Міжнародна спецномінація «Human Rights and Environment» від «Вікі любить Землю»: світлина з України серед переможних зображень
Одним із завдань фотоконкурсу «Вікі любить Землю» є привернення уваги та документування реального стану довкілля та екологічних проблем.
У 2024 році міжнародний фотоконкурс «Вікі любить Землю» знову підтримав ініціативу Wiki4HumanRights спільно з Фондом Вікімедіа та Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини (OHCHR). Основна її мета — привернути увагу до захисту природи та впливу людини на довкілля.
У межах спеціальної номінації «Human Rights and Environment» приймались зображення, що відображають вплив людської діяльності на природу. Докладніше про номінацію та критерії відбору фотографій можна прочитати тут.
На міжнародному рівні, ця спецномінація проводиться кожен рік з 2021 року. У 2024 році було завантажено понад 11 тисяч фотографій, що є рекордною кількістю протягом усіх років.
Україна — не виняток. У 2024 році українські автори завантажили чимало фото, які висвітлюють важливі екологічні питання. Зокрема, на українському рівні вперше проводилась спеціальна номінація «Втрати природи», де було визначено окремий переможний топ, який також подавався на оцінювання до міжнародного раунду.
З радістю хочемо повідомити, що одна світлина з України увійшла до міжнародного топу найкращих світлин спецномінації у 2024 році!
Фото користувача VladislavWikip, яке було зроблене у Київській області, символізує дві життєво важливі теми: поширеність пластику в нашому довкіллі та важливість піклування про тварин, особливо в часи, коли вони найбільше цього потребують. Світлина підкреслює, наскільки важливо дбати про навколишнє середовище і тварин, демонструючи нашу спільну відповідальність за їхній захист.
На це звернула увагу й одна з міжнародних членкинь журі, Джуліана Алмейда: «Фотографія водночас стримана і відверто говорить про поширеність пластику в екосистемах».
Хочемо зазначити, що дане фото не було у національному топі спеціальної номінації «Втрати природи», а було подано автором окремо.
Синичка біля годівниці
VladislavWikip, CC BY-SA 4.0.
Дякуємо за внесок і бажаємо й надалі активно висвітлювати людську взаємодію з довкіллям та актуальний стан природно-заповідного фонду України, про який ми можемо розповідати світу!
Читайте також:
- Переможці спеціальної номінації «Втрати природи» у 2024 році
- Міжнародна спецномінація «Human Rights and Environment» від «Вікі любить Землю»: українські фото у топ-10 найкращих
- Протести проти незаконних забудов і на захист лісів: Переможці української спецномінації «Захист заповідних територій» 2021 року
- Пожежі, побутове сміття і браконьєрство: результати української спецномінації «Неприємні відкриття» 2020 року