Про конкурс

У 2022 році українська частина «Вікі любить Землю» проводитися не буде

Головна причина — це занадто небезпечно для потенційних учасників та учасниць фотозмагання. У багатьох регіонах відвідувати природні зони загалом заборонено через мінування та інші причини. Навіть там, де відвідувати об’єкти ПЗФ можна, фотографування може призвести до проблем із правоохоронними органами.

Сподіваємося повернутися до нього у 2023 році — а цьогоріч проведемо серію інших проєктів, пов’язаних із тематикою конкурсу, до яких зможуть долучитися усі охочі.

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) був уперше проведений 2013 року в Україні. У 2014 році проект став міжнародним, у ньому взяло участь 15 країн. Цього ж року конкурс проводиться в 34 країнах з різних куточків світу. Усього за сім років української частини конкурсу, учасники подали на конкурс понад чотири тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 80 тисяч фотографій. Але ще близько 50% об’єктів, зазначених у конкурсних списках, не мають ілюстрації для Вікіпедії – найпопулярнішої онлайн енциклопедії.

Метою конкурсу є:

 • поповнення інтернет-проектів, що підтримуються Wikimedia Foundation Inc. фотографіями пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду, що знаходяться на території України;
 • створення фотографій якнайбільшої кількості пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду на території України та надання доступу до них усім зацікавленим фізичним та юридичним особам;
 • сприяння охороні навколишнього природного середовища.

У конкурсі беруть участь фотографії, завантажені їхнім автором протягом визначеного періоду часу на Вікісховище. Дата створення фотографії може бути будь-якою.

Головні умови участі:

 • фотографії повинні бути виконані Конкурсантами особисто;
 • вчасне надходження фото на розгляд експертного журі (протягом липня);
 • наявність місця, зображеного на світлині, у переліку об’єктів природно-заповідного фонду України;
 • зазначення автора, місця та ID-коду зі списку в описі світлини;
 • опис кожної фотографії повинен містити географічні координати фотографування об’єкту.

Детальніше в регламенті конкурсу.

Усі фотографії, надіслані на конкурс, потрапляють до службової категорії Images from Wiki Loves Earth 2020 in Ukraine. Одночасно вони потрапляють до загальної категорії українських пам’яток природи — Natural heritage sites in Ukraine. Таким чином світлини стають надбанням людства — їх може використовувати будь-хто з будь-якою метою, не забуваючи вказати автора і джерело, звідки було взято фотографію.

Номінації:

Журі відзначає серед надісланих фотографій:

 • 10 найкращих фотографій конкурсу
 • найкращі фотографії у кожному з 27 регіонів України

Організаційний комітет визначає:

 • 10 учасників, які сфотографувати найбільше пам’яток;
 • учасників, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток у кожному з регіонів України.

Кількість нагород, які може отримати учасник в цьому Конкурсі, необмежена. Організатор за погодженням з Журі має право змінити встановлені або запровадити додаткові номінації.

Детальніше про цьогорічні номінації.

Оголошення підсумків

Результати конкурсу на національному рівні стануть відомі восени 2020 року. Автори найкращих світлин будуть нагороджені цінними призами. Призи та відзнаки будуть вручені на церемонії нагородження або будуть надіслані переможцям поштою.

Після чого кращі роботи учасників кожної з країн розглядатиме міжнародне журі. Восени 2020 року буде визначено переможців міжнародного конкурсу «Вікі любить Землю».

У 2014 році серед фотографій 15 країн-учасниць перемогло фото Карпатського національного природного парку. Також Україна посіла перше місце за кількістю як завантажених фотографій у 2015 році. У 2016 році три світлини з України потрапили до 15 найкращих фото конкурсу, у 2017 — теж три, а в 2019 — чотири фото були у десятці кращих.

Пам`ятка з завантаження робіт у Вікісховище 

Прес-анонс

Поради фотографам

Фото переможців попередніх років

114 thoughts on “Про конкурс

 • 2020-08-06 о 22:00
  Permalink

  Скажіть, будь ласка, а за участь у конкурсі для учасників, які не потрапили до фіналу, будуть якісь сертифікати про участь? Дякую!!!

  Відповідь
  • 2020-09-25 о 17:42
   Permalink

   Доброго дня! Можемо надати сертифікат про участь. Ми розіслали усім учасникам на їх сторінки у Вікісховищі посилання на форму відгуку про конкурс. Якщо заповните її, зможемо надіслати вам сертифікат.

   Відповідь
 • 2019-05-21 о 17:00
  Permalink

  Доброго дня! Скажіть де тут шукати своє фотографії і як їх редагувати

  Відповідь
  • 2019-05-23 о 11:40
   Permalink

   Перелік завантажених вами фотографій знаходиться тут (треба бути залогіненим). Ви можете редагувати сторінку опису фотографій, натиснувши на «Редагувати» угорі, або завантажити нову версію зображення.

   Відповідь
 • 2018-05-25 о 18:25
  Permalink

  Добрий день! Де/ до якої сторінки я можу завантажити фото лелек з Кіровоградської обл.? У даному конкурсі не знайшла с.Попельнасте Олександрійського р-ну у списку ((

  Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *