Новини / News

Переможці номінації «За кількісний внесок»

Фотоконкурс «Вікі любить Землю 2020», що тривав протягом липня, фінішував з показником у майже 20,5 тисячі фото 2330 об’єктів природно-заповідного фонду! Вже 800 сторінок української Вікіпедії використовують фото цьогорічного конкурсу, і це не лише статті про ПЗФ. Загалом вже понад 50% об’єктів ПЗФ з конкурсних списків мають фото у Вікісховищі. І ми раді винагородити учасників, які з особливим азартом підходять до втілення цілі конкурсу — фотографують багато пам’яток природи й до цього ж намагаються освітлинити безсвітлинні ПЗФ.

Нагадаємо, що цього року алгоритм нарахування балів за сфотографовані ПЗФ у «кількісних» номінаціях змінився у порівнянні з минулим роком: за фотографії пам’яток, не представлених у Вікісховищі до початку конкурсу, учасники отримали 10 балів. Якщо об’єкт ПЗФ вже завантажували до трьох учасників конкурсу минулих років, тоді фото чи серія фото з території окремого ПЗФ отримали 4 бали, якщо вже у відповідній категорії у Вікісховищі були фото від 4-9 авторів, фото чи фотографії отримали 2 бали, якщо 10 і більше авторів — 1 бал.  І також якщо конкурсант уже завантажував фото цієї самої пам’ятки в рамках конкурсів «Вікі любить Землю» 2013—2019 років, ці роботи отримали 1 бал, незалежно від представлення цієї пам’ятки у Вікісховищі. 

Організатори перевіряли фотографії лідерів на відповідність сфотографованого об’єкту ПЗФ. За результатами спільного рішення членів організаційного комітету, ті світлини, які не були сфотографовані на території ПЗФ або жодним чином не проілюстрували саме природу, знімалися із конкурсного заліку учасників. Втім виявлення неточностей та невідповідностей не припиняється, адже така робота потребує часу та експертизи. Якщо після оголошення результатів, будуть виявлені ще випадки невідповідності зображеного та опису файлу, оргкомітет залишає за собою право переглянути результати. Залишайте свої зауваження у коментарях, або надсилайте нам на скриньку wle@wikimedia.org.ua

ТОП-10

КористувачСфотографовано об’єктівВсього балівВсього фотофайлів
Wereskowa590832619
Петро Халява125743790
Olga Loboda 0806196712215
Артем Жеребцов80698874 
Педагог Світлана182656572
Еколог Світлана153594172
Kiyanka291497464
Galvm62460382
Каїра Федір563831227
Hryniuk66273213

Регіональні переможці

Окрім учасників з найбільшою кількістю балів, відзнаки також отримують учасники, що набрали найбільшу кількість балів за фото певної області. При визначенні результатів діяли ті ж коефіцієнти, про які йдеться вище. Окрім того, переможцем можна було стати лише в тому випадку, якщо конкурсант набрав не менше 11 балів. 

Список регіональних переможців виглядає так:

Таблиця з результатами усіх учасників та учасниць

Балка Кущова, яку Артем Жеребцов першим сфотографував для конкурсу
Заказник Бесташ, який Петро Халява першим сфотографував для конкурсу
«Дуби біля с. Кропивинці». Авторка: Ольга Лобода
«Кривченська травертинова скеля», Тернопільська область. Авторка: Педагог Світлана
Сокілецький розріз канилівської серії верхнього декембрію, Хмельницька область. Авторка: Еколог Світлана
Заказник Яроповицький, Житомирська область. Авторка: Kiyanka
Вутвицький заказник, який вперше сфотографував для конкурсу Вячеслав Галєвський (Galvm)
Вікове дерево клену гостролистого, Запорізка область. Вперше сфотографував для конкурсу Федір Каїра.
Решнівська (пам’ятка природи), Хмельницька область. Авторка: Кристина Федорович (Wereskowa)

Вітаємо переможців!

Читайте також:

4 коментарі до “Переможці номінації «За кількісний внесок»

 • Пропоную дискваліфікувати по Тернопільській области користувачку Еколог Світлану за завантаження фальшивих об’єктів ПЗФ.
  За одне тільки це фальшиве фотоhttps://commons.wikimedia.org/wiki/File:Золотопотіцька_березина.jpg
  їх є більше, але цього достатньо, щоб з рейтингу зняти нарахованих 10 балів і переможцем визнати користувачку Педагог Світлана.

  Відповісти
  • А каждый год за теже самые фото сделанные в один и тот же день тех же самых объектов будут присуждать победу Одному лицу или одним и тем же лицам? Или все таки надо пересмотреть победителей?
   “І ми раді винагородити учасників, які з особливим азартом підходять до втілення цілі конкурсу — фотографують багато пам’яток природи й до цього ж намагаються освітлинити безсвітлинні ПЗФ.”
   А вышло совсем НЕ так…Ядвига, Кристина, Вереск, Wereskowa 2017, 2018, 2019, 2020годов – одно и то же лицо, все те же объекты, те же самые фото сделанные в один день только три сантиметра ливее, правее, ниже…Так где тут азарт до втілення цілі конкурсу? Или цель наградить конкретных людей?
   Прошу, организаторов конкурса подойти к результатам, исходя из настоящей цели конкурса.

   Если будут принимать “одни и те же фото одного дня” из года в год, то смысл всего этого? Мне кажется, что суть конкурса заключается не только в наполнении “неосветленного”. Надо показывать, как меняются объекты из года в год, как они выглядят в разные поры года. Показывать максимально шире, панорамно, с разных сторон, разнопланово.
   А выходит, что за одно и тоже фото (например 2015 года) которое не принесло НИчего нового и информационного про объект – будем награждать и в 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 и тд. годах.
   Хитрые “боты” конкурсу НЕ нужны – лозунг для “Вики любит Землю 2021” )))

   Відповісти
   • Підтримую. Я вважаю, що взагалі конкурсант не повинен отримувати бали за фото минулих років, особливо якщо цей конкурсант уже подавав фото цього об”єкту. А то взагалі пропадає бажання приймати участь.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *