Екватор перейдено. Статистика за регіонами України.

Минуло 18 днів конкурсу, тобто вже більше, ніж половина конкурсу. За цей час було завантажено понад 3000 фотографій.

Зараз у конкурсній категорії є фото з усіх областей, окрім Луганської. Всього на момент публікації сфотографовано 761 об’єкти. Найбільше сфотографовано пам’яток природи у Києві (154), потім — у Львівській області (91), третьою йде Закарпатська область (66), на 6 пам’яток відстає Хмельницька область (60), п’ятою є Чернівецька область (49). До десятка пам’яток представлено на конкурсі з Житомирської, Херсонської, Київської, Кіровоградської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Донецької областей та міста Севастополь.

Альтанка в житомирському парку P1160490

Парк ім. Ю. Гагаріна, м. Житомир. Один з трьох об’єктів області, що було подано на конкурс. Автор: Posterrr, CC-BY-SA-4.0

Пропонуємо до Вашої уваги статистику завантажених світлин із правильними ID за регіонами:

Регіон К-ть пам’яток
Київ 154
Львівська 91
Закарпатська 66
Хмельницька 60
Чернівецька 49
Тернопільська область 49
Автономна Республіка Крим 46
Івано-Франківська область 43
Вінницька область 32
Харківська область 21
Волинська область 20
Запорізька область 18
Чернігівська область 15
Черкаська область 15
Дніпропетровська область 13
Миколаївська область 11
Сумська область 10
Полтавська область 9
Рівненська область 9
Донецька область 6
Кіровоградська область 6
Одеська область 5
Херсонська область 5
Київська область 4
Житомирська область 3
Севастополь 3
Луганська область 0
Всього 761

Десять користувачів, які сфотографували найбільше природних пам’яток  виглядає так:

Регіон К-ть пам’яток
ЯдвигаВереск 267
Сарапулов 170
Rbrechko 152
Neovitaha777 71
Bukovynka 26
Haidamac 22
Tala tamila 16
Xtreme77700 16
Bonna Mistress 15
Elena Zarubina 13

Вищенаведені результати  далеко не остаточні, адже лишилося ще 13 днів, і все ще може кардинально змінитися. Тож, якщо хочете перемогти у кількісній номінації, вантажте більше фотографій різноманітних пам’яток природи!

Звертаємо увагу учасників, що світлини одразу потрапляють до конкурсної категорії, якщо вантажити їх через спеціальний завантажувач. Також обов’язковим є вказання для фотографії правильного ідентифікатора (ID). Правильний ID пам’ятки можна довідатися у списку пам’яток. Цей ідентифікатор складається із коду області, коду району та порядкового номера. Фотографії із неправильним ID оргкомітет буде намагатися ідентифікувати, але якщо нам цього не вдасться, то вони не будуть допущені до участі в конкурсі. Також просимо перевірити чи не потрапили Ваші фото у категорію, де зібрані конкурсні фото з роздільністю меньше 2МПкс. Вони беруть участь у конкурсі і будуть враховуватися в номінаціях за кількість сфотографованих пам’яток, але фотографії роздільністю менше 2 МПкс не будуть допущені до оцінювання журі (тобто не мають шансів перемогти в номінаціях за якістю), у тому числі і в спецномінації,  адже за правилами конкурсу на місце у першій десятці можуть претендувати лише фотографії 2 МПкс

Діліться своїми роботами зі світом, беріть участь у конкурсі! Ви можете перемогти й отримати приз, але незалежно від результату, красу України зможе побачити велика кількість людей і це — також перемога!

33 коментарі до "Екватор перейдено. Статистика за регіонами України."

 1. Хочу висловити кілька зауваг.

  По-перше, в гонитві за кількістю деякі учасники (прізвищ не вказуватиму, але здогадайтеся самі) «нафоткали» багато чого зайвого, що не є пам’яткою насправді. По Тернопільській області цьогоріч я перевіряю щоденні завантаження і по ходу виправляю неточності там, де впевнений у їхній неправильності на основі карт Департаменту екології ТОДА. Щоправда, я точно знаю як виглядають об’єкти ПЗФ у місті Тернополі, Тернопільському, Бучацькому, Збаразькому, частині Теребовлянського і деякі в інших районах, але не знаю більшості об’єктів ПЗФ. Шкода, що завантажувачі не вказують координатів камери при зйомці, так було би точно знати чи правильна світлина, чи ні.

  По-друге, цьогоріч не хочу гнатися за кількістю, як торік (у 2015 була мета — перше місце для України) — треба справді гарні світлини завантажити до об’єктів, що вже освітлинені. До тих, що ще без світлин завантажу ті, що є.

  Тому в мене є прохання до учасників конкурсу бути уважними при фотографуванні ПЗФ у інших областях. І якщо ви не впевнені в точності того об’єкту, то краще не завантажуйте, або ж додавайте примітку в описі про сумнів у достовірності. Бо завантажуючи світлини, що є сумнівними, ви вводите в оману інших учасників конкурсу, а також редакторів Вікіпедії, що згодом додаватимуть неправильні світлини до статей.

 2. Коментар з мого боку: для пошуку точного місцезнаходження великих об’єктів (денропарки, наукові ботанічні сади, заповідні урочища та ліси) – часто в нагоді стає wikimapia, де ці об’єкти можуть бути позначені у / біля населеного пункту (корисно для невеликих міст). І, зверніть, будь ласка, увагу, що при зазначенні адреси об’єкта по деяких областях вказана не адреса самої пам’ятки, а офіційна адреса відповідальної за неї установи (комунгоспу, відділення НАНУ, лісгоспу і т.п.) – де, власне, і можна запитати, за якою адресою фізично знаходиться об’єкт, який ви шукаєте. Запитуйте також у місцевих, особливо старшого віку, – у багатьох випадках вони знають свої пам’ятки

 3. Доброго дня!
  Так. будемо дуже вдячні Іллі, якщо він зможе оновити статистику.

  Питання: на яку адресу писати оргкомітету щодо неправдивості та невідповідності завантажених фото тим об’єктам, які вони мають освітлинювати та характеризувати? Знайшла одне невідповідне фото, завантажене у минулі роки, у самому списку природоохоронних об’єктів – тобто воно має бути видалене, а сам об’єкт вважатись неосвітлиненим. А також світлини, завантажені вже цього року, які не відповідають об’єктам, під ID яких вони завантажені, – тобто об’єкти знову ж не можуть вважатись освітлиненими. Об’єкти, про які йде мова, я відвідувала особисто.

  Заздалегідь дякую за відповідь!

  • Ну так, питань багато (допускаю, щодо моїх фото було помилок також). Але от наприклад такі:
   https://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:Заказник_Ентомологічний_Монастирський_01.jpg Ентомологічний заказник проілюстровано церквою, вочевидь виходячи з назви “Монастирський” 🙂 Ну то вже явний фейл
   Ну або https://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:Дуби_на_Тарасовій_горі_в_Каневі.JPG – обриси стовбура якогось дуба є, але йдеться не про ті дуби, там є окрема алея. Прикладів можна наводити масу

   • Тому я і прошу адресу, про яку можна було б написати список об’єктів та фото, які до цих об’єктів не мають жодного стосунку. Наприклад, Чорноморський біосферний заповідник знаходиться поблизу села Залізний Порт – про що було чітко написано у описі пам’ятки у списку. Адміністративне управління заповідника знаходиться за адресою м. Гола Пристань, вул. Лермонтова,1 (що за кілька десятків кілометрів ві, власне, самого заповідника). Автор фото сфотографував табличку управління у м.Гола Пристань та садочок перед його будівлею – але який стосунок ці фото мають до самого біосферного заповідника? Вони його не ілюструють. Я писала це зауваження у коментарі від 20 травня. Маю ще кілька подібних прикладів

    • ну там принаймні адміністрацію заповідника сфотографували 🙂
     а коли замість поля – церква, що в самому центрі міста, чи озера – вітряк, ото вже явний прокол

     • У описаних тобою випадках оргкомітет буде проводити “відбраковку” у папочку Obviously ineligible photo. А от є об’єкти, щодо яких той, хто не був, не зможе визначити – чи відноситься фото чи табличка до об’єкту чи просто зображує щось, “співзвучне” опису чи назві.

    • Та нікому, власне, окремо не треба писати. Робіть так, як я по Тернопільщині, де вже цьогоріч зо два десятки таких невідповідностей і помилок виправив.

     Просто заходите на це фото на Вікісховищі і редагуєте опису, вилучаєте неправильний шаблон ID, вилучаєте категорії і все — об’єкт уже не буде значитися в списках світлин пам’яток природи.

     Також таким чином вилучаєте чи уточнюєте світлину пам’ятки у списках пам’яток чи у статті про пам’ятку на Вікіпедії.

     Але при тому, що ви це виправляєте, ви відповідно гарантуєте, що ваші правки є правдивими. Тому бажано ваші правки пояснювати в причині редагування, або, що краще. вказати причину на сторінці обговорення світлини на Вікісховищі чи, якщо ви редагуєте списки безпосередньо на Вікіпедії, то на сторінці обговорення списків регіону або сторінці обговорення відповідної статті.

     Також спробуйте написати й обговорити проблему із завантажувачем неправильної світлини. Можливо виясниться істина.

     Чому ви чекаєте, щоби ці виправлення робили інші, якщо ви це можете зробити самі? Будь ласка, вперед — редагуйте неправильні світлини. Ви ж не тільки завантажувачі світлин у рамках конкурсу, ви заодно маєте статус користувача проектів Вікімедії, зокрема Вікісховища й української Вікіпедії. Не чекайте, щоби хтось зробив роботу за вас!

     Ось вам кілька прикладів моїх виправлень та спілкування з користувачем:
     https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Червоноградський_замок._Права_башня_розсипалась.jpg

     https://commons.wikimedia.org/wiki/User_talk:Rbrechko#.D0.9A.D0.B0.D1.82.D0.B5.D0.B3.D0.BE.D1.80.D0.B8.D0.B7.D0.B0.D1.86.D1.96.D1.8F_.D0.B7.D0.BE.D0.B1.D1.80.D0.B0.D0.B6.D0.B5.D0.BD.D1.8C

     https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=File:Вигляд_на_ліс_із_Язловецького_замку.jpg&action=history

     https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Тернопіль._Канали_в_гідропарку_«Топільче»_(92).jpg?action=history

     • Ну…. я по-перше вважаю некорректним видаленням одним учасником фото іншого в рамках конкурсу 🙂 Бо ви є зацікавлена особа. Ліпше є написати док з правками та коротким описом-доказом чому ви вважаєте приліплені фото невідповідними цій памнятці -і відправити тоє в оргком. Правда діждатись від них правок…..
      Ну а по кожній фото ще й спілкуватись це вже дуже багато тра мати часу))). Наразі дивлюсь -по м.Київ невірні фото ілюструють памнятки ще з часів царя Гороха, і нікому то не свербить… Даж легендарний Сарапулов прикрутив дуб ГРюнвальда минулого року -до сусідньої памнятки “Очаровашечні дуби”..хочеться думати помилково. Що вже казати про нас, тих хто всі інші…

     • ну так, погоджуся з Павлом. Якщо вже виправляти щось – то за рамками конкурсу. Тоді і займуся. Зараз – то виглядатиме як недобросовісна конкуренція :)))

     • Навпаки. Якраз зараз і треба виправляти очевидні неправдиві світлини, щоб недобросовісні конкуренти знали, що не варто завантажувати що попало і сподіватися що цього не помітять.

     • А якщо недобросовісні конкуренти таким чином позатирають конкурсність фото добросовісних? 😉

     • А добросовісні хай недобросовісних контролюють 🙂

   • Ну, буває що памнятка охоплює і територію монастиря, як от бот.заказник “Острів” на Рівненщині, і Пляшева туди ж 😉

    А от фото дубів зображує таки іншу памнятку -“Дуби посаджені родичами Тараса Шевченка”. А Алея за меморіалом.

    Мені також цікаво куди писати про виправлення, бо по Рівненщині суцільні невідповідності, як ніде 🙁

    • ну так про конкретний випадок – то не монастир, а церква в самісінькому центрі міста Городище. Теж памятка, але архітектури і вочевидь належить до братнього конкурсу 🙂
     Заказник не в центрі міста, а за його околицями

     Щодо дубів – то так і писав

 4. Хотілось додати замітку на сторінку, проте мною не була знайдена така можливість. Тому пишу тут, і сподіваюсь, на це буде звернена увага.

  Місто Хмельницький, сквер Шевченка, номер пам’ятки 68-101-5001. Природу потрібно цінувати, берегти, охороняти. На 2 посиланнях на фото зображена скульптура, зроблена з 2х дерев. Природознавці, чи можна по фото визначити, чи це були живі, здорові дерева? Чи можна з живого гарного дерева, якому до того ж багато років, робити такі скульптури? Сумно, прикро таке спостерігати. Очевидно, що можна знайти інший матеріал для виготовлення подібного мистецтва.

  http://i.piccy.info/i9/8ff2fa86e93092b39cd964d6e2976a34/1464177891/459406/1037451/DSC_0556.jpg
  http://i.piccy.info/i9/859c50e8226a6a7c86002462eace0295/1464177962/620242/1037451/DSC_0557.jpg

 5. Поясніть мені,будь ласка,пам*ятку 74-104-5004 Графський парк м. Ніжин Чернігівська обл. у списку ілюструє фото яке підписано “Ріка Остер у Ніжині”,завантажене ще в 2011р ,яке відношення це фото має до пам*ятки,воно навіть зроблене не біля університету,а набагато далі. У Вікіпедії статтю “Графський парк” ілюструє фото річки Остер,яке зроблене з мосту(поворот на вул.Москавська)https://www.google.com.ua/maps/@51.052416,31.8855832,690m/data=!3m1!1e3 і Графський парк ніяк не ілюструє,тому,можливо,Ви мені поясните,чому так,може,є якесь історичне підґрунтя для того,щоб просто фотографувати будь-де р.Остер і писати,що то все Графський парк.

  • Фото у списку зроблене 2011, а завантажене у 2013, коли конкурс проводився вперше. Фото для ілюстрації списку обирає бот, який не перевіряє правильність фото, а керується лише ідентифікатором об’єкта. На жаль, природоохоронні території рідко коли мають помітні для ока межі, а у нас немає змоги перевірити усі фото, чи справді на них зображений потрібний об’єкт. Якщо б Ви могли виправити у Вікісховищі опис таких фотографій, де впевнені, що на них зображено насправді, ми будемо дуже вдячні. Так само і у Вікіпедії: зображення у картці можна змінити.

 6. Почему мне эта реклама в википедии показывается? Я к Украине отношения не имею и ничего не понимаю на этом языке.

  • Чтобы «реклама», то есть баннер конкурса, отобразился Вам на украинском и со ссылкой сюда должны были быть выполнены два условия: наличие украинского IP (в противном случае Вы бы видели баннер локального конкурса другой страны, или бы не видели вообще, если айпи страны, в которой конкурс не проводится) и украинский язык интерфейса (например, чтение украиноязычной Википедии, или Викисклада с установкой языка интерфейса на украинский; в противном случае баннер украинской части был бы на русском для русского языка интерфейса и на английском для всех других). Я могу только предположить, что, возможно, Вы случайно зашли, например, в украиноязычную Википедию, а Ваш провайдер (или возможно VPN) имеет какое-то отношение к Украине (такое бывает, например, у меня противоположная ситуация с мобильным интернетом от МТС — с него для меня закрыты сайты заблокированные в РФ, хотя я к РФ не имею никакого отношения).

 7. Найжахливіше для ірраціоналів – це тиждень копирсатися в списках-папках із тисячами фото сотень ОПЗФ розкладаючи все по поличкам, а рука тягнеться писать стішкі або волинити сопілку.Або простіше – дайте вже виспатись!
  Але буває ще прикріше, коли редактовані або пройдені фото..щезають.
  Ні, файли є, але під час переносу зі старого вінта (який я забив взимку до тріску ) на новий – всі рядки навіть в 16-ти розрядному переглядачі..пусті. Об`єм є -а інфи немає. Далі скріншоти порівняння із цілими та “битими” PEF.
  Купа памняток пропала. А ще, скрін того, як доводиться це всьо редактувати на компі 2006 року, де відеокарта давєче відкинула лапки 🙁

  папка де починаються биті хвайли
  http://i.piccy.info/i9/943692664b526b74da1346db45043076/1464373509/220351/961523/Otak_buva_.jpg
  Декомпіляція цілого Рава
  http://i.piccy.info/i9/d5fbfafdd928738cb33958ee0df29f3c/1464373728/624072/961523/Otak_buva_2.jpg
  Декомпіляція битого RAW файла
  http://i.piccy.info/i9/ff88032a648e6b70415e71ff0579d307/1464373783/661734/961523/Otak_buva_3.jpg
  Фотошопимо півгіга пано без відеокарти (
  http://i.piccy.info/i9/049b808604a387bcf1d0c958160a3b1a/1464373829/231335/961523/Otak_buva_4.jpg

  Бережіть свої мандри ! Я вже не перший з подіуму, хто втрачає гігабайти памняток цьогоріч

 8. Я так розумію відповіді по г. Сокіл я не дочекаюсь. Є ше одна проблема: вже другий рік поспіль не вантажаться фото в категорію “Байдарський заказник”, вірніше, не вантажитсся саме посилання “завантажити фото” – там просто МЕГА-посилання, яке жоден з моїх переглядачів не сприймає – це можна якось оперативно вирішити? Дякую.

  • Завантажте своє фото “Байдарського” з-під любої іншої памнятки – а на останньому етапі завантаження – замініть копіпастом опис та айді на опис та айді “Байдарської” із любої попередньо відкритої іншої чужої фото через галерею “Байдарської”, яке краще витягти із редактора кода цієї чужої фото.
   З параметрами вже “БАйдарської” памнятки” сміливо тисніть останню кнопку завантаження -ваше фото впишеться в галерею Байдарської

   • Дякую за відповідь. Я так і пробував, та мені завантажувач “рекомендує” додати фото в категорію (від іншої пам’ятки категорію необхідно видалити), а як це робити – без поняття :”), тобто, якщо я категорію не впишу – це критично, чи ні?

 9. to М.Василечко.
  “добросовісні нехай недобросовісних”…

  Мене вражає ваша безапеляційність: Чорне й біле. Ніяких флуктуацій, частностєй і пр.
  Доросла людина, а мислите категоріями підліткового максималізму.А у вас є “сертифікат добросовісності” ? Побачити б, який він.
  А начисто “недобросовісних” учасників я не пригадую взагалі, включно із Чапманом минулого ВЛЗ, який байдуже- безвідповідально лиш вантажив всяке в кудинебудь.
  А ще в мене вагон прикладів з полів, які за вашою логікою кого хош зроблять”недобросовісним”. Від купи помилок в списках- до “сказ про сказ охоронних табличок” (с) вже на місцях. І ще загогулістіше буває, від незнання відповідальними особами до їх свідомої брехні про свої ОПЗФ, або різниці в різних картах, схемах і ін. джерелах щодо однієї памнятки)). В мене кожної поїздки пару таких кросвордів, ну…
  шоп не скучав). А у вас все руба.

  • Шановний «хвілософе». Саме безапеляційно має бути. А за три роки конкурсу я вже навіть деяких не до кінця добросовісних визначив. По Тернопільщині однозначно.

   Тут є саме той момент, що багато із завантажувачів фотографують не в рідних місцях, а як туристи їздять з групами чи поодинці по інших регіонах і саме так найбільше неточностей і помилок. А те що вам, бачте, «по кожній фото ще й спілкуватись це вже дуже багато тра мати часу», то це якраз ваше «дитяче мислення», коли вам у гонитві за призами ліньки донести іншим правду.

   А щодо «про свої ОПЗФ, або різниці в різних картах, схемах і ін. джерелах щодо однієї памнятки» — якраз про свої (тернопільські) маю саме офіційні карти і схеми, так що тут саме руба треба відділяти просто краєвиди від ОПЗФ. І нема чого панькатися з вами.

 10. Респектую MOKRIZZONNI,так як тут джек-пот не зірвеш,навіть взявши перше місце по кількості завантажених,тому “добросовісні-недобросовісні”-вирішувати журі,а не пересічним учасникам,які хочуть прийняти на себе функцію “в.о.Бога”(образно)..Сам “затупив” і завантажив невідповідне фото,мене поправили..та не вважаю такі поодинокі випадки якимось доказом недобросовісності чи ще чого,бо справді нечесні учасники могли б вантажити світлини сотнями і жодні “контролери” не доказали б “ху із ху”.
  Всім щастя-удачі і міцних нервів))

 11. Почитаєш коментарі та заклики деяких “діячів” української Вікіпедії – волосся дибом встає. І пригадується українське прислів”я : чому ми бідні – бо дурні, чому ми дурні – бо бідні ! ( не для образи когось !)
  Можливо у когось манія величі чи щось подібне ? )))
  Видалення фотографій, повчання когось , вилучення з категорій- не кращі пропозиції для Вікіпедії і особливо для тих конкурсів, які вона намагається проводити на теренах України. Де гарантія, що той, хто видаляє чи редагує чуже – на 100 % правий, краще обізнаний, навіть у межах області, в якій він мешкає. Я багато чого читаю у Вікіпедії. І не тільки в україномовній. Мені трохи шкода україномовну Вікіпедію, бо оте прислів”я дуже влучне. Багато статей переписані з інших сайтів слово в слово, в деяких випадках – просто здійснено недолугий переклад чи неправильний за змістом( перекладач не фахівець у певній галузі, а лише спеціаліст по натисканню клавіш), повторено чужі помилки чи трактування. Деякі автори просто у гонитві за кількістю статей та редагувань пишуть таке, що волосся починає сивіти. Так само деякі “фотографи” у гонитві зі кількістю світлин у фотоконкурсі викладають все підряд, що нафотографували.
  Думаю, що правила проведення фотоконкурсів потрібно трохи змінювати, зокрема, обмежувати кількість фотографій одного об”єкту природно-заповідного фонду від одного фотографа. Нехай обирає кращі на його думку, а вже журі дасть оцінку. Десятки ракурсів однієї таблички ( квітки, дуба) не можуть претендувати не перемогу у кількісному аспекті.
  Видалення робіт ( статей, редагувань і т.п.) шляхом здійснення певних дій іншими користувачами призведе до хаосу на ресурсі. Ви сьогодні видалите мою фотографію, я Вам завтра в одмістку видалю десять – це цілком можливий варіант при нашому менталитеті. Так що давайте будемо уважними і прискіпливими, в першу чергу не до когось, а до себе. І тоді порядку та толку від Вікіпедії буде більше. І не забувайте, що зараз кожний зі смартфоном вважає себе вже неабияким “хвотографом” )))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *