Номінації «Вікі любить Землю» 2020

Основними номінаціями конкурсу «Вікі любить Землю» традиційно є номінації «За кількісний внесок» та «Найкраще фото». Також ви можете брати участь у кількох спецномінаціях. Переможці основних та спеціальних номінацій будуть відзначені цінними призами і сувенірами. На цій сторінці розповідаємо більше про усі основні та спеціальні номінації. (Про те, як взяти участь у конкурсі, читайте тут).

Основні номінації

«За кількісний внесок»

У цій номінації організаційний комітет відзначить учасників, які сфотографували найбільше об’єктів ПЗФ (з урахуванням унікальності світлин для Вікісховища). Буде нагороджено 10 переможців у всеукраїнському заліку та по одному переможцю для кожного регіону України.

При визначенні переможців у цій номінації важливим фактором є те, наскільки сфотографовані об’єкти ПЗФ висвітлені на Вікісховищі. Це визначає пункт 7.3 регламенту конкурсу:

7.3. Фотографії пам’яток отримують додатковий бал залежно від кількості авторів, чиї фотографії цієї пам’ятки є у Вікісховищі або у Вікіпедії на момент початку конкурсу (відповідно до відомої Організаційному комітету інформації, тобто наявності конкурсного шаблону з ID), у такому співвідношенні (для кожної пам’ятки):

  • 0 авторів — 10 балів;
  • 1—3 автори — 4 бали;
  • 4—9 авторів — 2 балів;
  • 10 і більше авторів — 1 бал.

Усі світлини, які ви завантажуєте на конкурс, автоматично беруть участь у цій номінації (хоча можуть бути дискваліфіковані організаційним комітетом, якщо порушують якісь із вимог регламенту; дивіться розділ 5 регламенту — «Вимоги до фотографій»). Переможці визначаються у напівавтоматичному режимі за допомогою програми-бота.

Дивіться список минулорічних переможців у цій номінації.

«Найкраще фото»

У цій номінації буде визначено топ-10 найкращих фото та по одній найкращій фотографії для кожного із 27 регіонів України. Десять найкращих фото представлять Україну на міжнародному етапі і поборяться за міжнародні призи. (Наприклад, у 2019 році три світлини з України увійшли до міжнародних переможців).

Переможців у цій номінації визначить експертне журі; його склад буде анонсовано на цій сторінці. Ключовими критеріями оцінювання є технічна якість фотографії (наприклад, різкість, світло, перспектива тощо), її оригінальність, а також її інформативність, тобто цінність для використання у вікіпроєктах. (Читайте також наші поради фотографам).

Щоб ваша світлина потрапила на номінацію «Найкраще фото», вам потрібно
вибрати відповідний пункт під час завантаження світлини.

Ось так виглядає вибір. Якщо ви хочете, щоб ваше фото поборолося за звання найкращого, оберіть «Так»

Дивіться список минулорічних переможців у цій номінації.

Спецномінації

У рамках конкурсу цьогоріч організовано три загальні спецномінації (найкраща аерофотозйомка, «неприємні відкриття» та відео), а також кілька спецномінацій для окремих місцевостей.

Подати вашу роботу на одну із трьох загальних спецномінацій потрібно вручну при завантаженні: інструмент завантаження запропонує вам обрати спецномінацію у списку. Щоб брати участь у спецномінаціях для місцевостей, ніяких окремих позначок робити не потрібно: усі світлини із виділеної місцевості автоматично візьмуть участь у своїй спецномінації.

Найкраща аерофотозйомка

У цій спецномінації беруть участь фотографії із повітря — наприклад, із дрона чи квадрокоптера. Ми нагородимо авторів топ-10 найкращих аерофото окремими призами; їх обере окреме журі після завершення конкурсу.

Детальні умови спецномінації

«Неприємні відкриття»

Метою нашого конкурсу є не лише збирати фотографії природної спадщини України, а й привертати увагу до стану природно-заповідного фонду. Тож у цій спецномінації завантажуйте фотографії, які зображають явні порушення правил об’єктів ПЗФ, як-то забруднення чи вандалізм.

Наші партнери — Українська Природоохоронна Група — визначать переможців у цій спеціальній номінації, а також підготують офіційні скарги за фактом зафіксованих порушень.

Детальні умови спецномінації

Відео

Цьогоріч вперше на конкурс «Вікі любить Землю» можна завантажувати не лише фотографії, а й відеоролики, що зображають об’єкти ПЗФ.

Відеозапис має бути зроблений у межах однієї місцевості та чітко представляти її. Спеціальне журі обере найкращі відеоролики, і ми нагородимо окремо їхніх авторів.

Детальні умови спецномінації

Спецномінації для місцевостей

Наразі анонсовані такі спецномінації для місцевостей:

  • Найкраще фото степового ПЗФ
  • Найкраще фото Києва (має чотири підномінації: найкраще фото заповідного Києва; тваринний світ заповідного Києва; здоров’я та природа Києва; найкраще фото НПП «Голосіївський»)
  • Також у межах усіх основних номінацій «Вікі любить Землю» додаткові призи від Українська Природоохоронна Група – UNCG отримають переможці Миколаївської області (тобто автори найкращих знімків та автори найбільшого кількісного внеску у цьому регіоні).

Організатори конкурсу відкриті до пропозицій нових спецномінацій для окремих регіонів чи місцевостей від адміністрацій об’єктів ПЗФ, місцевих органів влади, громадських організацій тощо. Також ми будемо раді розглянути пропозиції партнерства у рамках вже наявних спецномінацій «Найкраща аерофотозйомка» та «Відео». Пишіть нам на wle@wikimedia.org.ua

Якщо у вас залишилися питання стосовно номінацій, пишіть нам на wle@wikimedia.org.ua

Читайте також: