Uncategorized

10 прикладів малозадокументованих пам’яток природи у конкурсі

Нещодавно ми вже розповідали про найбільш сфотографовані пам’ятки природи у конкурсі. Але поруч із цими «зірками» є багато інших — цікавих і важливих — про які досі бракує світлин. 

Для натхнення ми зібрали приклади пам’яток, які вже мають кілька десятків фото, але досі залишаються недостатньо задокументованими. Можливо, саме у вас будуть ті фото, яких так не вистачає Вікіпедії!

Перше — «Королівські скелі», що розташувалися на самому кордоні України у Луганській області. Лише 17 знімків звідти було завантажено під час конкурсу, вони ж складають загальну кількість світлин на Вікісховищі. Зараз «Королівські скелі» розташовані на тимчасово окупованих росією територіях.

Після Сходу рушаємо на Північ до Чернігова, де у парку імені Коцюбинського розташувався Багатовіковий дуб —  ботанічна пам’ятка природи, якій вже понад 300 років! Усього на конкурс завантажили 27 світлин дуба.

Далі прямуємо до Волинської області, до природного парку «Цуманська пуща». На його території серед інших росте 15 видів рідкісних рослин та мешкає 27 видів унікальних тварин, значна частина занесена до Червоної книги України. Усього під час конкурсу було завантажено 29 світлин.

Наступна зупинка — парк-сквер на Соборній площі у Чернівцях. Його заснували у 1885 році і на його території зараз зростають рідкісні дерева та чагарники. За час проведення конкурсу учасники та учасниці завантажили 35 світлин.

Повертаємося на Луганщину, тепер до Провальського степу. Усього 38 світлин завантажено під час конкурсу і це також всі фото цієї пам’ятки, які присутні на Вікісховищі. Екосистеми Провальського степу практично зруйновані у ході російської збройної агресії проти України (2014—2016), тож якщо ви маєте архівні фото — завантажуйте, адже це допоможе показати більше степ, чия екосистема постраждала через росію.

Тепер вирушаємо на інший бік Луганської області, до заповідного урочища «Дубовий гай», що поблизу Кремінної. В урочищі зростає близько 200 видів рослин та проживає значна кількість співочих птахів. Усього 38 фото завантажено за час конкурсу, 

А тепер опиняємося у Богуславі, Київська область, де розташоване відслонення богуславських гранітів — геологічна пам’ятка, що являє собою скелі заввишки до 10 метрів, що височать над на обох берегах та в руслі річки Рось. Усього завантажено 42 світлини.

Наступна пам’ятка — мис Фєлєнк-Бурун на Гераклейському півострові в південно-західній частині Криму. За переказами, саме на мисі Фіолент ступив на кримську землю апостол Андрій Первозваний, який прибув сюди для проповіді Євангелія. Усього завантажено 44 знімки.

У Ковельському районі Волинської області розташований затишний ландшафтний заказник «Згоранські озера». Під охороною — цінний природний комплекс, що складається з озер карстового походження, боліт та лісів, де водяться лелека чорний, лунь польовий, журавель сірий, сорокопуд сірий, горностай, а також низка рослин, що занесені у Червону книгу України. Попри мальовничість місцевості, всього 46 фото було завантажено за весь час проведення конкурсу. 

Остання зупинка — Тростянецький парк на Сумщині, який був заснований на початку XIX століття нащадками Тимофія Васильовича Надаржинського, духівника царя Петра І. Усього на конкурс було завантажено 50 світлин.

І це — лише краплинка у морі, адже ще тисячі пам’яток недостатньо представлені або не є представлені на конкурсі загалом. Відкрийте конкурсний список для свого регіону і подивіться у графі «Фото», чи подавалися на конкурс світлини цікавої вам пам’ятки та скільки їх (у галереї за посиланням).

Впізнали місцини і маєте фото чи відео? Завантажуйте їх на конкурс до 31 липня (залишилося всього 11 днів!): https://wikilovesearth.org.ua/participate/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *