Про конкурс
Фотоконкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) був уперше проведений 2013 року в Україні. У 2014 році проект став міжнародним, у ньому взяло участь 15 країн. Цього ж року конкурс проводиться в 34 країнах з різних куточків світу. Усього за сім років української частини конкурсу, учасники подали на конкурс понад чотири тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 80 тисяч фотографій. Але ще близько 50% об’єктів, зазначених у конкурсних списках, не мають ілюстрації для Вікіпедії – найпопулярнішої онлайн енциклопедії.
Метою конкурсу є:
- поповнення інтернет-проектів, що підтримуються Wikimedia Foundation Inc. фотографіями пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду, що знаходяться на території України;
- створення фотографій якнайбільшої кількості пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду на території України та надання доступу до них усім зацікавленим фізичним та юридичним особам;
- сприяння охороні навколишнього природного середовища.
У конкурсі беруть участь фотографії, завантажені їхнім автором на Вікісховище і які були створені до 31 березня 2024 року (включно), щоб не наражати на небезпеку учасників та не шкодити національній безпеці України. Виняток для фото, зроблених з дрона, квадрокоптера чи будь-якого іншого літального апарата — приймаються лише зроблені до 23 лютого 2022 року включно.
Головні умови участі:
- фотографії повинні бути виконані Конкурсантами особисто;
- вчасне надходження фото на розгляд експертного журі (протягом липня);
- наявність місця, зображеного на світлині, у переліку об’єктів природно-заповідного фонду України;
- зазначення автора, місця та ID-коду зі списку в описі світлини;
- опис кожної фотографії повинен містити географічні координати фотографування об’єкту.
Детальніше — в регламенті конкурсу.
Усі фотографії, надіслані на конкурс, потрапляють до службової категорії Images from Wiki Loves Earth 2024 in Ukraine. Одночасно вони потрапляють до загальної категорії українських пам’яток природи — Natural heritage sites in Ukraine. Таким чином світлини стають надбанням людства — їх може використовувати будь-хто з будь-якою метою, не забуваючи вказати автора і джерело, звідки було взято фотографію.
Номінації:
Журі відзначає серед надісланих фотографій:
- 10 найкращих фотографій конкурсу;
- найкращі фотографії у кожному з 27 регіонів України.
Організаційний комітет визначає:
- 10 учасників, які сфотографувати найбільше пам’яток;
- учасників, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток у кожному з регіонів України.
Кількість нагород, які може отримати учасник в цьому Конкурсі, необмежена. Організатор за погодженням з Журі має право змінити встановлені або запровадити додаткові номінації.
Детальніше про цьогорічні номінації.
Оголошення підсумків
Результати конкурсу на національному рівні стануть відомі восени 2024 року. Автори найкращих світлин будуть нагороджені цінними призами. Призи та відзнаки будуть вручені на церемонії нагородження або будуть надіслані переможцям поштою.
Після чого кращі роботи учасників кожної з країн розглядатиме міжнародне журі. Восени 2024 року буде визначено переможців міжнародного конкурсу «Вікі любить Землю».
У 2014 році серед фотографій 15 країн-учасниць перемогло фото Карпатського національного природного парку. Також Україна посіла перше місце за кількістю як завантажених фотографій у 2015 році. У 2016 році три світлини з України потрапили до 15 найкращих фото конкурсу, у 2017 — теж три, в 2019 — чотири фото були у десятці кращих, в 2021 році — одне фото, а в 2023 році — два фото.
в этот раз также больше оценивают фото новых объектов в количественной номинации?
Фотографії пам’яток, для яких до початку конкурсу відповідно до відомої нам інформації не було жодної ілюстрації на Вікісховищі, отримують коефіцієнт рівний 3 (для кожної пам’ятки).
На жаль, не можу знайти цьогорічну статистику за користувачами. Допоможіть, будь ласка!
https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Wiki_Loves_Earth_2017_in_Ukraine/Number_of_objects_pictured_by_uploader
Щиро дякую!:)
У тексті завантажувача прошу виправити «Це спеціальний завантажувач для територій і об’єктів природно-заповідного фонду» — замість сполучника «і» написати «та», відповідно до правопису: чергування і-й-та
Після приголосного (й) пишеться і (параграф 12.1.а)
Вибачайте знову. Вже є статистика
Прошу вибачення, що я знову Вас турбую своїм запитанням. Не можу знайти себе у списку учасників. Зареєстрований під ім’ям Віталій Шкляр. Мабутья знову щось не так роблю…
У списку учасників Ви є, ось він тут: https://commons.wikimedia.org/?curid=59106285
Усі свої завантаження можете переглянути на цій сторінці: https://commons.wikimedia.org/wiki/Special:ListFiles/Віталій_Шкляр
На сторінках файлів вказано, що вони беруть участь у конкурсі, отже все гаразд!