Про конкурс

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) був уперше проведений 2013 року в Україні. У 2014 році проект став міжнародним, у ньому взяло участь 15 країн. Цього ж року конкурс проводиться в 34 країнах з різних куточків світу. Усього за сім років української частини конкурсу, учасники подали на конкурс понад чотири тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 80 тисяч фотографій. Але ще близько 50% об’єктів, зазначених у конкурсних списках, не мають ілюстрації для Вікіпедії – найпопулярнішої онлайн енциклопедії.

Метою конкурсу є:

 • поповнення інтернет-проектів, що підтримуються Wikimedia Foundation Inc. фотографіями пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду, що знаходяться на території України;
 • створення фотографій якнайбільшої кількості пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду на території України та надання доступу до них усім зацікавленим фізичним та юридичним особам;
 • сприяння охороні навколишнього природного середовища.

У конкурсі беруть участь фотографії, завантажені їхнім автором на Вікісховище і які були створені до 23 лютого 2022 року (включно), щоб не наражати на небезпеку учасників та не шкодити національній безпеці України.

Головні умови участі:

 • фотографії повинні бути виконані Конкурсантами особисто;
 • вчасне надходження фото на розгляд експертного журі (протягом липня);
 • наявність місця, зображеного на світлині, у переліку об’єктів природно-заповідного фонду України;
 • зазначення автора, місця та ID-коду зі списку в описі світлини;
 • опис кожної фотографії повинен містити географічні координати фотографування об’єкту.

Детальніше в регламенті конкурсу.

Усі фотографії, надіслані на конкурс, потрапляють до службової категорії Images from Wiki Loves Earth 2023 in Ukraine. Одночасно вони потрапляють до загальної категорії українських пам’яток природи — Natural heritage sites in Ukraine. Таким чином світлини стають надбанням людства — їх може використовувати будь-хто з будь-якою метою, не забуваючи вказати автора і джерело, звідки було взято фотографію.

Номінації:

Журі відзначає серед надісланих фотографій:

 • 10 найкращих фотографій конкурсу;
 • найкращі фотографії у кожному з 27 регіонів України.

Організаційний комітет визначає:

 • 10 учасників, які сфотографувати найбільше пам’яток;
 • учасників, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток у кожному з регіонів України.

Кількість нагород, які може отримати учасник в цьому Конкурсі, необмежена. Організатор за погодженням з Журі має право змінити встановлені або запровадити додаткові номінації.

Детальніше про цьогорічні номінації.

Оголошення підсумків

Результати конкурсу на національному рівні стануть відомі восени 2023 року. Автори найкращих світлин будуть нагороджені цінними призами. Призи та відзнаки будуть вручені на церемонії нагородження або будуть надіслані переможцям поштою.

Після чого кращі роботи учасників кожної з країн розглядатиме міжнародне журі. Восени 2023 року буде визначено переможців міжнародного конкурсу «Вікі любить Землю».

У 2014 році серед фотографій 15 країн-учасниць перемогло фото Карпатського національного природного парку. Також Україна посіла перше місце за кількістю як завантажених фотографій у 2015 році. У 2016 році три світлини з України потрапили до 15 найкращих фото конкурсу, у 2017 — теж три, в 2019 — чотири фото були у десятці кращих, а в 2021 році — одне фото.

Пам`ятка з завантаження робіт у Вікісховище 

Прес-анонс

Поради фотографам

Фото переможців попередніх років

114 thoughts on “Про конкурс

 • Чи можна вважати чорнобильську зону відчуження пам’яткою?

  Відповідь
  • ВЕРОНІКА

   Я думаю що так, тому що часточку нашої країни ніхто не забуває,уже 33 роки після того як це сталося,тепер туди можуть приїжджати туристи,і я теж хочу туди потрапити але не можу так як мені 11 років

   Відповідь
  • Пхаха, кстати да, довольно интересная идея, прикольно было бы её реализовать, Чернобыль-очень атмосферное место.

   Відповідь
 • Константинъ Буркут

  Перепрошую, а чи визначене найкраще фото Києва? Може, я щось пропустив?

  Відповідь
 • Євгенія

  Скажіть будь-ласка, як додати фото у категорії, до яких написано, що назви категорій не вірні? Наприклад, Мангуп-Кале, Карабі-Яйла, АЛупкинський ботсад та ряд інших. Видно фото інших учасників в цих категоріях, але я не бачу, як можна завантажити свої фото.

  З повагою

  Відповідь
  • натискайте на лінк “завантажити ще фото” у відповідному рядку у списках!

   Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *