Представники фауни — на найкращих фото областей
Представляємо ще трьох переможців фотоконкурсу «Вікі любить Землю 2016». На найкращих світлинах Київської, Сумської та Луганської областей зображено представників фауни заповідних об’єктів цих регіонів.
На Київщині перемогло фото блакитного рибалочки у Чернинському заказнику. Рибалочка — дрібний птах родини рибалочкових, дещо більший від горобця. Населяє узбережжя водойм, гніздиться у норах по схилах круч та в дуплах дерев. Живиться дрібною рибою і комахами. В Україні гніздовий, перелітний та рідкісний зимуючий вид. Охороняється Бернською конвенцією про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі.
Чернинський заказник — об’єкт природоохоронного фонду Київської області, ландшафтний заказник місцевого значення, що розташований на теренах Вищедубечанської сільської ради і Сувидської сільської ради Вишгородського району. Створений у 2010 році в основному для збереження орнітологічного комплексу лісово-болотяного масиву.
«Гадюка була сфотографована в лісі на відкритому місці біля бази НПП в селі Стара Гута», — повідомляє опис до фото-переможця у Сумській області. Гадюка звичайна справді є відомим представником плазунів у Національному природному парку «Деснянсько-Старогутський». Парк цей, розташований в долині річки Десни, і його було створено у 1999 році з метою збереження, відтворення та раціонального використання ландшафтів Лівобережного Полісся з типовими та унікальними природними комплексами.
На найкращій конкурсній світлині Луганської області (а їх надійшло зовсім небагато) — тварина-символ краю — бабак, що був сфотографований у Донцівському заказнику Новопсковського району області у 2012 році.
Заказник було оголошено у тому ж 2012 році, його площа — 298,8955 га. У ньому можна бачити типовий степовий ландшафт — схили правого берега річки Кам’янки (притока Айдару), вкриті степовою рослинністю. Місцями схили високі, стрімкі, стіноподібні, заввишки 40 — 50 м, порізані великою кількістю глибоких яруг та улоговин стоку, де відслонюється крейда. Територія заказника є цінним осередком степового біорізноманіття. Статті про заказни у Вікіпедії ще не створено.
Нагадаємо переможців цих областей минулих років: у 2014 році у Київській області перемогло фото регіонального ландшафтного парку «Трахтемирів», у 2015 році — парку «Олександрія», у Сумській області журі визнало в ті роки найкращими фото Тростянецького парку та Сеймського регіонального ландшафтного парку, у Луганській — Еремурусового схилу та Волнухинського заказника.
Використано матеріали зі статей у Вікіпедії.