Номінації «Вікі любить Землю» 2024

Основними номінаціями конкурсу «Вікі любить Землю» традиційно є номінації «За кількісний внесок» та «Найкраще фото». Переможці будуть відзначені цінними призами і сувенірами. Також ви можете брати участь у кількох спецномінаціях. На цій сторінці розповідаємо більше про усі номінації. (Про те, як взяти участь у конкурсі, читайте тут).

Нагадуємо, що з міркувань безпеки на конкурс 2024 року приймаються лише фото та відео, зняті до 31 березня 2024 року включно. Виняток для фото та відео, знятих з дронів та інших літальних пристроїв — до 23 лютого 2022 року включно.

Основні номінації

«За кількісний внесок»

У цій номінації організаційний комітет відзначить учасників, які сфотографували найбільше об’єктів ПЗФ (з урахуванням унікальності світлин для Вікісховища). Буде нагороджено 10 переможців у всеукраїнському заліку та по одному переможцю для кожного регіону України.

При визначенні переможців у цій номінації важливим фактором є те, наскільки сфотографовані об’єкти ПЗФ висвітлені на Вікісховищі. Це визначає пункт 7.3 регламенту конкурсу:

7.3. Автор отримує за сфотографовану пам’ятку 0.5, 2, 4, 20 балів залежно від кількості авторів, чиї фотографії цієї пам’ятки є у Вікісховищі або у Вікіпедії на момент початку конкурсу (відповідно до відомої Організаційному комітету інформації, тобто наявності конкурсного шаблону з ID), у такому співвідношенні (для кожної пам’ятки):

  • 0 авторів — 20 балів;
  • 1—3 автори — 4 бали;
  • 4—9 авторів — 2 бали;
  • 10 і більше авторів — 0.5 бала.

Однак якщо конкурсант уже завантажував фото цієї самої пам’ятки в рамках конкурсів «Вікі любить Землю» 2013—2023 років, ці роботи отримують коефіцієнт, що дорівнює 0.5, незалежно від представлення цієї пам’ятки у Вікісховищі.

Усі світлини, які ви завантажуєте на конкурс, автоматично беруть участь у цій номінації (хоча можуть бути дискваліфіковані організаційним комітетом, якщо порушують якісь із вимог регламенту; дивіться розділ 5 регламенту — «Вимоги до фотографій»). Переможці визначаються у напівавтоматичному режимі за допомогою програми-бота.

Дивіться списки минулорічних переможців у цій номінації.

«Найкраще фото»

У цій номінації буде визначено топ-10 найкращих фото та по одній найкращій фотографії для кожного із 27 регіонів України (топ-10 складатиметься із десяти найвище оцінених регіональних переможців).

Окремо буде обрано 15 найкращих фото, які представлять Україну на міжнародному етапі і поборяться за міжнародні призи. (Наприклад, у 2019 році три світлини з України увійшли до міжнародних переможців).

Переможців у цій номінації визначить експертне журі; його склад буде анонсовано на цій сторінці. Ключовими критеріями оцінювання є технічна якість фотографії (наприклад, різкість, світло, перспектива тощо), її оригінальність, а також її інформативність, тобто цінність для використання у вікіпроєктах. (Читайте також наші поради фотографам).

Щоб ваша світлина потрапила на номінацію «Найкраще фото», вам потрібно
вибрати відповідний пункт під час завантаження світлини (відповісти «Так» на запитання «Чи хочете ви подати фото на якісну номінацію?»).

Дивіться список минулорічних переможців у цій номінації.

Спеціальні номінації

«Відео»

Доповнювати статті у Вікіпедії можна не лише світлинами, а й за допомогою відео. У цій спецномінації відзначаємо відеоролики, які зображають пам’ятки природи України. Переможців обере спеціальне журі.

Відео цього року можна завантажувати як звичайні фото, вони будуть враховані на спеціальну номінацію автоматично.

Детальні умови спецномінації будуть опубліковані незабаром, підсумки минулорічної читайте тут.

«Права людини та довкілля»

У 2024 році міжнародний фотоконкурс «Вікі любить Землю» підтримує ініціативу Wiki4HumanRights, спільно організовану Фондом Вікімедіа та Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини (OHCHR). Ініціатива має на меті збільшити доступ до знань про захист довкілля та вплив людини на природу.

Детальніше про спецномінацію читайте за посиланням.

Фото, подані у цій спеціальній номінації, будуть розглядатися одразу на міжнародному рівні. Щоб подати світлину на цю номінацію, оберіть відповідний пункт в інструменті завантаження.

Оберіть “Так”, щоб подати фото для спеціальної номінації

*Зверніть увагу, що фото повинні відповідати тематиці спеціальної номінації. Увесь перелік можна знайти на основній сторінці конкурсу.

«Втрати природи»

У конкурсі 2024 року можна подавати фото до спеціальної номінації під назвою «Втрати природи». Сюди підходять фото, які ілюструють пошкоджені або зруйновані пам’ятки природної спадщини унаслідок російського повномасштабного вторгнення, стихійних лих, тощо.

Такі фото також можуть брати участь у міжнароднії спеціальній номінації «Права людини та довкілля».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *