ПереможціРезультати

Результати номінації «Освітлинимо безсвітлинні»

2016 рік став рекордним в історії конкурсу за кількістю зафіксованих об’єктів природно-заповідного фонду України, їх частин чи то навіть окремих рослин та тварин на їх території. На лічильнику майже 1900, а всього станом на 1 січня 2016 року природно-заповідний фонд України має в своєму складі 8184 території та об’єктів. 

Завдяки спеціальній номінації «Освітлинимо безсвітлинні» Національного екологічного центру України, маємо знову нагоду визначити скільки з 1900 об’єктів не мали фотографій у Вікісховищі до конкурсу. Усього вперше було сфотографовано 410 об’єктів (для порівняння — 704 у 2015 р.). Нижче наведена перша десятка авторів у спеціальній номінації [1]. Перше місце було поділено між двома учасниками, які сфотографували найбільше таких безсвітлинних об’єктів. На них чекає спеціальний приз від НЕЦУ — перевидання раритетної книги Д. Яворницького «Дніпрові пороги. Альбом фотографій з географічно-історичним нарисом»  (Харків, 2016).

 1. ЯдвигаВереск —  82
 2. Мокрицький Павло — 81
 3. Rbrechko — 42
 4. Klymenko Tatyana — 15
 5. YegorGeologist — 14
 6. Bukovynka — 12
 7. Galvm — 11
 8. Haidamac — 11
 9. Kiyanka — 10
 10. Posterrr — 10

21-248-2002 Анталовецькі скелі, Ужгородське лісництво
«Анталовецькі скелі», Закарпатська область. Автор:: ЯдвигаВереск , CC-BY-SA 4.0
Найпотужніше рясниківське джерело що живить ставок, яким їх запруднено.Біля сільради
Рязниківські джерела, с. Рясники, Рівненська область. Автор: Павло Мокрицький, CC-BY-SA 4.0
Vistria Vidslonennia Devonu N1 RB
«Відслонення девону в с. Вістря № 1», Тернопільська область. Автор: Rbrechko, CC-BY-SA 4.0
Задеснянський, Куликівський район, с. Салтикова Дівиця 74-227-5027 03
Задеснянський, ландшафтний заказник місцевого значення, Чернігівська область. Автор: Klymenko Tatyana, , CC-BY-SA 4.0
Повна таблиця з результатами.

[1] Враховано тільки об’єкти із правильним ID. ↩

5 коментарів до “Результати номінації «Освітлинимо безсвітлинні»

 • Павле, вас як особистість та фотографа загалом, повторюю, я ображати не збиралась, особливо беручи до уваги відому бурхливість ваших реакцій. Читайте уважно у попередньому коментарі: “Я дуже ціную та поважаю вашу величезну роботу по створенню світлин об’єктів природо-охоронного фонду, ви освітлинили їх багато сотень, і я знаю, які чудові фото у вас є. І я говорю без емоцій про конкретно фото конкретного об’єкту”. Закриваємо тему про Дендропарк Інституту землеробства Південного регіону, сподіваюсь наступного року побачити від вас цікавіші фото цього об’єкту, яких у вас кількадесят, а ви їх приховуєте від Wikimedia спільноти

  Відповісти
 • В мене кількадесят фото з того дендропарку, але в мене правило вантажити 1 фото об`єкта в рамках конкурса, з різних причин. Рідко більше.
  Тож давайте не будемо фантазувати з приводу моїх мотивів, натякати ніби я туди запригнув -сфоткав і вбіг. Вже отая півгодинна екскурсія з директором та науковцями це спростовує.В мене до речі є цікавий диктофонний запис звідти, жива розповідь директора що-де-коли в їх дендраріумі.Тож ваші в мій бік зауваження -не в той бік. Людина яка 3 роки збирає поштучно памятки Одещини які розпорошені як ніде більше в регіонах України ( бувало одна памятка велом – за день!) -вже поза сумнівами. А якщо хочете одружитися чи шо – заповніть відповідну хворму, поважна комісія розгляне у визначений законодавством строк і відмовить.
  :ня:
  пс: негарно безпідставно дочіпуватись до учасників, нівелюючи цінність їх вкладу, попутно “нєвзначай”(с) натякаючи на більшу значимість саме своїх фото. Бачите порушення -напишіть! Всі помиляються…всяке буває. не ачите -не доціпуйтесь пліз. Я зайнята рослина відволікатись на писанину в останні дні безліма….ухтижка..ріфма :ня:

  Відповісти
 • Вибачте, це не засвіченість -а контрова засвітка від сонця. Це різні поняття в фотографії.Такі вже були умови , і там геть не все так погано враховуючи контрове сонце, і фото чисто документальне: в кадрі початок нашої екскурсії В ДЕНДРАРІЇ (!), охоронний знак…що вам ще там бракує? Тож ваше прохання вважати що цієї фотографії ….немає….а ваша перша -ну це просто смішно.За яким таким правилом? Чи вам просто кортить якихось цифр? Тоді зосередте свої зусилля на пошуках об`єктів на місцевості, а не видумуванні сказошних умов, щоб десь щось відтяти.
  На таких умовах половину фото в десятці кращих можна також вважати неіснуючими, бо там в кадрі схід( захід) сонця :)))

