Переможці спецномінації «Найкраща аерофотозйомка»
Другий рік поспіль в рамках «Вікі любить Землю» учасники могли змагатися в спецномінації «Найкраща аерофотозйомка» — фото з дрона, квадрокоптера чи будь-якого іншого літального апарата. Світлини оцінювало спеціальне журі — фахівці-фотографи з досвідом в аерофотозйомці. Представляємо роботи, визнані найкращими.
На відміну від минулого року, фото з повітря одночасно брали участь у якісній спецномінації, тому деякі з тих, що подані нижче, вже перемогли в номінації «Найкраща світлина області».
Всього до спецномінації подали 239 робіт. Журі оцінило їх за 10-бальною шкалою: спочатку всі, й у другом у турі — 35 найрейтинговіших за результатми першого. Нагадаємо, що до журі входили:
Сергій Орлік — учасник фотоконкурсів «Вікі любить Землю» і «Вікі любить пам’ятки», один із переможців спецномінації для аерофото у минулорічному «Вікі любить Землю», переможець номінацій «Найкраще фото Луганської області» («Вікі любить пам’ятки» 2016 року) і «Найкраще фото Донецької області» («Вікі любить пам’ятки» 2018 року); автор та розробник віртуальних турів;
Андрій Пирожок — завідувач кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок НУ «Запорізька політехніка», керівник проєкту «Школа операторів дронів»;
Валентин Волошин — громадський активіст, координатор волонтерського проекту «Bergwaldprojekt», популяризатор сталого туризму і Карпат, керівник Регіональної Туристичної Організації Закарпаття.
Перше місце
Цей знімок також було визнано найкращим серед фото заповідних територій Сумської області.
Друге місце
Інше фото цієї серії стало найкращим у Львівській області.
Третє місце
На третьому місці не одне, а серія фото Андрія Чуяшенка з Ірдинського болота, одне з яких вже оголошено найкращим у Черкаській області.
«На фото Ірдинського болота дуже вдало вибраний ракурс і висота зйомки. За рахунок цього автору вдалося передати як масштаб території, так і деталі ближнього плану. Час зйомки в хмарну погоду підкреслило настрій місцевості», — прокоментував член журі Сергій Орлік.
Четверте місце
П’яте місце
П’ятий результат у двох знімків учасниці Вікторії Роговенко, що зображають ботанічну пам’ятку природи місцевого значення «Колекція лісовода Вінтера», розташовану в Оболонському районі Києва. Статті про цю пам’ятку в українському розділі Вікіпедії поки не створено.
Шосте місце
Сьоме місце
«Дуже цікавий знімок. Природа створила чітку межу між різними типами лісів (породами дерев). Завдяки використанню нової техніки — квадрокоптера автору вдалося якнайкраще показати це явище», — зазначив член журі Андрій Пирожок.
Восьме місце
Дев’яте місце
Фото також здобуло перемогу в Запорізькій області.
Десяте місце
Переможці спецномінації отримають подарункові сертифікати інтернет-магазинів, а також сувеніри із символікою конкурсу.
Дивіться також: