкаської області, село Буки, на річці Гірський Тікич. Це одна зі скель Буцького каньйону, названа на честь українського науковця-петрографа Сергія Родіонова. Каньйон, який часто називають дивом природи, утворений у протерозойських гранітах, вік яких оцінюється у 2 мільярди років.
Минулого року скеля також представляла область в роботі Дмитра Балховітіна.
Найкраще фото Одеської області
Нічний парк в одеській Аркадії зібрав найбільше балів з фото ПЗФ Одеської області. Закладений у 1960 році, тут висаджено понад 500 видів дерев і чагарників, включаючи теплолюбиві екземпляри. Зростають кедр ліванський, тис ягідний, гінкго дволопатеве, метасеквоя, скумпія звичайна. Існує система штучних ставків з фонтанами загальною довжиною 700 м.
У дописі використано інформацію зі статей у Вікіпедії.
Нагородження переможців відбудеться 15 грудня у Музеї Шолом-Алейхема у Києві. Запрошуємо!
Див. також:
- 10 найкращих фото конкурсу «Вікі любить Землю 2018»
- Підсумки номінацій «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток»
- Найкращі світлини Херсонської, Хмельницької, Тернопільської та Сумської областей
- Найкращі світлини Донецької, Івано-Франківської, Дніпропетровської областей та Криму
- Львівська, Закарпатська та Севастополь: найкраща природа також у горах
- Ріки течуть: найкращі фото Полтавської, Миколаївської, Луганської областей
- У Вінницькій, Волинській, Житомирській та Чернігівській перемогли мешканці ПЗФ