  Відповісти
  • Павле, я передбачала ваші щирі емоції та обурення, тож я і написала – щодо другого випадку я не наполягаю на першості – якщо враховувати першість будь-якої якості кадру загалом. Щодо першості якісного зображення: вибачте, це моя власна позиція, але мені було б соромно розміщувати подібної якості фото у якості ілюстрації до дендропарку, якщо кадр засвічений сонцем та дуже явними бликами майже наполовину. Щодо пошуку – за травень 2016 року я об’їхала 25 природоохоронних об’єктів у Херсонській області, у свої вихідні дні, оскільки у будні я працюю на зовсім іншиій роботі, вибирала дні із більш-менш гарною погодою, і у кожному парку чи дендропарку чи заповіднику провела по мінімум 2,5-3 години та відзняла мінімум по 30-35 фото із тим, щоб відзняти якомога більше ЯКІСНИХ фото із різних ракурсів та у різних частинах парків. Ви ж не розмістили інших, більш якісних фото дедропарку у Наддніпрянському? ви там просто опинились на візиті? Тож давайте не будемо говорити, хто більше докладав зусиль для цілеспрямованого та якісного фотографування данного конкретного об’єкту. Я дуже ціную та поважаю вашу величезну роботу по створенню світлин об’єктів природо-охоронного фонду, ви освітлинили їх багато сотень, і я знаю, які чудові фото у вас є. І я говорю без емоцій про конкретно фото конкретного об’єкту, а ви переходите до узагальнень та розповідаєте, що мені робити. Думаю, я і так роблю доволі багато для ВЛМ, а у 2016р.- і для ВЛЗ також

   Відповісти
 • Вітаю переможців, ви просто молодці! Особливо перша трійка, з 40 та 80 пам’ятками! А шановний оргкомітет конкурсу буду просити виправити статистику – бо ви недорахували мені як мінімум одну, а, на мою думку. навіть дві пам’ятки у Херсонській області, сфотографовані вперше.

  Перша пам’ятка – ID: 65-250-5006, «Дендропарк Нижньодніпровської НДС», м. Олешки (колишній Цюрупинськ), вул. Олекси Гірника (у списку – Комунарів), 56. Я писала листа щодо необхідних виправлень на адреси: ‘wle@wikimedia.in.ua’; ‘wiki-loves-earth@googlegroups.com’; ‘wle-ua@wikimedia.org’ ще 1 червня 2016р., але результату не дочекалась до сьогодня, тому дублюю у коментарях – на них, принаймні, мінімально звертають увагу менеджер проекту та члени оргкомітету.

  Світлина, яка прикріплена до назви/опису пам’ятки у списках пам’яток: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mangres.JPG і була завантажена у рамках конкурсу у 2014 році, – не має жодного стосунку до «Дендропарку Нижньодніпровської НДС», який знаходиться на закритій території відомчої державної установи «Степовий ім. В. М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА». Це типовий дендрарій на дуже невеликій території і ніякої річки/озера і кущів над водою на його території і біля нього і близько немає

  На фото, які завантажила минулого року Анастасія Сак, також зображено не «Дендропарку Нижньодніпровської НДС”, який знаходиться на перетині вулиць Олекси Гірника та Пролетарської (по діагоналі від магазину “Любава”), а так званий “Старий Парк” у місті Олешки, який знаходиться набагато далі по вулиці О.Гірника, навпроти пров.Глиняного, через квартал від вул.Куйбишева. Власне, у мене є фото і цього парку з аналогічними видами, доріжками та деревами, які можу надіслати на ту адресу, де їх реально продивляться. Поруч із цим парком знаходиться управління ДП “Цюрупинське лісомисливське господарство” (теж маю фото), на балансі якого знаходиться “Сарий Парк”, що й могло збити Анастасію, бо, повторюю, «Дендропарк Нижньодніпровської НДС” знаходиться на закритій відомчій території, а територія “Старого праку” – відкрита.

  В Олешках по тій же вулиці О.Гірника (Комунарів), між “Дендропарком Нижньодніпровської НДС” та “Старим парком”, навпроти районної лікарні, знаходиться третій парк – “Парк Слави” або “Новий Парк”, де, власне, і розташовується основна частина Куртини вікових дубів у м.Олешки (Цюрупинськ) (ID 65-250-5002), а не у центральній садибі «Дендропарку Нижньодніпровської НДС”

  Друга пам’ятка – ID 65-101-5001 – Дендропарк Інститут землеробства Південного регіону, м. Херсон, Бериславське шосе, с. Наддніпрянське.

  Так, звичайно, цю пам’ятку можна вважати сфотографованою у 2015 році, якщо не брати до уваги, що це фото майже повністю засвічене та із страшними бликами (вибачте, Павло Мокрицький) -https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Повноцінна_екскурсія_по_дендропарку_із_його_науковцями_та_й_ентузіастами_своєї_справи.jpg – але, якщо брати до уваги усе ж незіпсовані та незасвічені фото – я вважаю свою підбірку фотографій з 27 фото та підбірку Ольги Нестеренко з 11 фото з нормальними видами парку у різних ракурсах, обидві – від 2016 року, – першими зображеннями цієї пам’ятки у Wikimedia.
  В принципі, якщо виходити з вузькономінального підходу і незважати на засвіченість та блики фото від 2015 року – оргкомітет може не погодитись із моєю думкою.

  P.S. Світлини https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Скадовськ_Парк2.jpg та https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Скадовськ_Парк1.jpg, зроблені та завантажені у 2016 році користувачем Xtreme77700 – не є зображенням пам’ятки з ID 65-247-5003 – Парк Скадовського будинку відпочинку, який є зараз також закритим закладом для лікування дітей і доступ не територію якого обмежений через КПП чи фото через решітку закладу, він виглядає зовсім інакше і є гарно доглянутим класичним парком з квітниками, алеями і т.п.. Фото Xtreme77700 – це просто фото якогось із чисельних скверів у м.Скадовськ, мені важко відразу на око визначити вулицю. Так що прошу для наступного фотосезону вважати цю пам’ятку вважати поки неосвітлиненою.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *