Утрачені заповідні території треба облікувати!
Шановні друзі! Потрібна ваша допомога у здійсненні цікавого дослідницького задуму.
Дописувачі української Вікіпедії та активісти Національного екологічного центру України і Дружини охорони природи міста Києва хочуть зібрати інформацію про скасовані заповідні території.
У вересні вийде перший довідник на цю тему, що включатиме описи об’єктів природо-заповідного фонду, скасованих упродовж 2000–2015 років — інформацію знайдено про всі.
Тепер ми хочемо скласти переліки всіх територій ПЗФ, що були скасовані в період 1968–1999. Це період, в який вже були затверджені класифікації ПЗФ і всі наявні об’єкти існували за єдиними правилами.
Запрошуємо ентузіастів у допомогу! Що треба зробити:
- Скачати собі файл зі списками всіх наявних об’єктів ПЗФ по всіх областях.
- Відкрити файл зі списками рішень про створення (є окремо списки рішень по об’єктах загальнодержавного значення і місцевого).
- Узяти одне з рішень, яке вам до вподоби.
- Знайти його в інтернеті або ще десь.
- Звірити список ПЗФ, створених цим рішенням із сучасним списком ПЗФ у відповідних областях (п.1.):
- Наймовірніше, ви всі об’єкти побачите у списках. Тобто всі створені вибраним вами рішенням об’єкти ПЗФ досі існують. Видихаєте з полегшенням, і в списку рішень виділяєте перевірене рішення зеленим кольором.
- Вам поталанило перевіряти рішення про створення об’єктів ПЗФ, у якому є такі, що їх нема в сучасних списках. Це означає, що в період з 1968 по сьогодення їх скасували. Заходите у файл зі списками виявлених втрачених ПЗФ і записуєте туди назву об’єкта, рішення, яким він був створений, та інформацію, яка про нього в рішенні вказана.
- У кінці дописуєте, хто саме це виявив (тобто себе).
І так близько 300 разів. Що далі — поговоримо після завершення цього етапу. Долучайтеся, чим більше волонтерів, тим легше зробити цю купу роботи.
А знати, що ми втратили — вкрай важливо.
Панове, долучайтесь, необхідна допомога! Якщо кожен візьме собі по області – то роботи всього на кілька днів. А якщо за кожну область зможе взятись двоє чи троє – тим більше 😉