Номінація «Освітлинимо безсвітлинні»

У 2015 році було оголошено в рамках конкурсу номінацію «Освітлинимо безсвітлинні». Завдяки їй до Вікісховища було завантажено фотографії 704 об’єктів, які раніше були «безсвітлинні» у вікіпроектахЦього року номінація «Освітлинимо безсвітлинні» знову у нашому конкурсі!

Necu004-236x300Із понад 8 тисяч природоохоронних об’єктів, які є в Україні, широкому загалу відомі далеко не всі. Є популярні об’єкти, переважно заповідники та національні парки, також відомі більшість парків пам’яток садово-паркового мистецтва, дендропарків та ботанічних садів. Парк «Софіївка», Долина нарцисів, Ботанічний сад імені Гришка — ці заповідні території відомі всім, і навіть не треба уточнювати, де вони розташовані. Їх дуже часто фотографують, тож і у Вікіпедії світлини звідти є.

Натомість маловідомі широкому загалу заказники та пам’ятки природи фотографують набагато рідше, відповідно, світлини цих об’єктів відсутні в Вікіпедії. Про існування деяких об’єктів вже забули навіть їхні землекористувачі, що й казати про туристів!

Саме тому, Національний екологічний центр України знову організовує спеціальну номінацію «Освітлинимо безсвітлинні» в межах української частини конкурсу «Вікі любить Землю» і нагородять її переможця спеціальним призом. Переможе учасник, який подасть на конкурс фотографії для найбільшої кількості об’єктів ПЗФ, які раніше не мали фотографій у Вікісховищі.

Ми сподіваємося, що мандрівні фотографи, яким подобається мандрувати маловідомими і малолюдними місцинами і які готові їхати по кадри будь-куди, візьмуть участь у конкурсі і в цій номінацій зокрема. Завдяки минулорічній номінації, тепер знайти неосвітлені заповідні куточки стало важче. Втім, лишається їх ще чимало. У конкурсних списках об’єктів у Вікіпедії одразу видно, які з них мають фотографії, а які ні. Щоб не було сумнівів, керуйтеся саме списками: навіть якщо фотографія об’єкта є у Вікісховищі, але не вставлена у конкурсний список, вважатиметься, що він «безсвітлинний».

Принагідно, просимо учасників конкурсу не забувати фіксувати пошкодження обстежених ними заповідних територій і об’єктів, а також інші порушення, виявлені на їх території.

Олексій Василюк, НЕЦУ

4 коментарі до "Номінація «Освітлинимо безсвітлинні»"

  1. Доброго дня! Хочу написати про маловідомий водоспад Кізя (Чернівецька обл.) Внаслідок масового вирубання лісів (особливо за останні два роки), струмки, які живили його водою, майже всі пересохли і від колись повноводного насиченого водоспаду залишилась “рожки да ножки”. Відео водоспаду – https://youtu.be/vqAbo0Sba2I
    Фото – http://www.panoramio.com/photo/129638406

  2. Вітаю. Що до мандруючих фотографів та готовіх їхати будь-куди за кадрами. Два роки тому. Виділивши час, та відвідавши села в районі мого міста з метою зробити фото “неосітлених” пам’ятників історії, архітектури та культури, зустрівся з прикрістью. Частина знімків була видалена з Вікімедії та братських ресурсів на підставі чинного законодавства. Добре що природних пам’яток це не стосується 🙂

  3. Сповіщення: Результати номінації «Освітлинимо безсвітлинні» | Вікі любить Землю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *