Анонси

Вікі любить Землю 2015: покажи світові природу України!

Першого травня 2015 року розпочнеться міжнародний фотоконкурс Wiki Loves Earth 2015. Над ним працюватиме чимала кількість волонтерів, особливо з Вікімедіа Україна і Wikimedia Polska, а участь братимуть понад 20 країн світу — Алжир, Бразилія, Німеччина, Пакистан, Швейцарія та інші. Запрошуємо провести травневі вихідні з користю для Вікіпедії, збагативши її фотографіями природи!

«Скелі Демерджі» / Ландшафтний заказник «Демерджі-яйла», АР Крим. Автор — Віталій Башкатов (CC-BY-SA-3.0)
«Скелі Демерджі», фото-переможець «Вікі любить Землю» в Україні 2014 / Ландшафтний заказник «Демерджі-яйла», АР Крим. Автор — Віталій Башкатов (CC-BY-SA-3.0)

Цей конкурс є прекрасною можливістю не лише поділитися красою природи, але також привернути увагу громадськості до проблем довкілля. Мова йде не лише про природоохоронні об’єкти національної важливості, але й території, що захищаються на місцевому рівні: ліси, парки, сади, скелі, печери — усі куточки природи, взяті під державну охорону. Це означає, що більшість учасників конкурсу зможуть знайти кілька пам’яток природи поруч себе.

Wiki Loves Earth складається з окремих національних конкурсів, які організовують місцеві волонтери. Кожна країна потім визначить десятку світлин-переможців, а вже з них міжнародне журі обере планетарного переможця. У 2014 році у конкурсі взяли участь 16 країн, всього було завантажено понад 70 тисяч фотографій, з них з України — понад 12 тисяч. Повний звіт роботи минулорічного журі, де пояснюється процес вибору переможця, можна знайти тут.

В українському конкурсі 2014 року перемогло фото Демерджі-яйли з Криму, у міжнародному — Карпатського національного парку. Як і раніше, фотографії з Криму беруть участь в українській частині конкурсу.

У рамках конкурсу буде відзначено авторів у номінаціях «Найкраще фото», «Найбільша кількість сфотографованих об’єктів». Авторів знімків маловідомих і ще не фотографованих пам’яток нагородять окремо — у спецномінації «Освітлинимо безсвітлинні» за підтримки Національного екологічного центру України та Дружини охорони природи «Зелене Майбутнє».

Паралельно з фотоконкурсом в Україні оголошено конкурс статей у Вікіпедії, покликаний зробити інформацію про національні парки, заповідники, заказники та інші типи природоохоронних об’єктів доступною українською мовою.

Ми щиро сподіваємося, що Ви візьмете участь у конкурсі і допоможете нам зробити його іще яскравішим!

Ата

Волонтерка і членкиня оргкомітету у попередні роки конкурсу.

9 коментарів до “Вікі любить Землю 2015: покажи світові природу України!

 • До речі, непогано було б долучити до списків пам’яток ще й пам’ятки археології. Як на мене, то кургани і городища мають більше спільного із проектом “Вікі любить землю” аніж з “Вікі любить пам’ятки”

  Відповісти
  • м-мм, певна логіка може простежуватися у цьому. але, все-таки, вони більше до культурного пласту мають стосунок. тому у ВЛП, а не ВЛЗ

   Відповісти
   • Так і всі парки, ботанічні сади, зоопарки та сквери мають більший стосунок до пам’яток, оскільки були створені конкретними людьми.

    Приміром, чому фотографія залишків замку Ракоці в Меджибожі (http://flyphoto.com.ua/photo/w41.jpg) має менше відношення до землі, аніж конкурсне фото Ялтинського зоопарку (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D0%97%D0%BE%D0%BE_7.jpg)?

    Відповісти
    • Це фото: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Зоо_7.jpg було завантажене на конкурс, але це не значить, що воно проходить за умовами конкурсу й може вважатися конкурсним.

     Різницю пам’яток не ми придумували. Як розділять об’єкти культурної спадщини та ПЗФ джерела, так їх розділяємо й ми

     Відповісти
     • Але ж пам’ятки садово-паркового мистецтва значаться в конкурсних списках і ВЛЗ, і ВЛП. То чому пам’ятки археології не можуть брати участь в обох конкурсах?

     • Тому що пам’ятки археології є в списках Мінкульту, але відсутні у списках Мінеко.

     • Тобто конкурс ініційований міністерством екології, яке не хоче ділитися славою з іншими міністерствами?

  • На головній сторінці сайту http://wikilovesearth.org.ua/ є розділ «Як взяти участь?». Там перелічені кроки та є лінки відповідні. Якщо на якомусь конкретному етапі у Вас щось не виходить — запитуйте, будь ласка

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *