Переможця по Вінницькій області переобрано
Не лише дискусія навколо світлини-переможця по Одеській області змусила оргкомітет передивитись результати голосування журі. Ще одну роботу, яку у вересні було оголошено переможцем в області, було позбавлено цього статусу. Мова про світлину з зоряними треками Євгена Самученка. Основна причина дискваліфікації — фото зроблене не на території ПЗФ, а саме Самчинецького урочища, а поблизу нього. Очевидно, що світлина залишається у Вікісховищі і вже ілюструє статті у Вікіпедії, а автора ми ще раз вітаємо з перемогами у номінаціях «Найкраща світлина Одеської області» та «Найкраща світлина Черкаської області».
Оскільки різниця в оцінках між рештою світлин по Вінницькій області, що потрапила у фінальний вибір була невеликою, було організовано повторне голосування. Після оцінювання журі, першою у рейтингу стала фотографія алеї у Парк ім. О. І. Ющенка у Вінниці, яку зробив Вадим Постернак (Posterrr). Вітаємо та перепрошуємо за запізніле оголошення 🙂
В парку зустрічається багато рідкісних порід. Зокрема є алея із модрини європейської, біогрупа горіха Зібольда, кульовидна акація, прищеплена форма клена-явора пурпурнолистого, туя західна, екземпляр евкаліпту (у відкритому ґрунті поблизу оранжереї), а також рожево квітуча форма каштана кінського. Виділяється своєю красою березовий гай та масив ялини звичайної. З чагарникових порід висаджено бирючину, акацію жовту, спірею, аронію чорноплідну, форзицію, самшит, магонію падуба-листу та ряд інших видів.
Розміщення в північній частині території лікарні автопідприємств у другій половині ХХ ст. стали першою ластівкою у зміні її площ. Забудова з боку вул. Пирогова на початку 90-х років відібрала ще цілий шмат території. Проектування ж нового мікрорайону на початку ХХІ ст. і його розбудова зачепила не тільки близькі околиці, але й саму природоохоронну територію. Сусідство з будинками позначилося засміченням, зрослою кількістю вигулюваних собак, викликало значну дегресію трав’янистих рослин та супроводжується порушенням структури ґрунтового покриву.
Сподіваємось, наші читачі заповнять цю прогалину у Вікіпедії!