Новини / News

Вантажте відео пам’яток природи для спеціальної номінації «Відео»

«Відео» — спеціальна номінація української частини фотоконкурсу «Вікі любить Землю». Її мета — зібрати під вільною ліцензією якомога більше якісних відеороликів природно-заповідного фонду України та задокументувати пам’ятки природи якомога ширше та цікавіше.
Саме тому ця спеціальна номінація проходить знову цьогоріч, вже вчетверте.

У 2023 році учасники та учасниці спецномінації «Відео» завантажили 17 відеоробіт. Як і в 2021 році, перше місце посіла робота Андрія Чуяшенка під назвою «Олександрівські скелі з неба та води», яка зображає Олександрівський ландшафтний заказник у Херсонській області.

Як взяти участь?
Відео можна вантажити безпосередньо зі списків пам’яток. Для цього знайдіть у списках рядок із об’єктом, зображеним на відео. У колонці «фото» натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».
Після завантаження відеофайл автоматично братиме участь у спеціальній номінації «Відео».

Які вимоги до відео?
Роботи, які ви подаєте на конкурс, обов’язково мають бути власного авторства, містити ідентифікатор об’єкта (ID), географічні координати та відповідати регламенту конкурсу

  • Формат: Theora чи Webm, роздільність файлу — не менше 720 пікселів за меншою стороною (наприклад, 1280х720). Про конвертацію відео читайте тут.
  • Рухи мають бути повільними, щоб можна було зосередитися на деталях зображення. Для цього можна використовувати штатив чи стабілізатор.
  • Зображення повинне мати помірну насиченість.
  • Відеозапис має бути зроблений в межах однієї місцевості, не «колажем» різних віддалених один від одного об’єктів.
  • Відеозапис повинен мати зрозумілу описову назву українською або англійською мовою.
  • Обробка у відеоредакторах дозволяється, але помірна.
  • Аудіо: можна подавати без звуку. Якщо звук на фоні є, то бажано, щоб він перебував на однаковому рівні протягом усього відео. Різкі гучні сторонні шуми не бажані. Якщо ви щось розповідаєте, рекомендуємо додати субтитри. Можна використовувати або власне виконання музики (що написана й виконується вами), або взяти аудіо під вільною ліцензією. Використовувати чужу музику без вільної ліцензії — заборонено.

Важливо, що участь у конкурсі можуть брати лише відео, що були зняті до 31 березня 2024 року включно. Виняток для відео, зроблених з дрона, квадрокоптера чи будь-якого іншого літального апарата — приймаються лише зроблені до 23 лютого 2022 року включно.За результатами фотоконкурсу окреме журі обере найкращі відеороботи з-поміж поданих на спецномінацію, які найбільше відповідають вимогам. Також організаційний комітет може відзначити одного або кількох учасників за найбільшу кількість завантажених відеоробіт.
Автори та авторки найкращих відео отримають цінні призи та сувеніри від організаторів конкурсу — громадської організації «Вікімедіа Україна».

Слідкуйте за подальшими оновленнями та бажаємо успіху!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *