Захист природи

Підбірка безкоштовних онлайн-курсів з навколишнього середовища та природних ресурсів

Навчатися, не виходячи з дому і не витрачаючи коштів — одна з безкінечно позитивних рис нашого часу. Пропонуємо вам ознайомитися з підбіркою безкоштовних онлайн курсів на тему навколишнього середовища та природних ресурсів.

Дівчинка розглядає рослини в лупу в тундрі Скелястих гір (фото Environmental Protection Agency, суспільне надбання)
Дівчинка розглядає рослини в лупу в тундрі Скелястих гір (фото Environmental Protection Agency, суспільне надбання)

Список від видання Аrch2o:

Курси на Coursera.org, які тривають зараз або розпочнуться невдовзі:

Ата

Волонтерка і членкиня оргкомітету у попередні роки конкурсу.

Один коментар до “Підбірка безкоштовних онлайн-курсів з навколишнього середовища та природних ресурсів

 • А я пропоную не ознайомлюватись із цією підбіркою курсів 😉
  (Хоча, безумовно -якщо ви молода, амбітна людина в великому місті -куди ж без ” and showcase your success with a Certificate” (с) (витяг із оцих онлайн-курсів)).
  І є дві причини сучасним аборигенам блакитного шаріка і українцю зокрема – не дивитись заморських професорів.

  1. Дуже типово-показовий список! Прямо в яблучко. Розвиткачам гуманістичної екології -“ф цитатнєг” . Підбірка ВИКЛЮЧНО раціоналістичних лекцій, де представлено всі науки і погляди на “екологію” як засіб споживання-виробництва-оптимізації-регуляції-купівлі-обміну-накопичення. Всі, крім гуманістичних. Жодної лекції по екологічній філософії, біоетиці, психоетиці, соціо….
  І є ніби дві лекції:
  про “створення агентів самих себе” https://www.coursera.org/course/sustainability , але – заочно впевнений (прочитавши анонс курсу) що тези які там викладатимуться для “трансформації екосвідомості” – українцю масово(з багатьох причин) не вдасться привити НІКОЛИ. А отже і змін із цього боку не варто очікувати…
  та курс обґрунтування розвитку пермакультури, який може стати перетворюючим тільки в разі домунівання в певній сфері (що можливе лише за відповідної і реальної держ.стратегії) і який в нас (та й в Росії) у вигляді наприклад екопоселень – вже також боком розвивається із масовими порушеннями не те що елементарної екоетики а й навтіь відповідного законодавства.
  Що ж виходить? Гносеологічно – Наука щодо екології ніщивно зверхня, прагматична і полишена гуманізму чуть болєє чим абсолютно (див. список лекцій). Вочевидь Людина від часів перших НТР вже іманентно вивищілась над Природою. Пощо ж валати чи шукати винних в марсіанських бурштинових пейзажах Житомирського Полісся, якщо навіть молодь пропонує вивчати саме такий практичний підхід до взаємовідносин Природи із різними сферами люд. життєдіяльності ? Хтось хоч усвідомлює що ми в Біосфері нижче за любу комашку, якщо навтіь свій вид не можемо контролювати в розвитку? От тільки давєче доперли що ми нічого не контролюємо, які ви там лекції та теорії не складайте а Природа наносить удари у відповідь (СНІД і пр, кількість катастроф, генетичні мутації і ін.ін.ін). Тому всі ці лекції про оптимізацію-вдосконалення-алаптацію-прогнозування і пр -на звалище! Допоки Світова економіка відцентрована на отриманні прибутку все що стосується любих проявів Природи буде лише “ресурсом”. І всі прояви неприбуткових чи альтернативних “відношень-виробництв” будуть складати незначну і не впливову на Глобальні Процеси частку.Тому єдина можливість для РЕАЛЬНИХ змін в природоохоронних питаннях та відношення до неї – в трансформації Сучасної Людини. Її свідомості.ЇЇ відтворення із попелу ПостпПостМодерну її гуманістичної складової.
  І тут про другий пункт мойого коментаря.

  2. Пощо ж так далеко ходити? Невже тільки заради заморської діпльоми із звучною назвою ? 🙂
  Незрозумілі говірки Кембріджських і проч.,професорів може будуть цікавими для лінгвістів, але для абсолютної тут більшості учасників -гостей цього блогу навряд чи достатньо зрозумілими ! До того ж – є і на Вкраїні курси, школи, лекції – журнали! Порадьте їх. І список буде не менший! Правда забудьте про лискучі дипльоми 😉 Але якщо ж ви хочете справді дізнатись про проблеми -процеси – причини- способи- шляхи всього що стосується Природоохоронної діяльності Людини в реаліях України це єдиний реальний шлях.
  пс: Від себе, і справді просто раджу побільше читати саме вітчизняних гуманістичних розробок в цій сфері. Ясно це не дуже підходе тим, чия ДІЛОВА діяльність пов`язана із отриманням прибутку із “ресурсів”. І особливо на Вкраїні 🙁

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *