АнонсиЗахист природи

Спецномінації 2017

Окрім традиційного визначення 10 найкращих фотографій конкурсу та найкращих фотографії у кожному з 27 регіонів України, цього року також оргкомітет та партнери запрошують позмагатися у спеціальних номінаціях. Дві з них — оголошуються вперше, переможця третьої визначатимемо вже втретє.

Найкраще фото тваринного світу ПЗФ

У попередні роки на конкурс подавалося чимало світлин диких тварин, яких вдавалося зафіксувати учасникам на заповідних територіях. Одиниці визнавалися кращими фото по області, але до десятки найкращих анімалістичний жанр ніколи не потрапляв. Розуміючи, що такі фото вимагають особливої майстерності, терпіння та знань, організатори конкурсу хотіли б цього року відзначити їх окремо.

Отже, основні умови участі фото у номінації:

  • зображено дику тварину, що мешкає на території об’єкту з конкурсного списку
  • в описі подано назву виду тварини
  • у полі «Спецномінація» конкурсного завантажувача вибрано відповідну назву спецномінації

Якщо ви забули зробити позначку або не помітили відповідне поле при завантаженні, ви можете додати фото до категорії спецномінації після завантаження.

Неприємні відкриття

Фото в цій конкурсній категорії мають ілюструвати порушення, пошкодження об’єктів природно-заповідного фонду. Такі неприємні відкриття слід документувати. Оргкомітет конкурсу разом з партнерами, Міжнародною благодійною організацією «Екологія-Право-Людина», спробує добитись вирішення виявлених вами проблем. Купа сміття, зламаний охоронний знак, рубка дерев, підпалена трава або очерети та інше, повз що не може пройти пильний погляд фотографа й краєзнавця. Просимо додавати фото порушень на заповідних територіях (незалежно від рівня художності). Завдяки нашій увазі заповідні території зможуть залишитись збереженими.

Для того, щоб фотографія брала участь у спецномінації, у формі конкурсного завантажувача треба у полі «Спецномінація» вибрати назву відповідної номінації.

Якщо ви забули зробити позначку або не помітили відповідне поле при завантаженні, ви можете додати фото до категорії спецномінації після завантаження.

Освітлинимо безсвітлинні

У 2015, 2016 роках ми визначали скільки кожен користувач додав світлин тих об’єктів, які раніше були «безсвітлинні» у вікіпроектах. Цього року номінація «Освітлинимо безсвітлинні» знову у нашому конкурсі! Із понад 8 тисяч природоохоронних об’єктів, які є в Україні, широкому загалу відомі далеко не всі. Є об’єкти яких фотографують дуже багато і щороку, а є об’єкти світлини яких відсутні у Вікіпедії та Вікісховищі. Про існування деяких об’єктів подекуди забули навіть їхні землекористувачі, що й казати про туристів! Саме тому, Національний екологічний центр України знову організовує спеціальну номінацію «Освітлинимо безсвітлинні» в межах української частини конкурсу «Вікі любить Землю» і нагородить її переможця спеціальним призом. Переможе учасник, який подасть на конкурс фотографії для найбільшої кількості об’єктів ПЗФ, які раніше не мали фотографій у Вікісховищі.

У конкурсних списках об’єктів у Вікіпедії одразу видно, які з них мають фотографії, а які ні. Щоб не було сумнівів, керуйтеся саме списками: навіть якщо фотографія об’єкта є у Вікісховищі, але не вставлена у конкурсний список, вважатиметься, що він «безсвітлинний».

Скільки об’єктів освітлинив кожен учасник буде підсумовано спеціальною програмою після конкурсу. Під час завантаження додаткових позначок робити не потрібно.

З питаннями та пропозиціями партнерства звертайтесь на wle@wikimedia.in.ua

Фото на фоні зображення Токівський водоспад, Україна. Автор: Сергій Рижков CC BY-SA 4.0.

29 thoughts on “Спецномінації 2017

  • Памнятка чи ні?
    Випадково транзитом через ліс трапив дуби, що оформлені як памнятка природи, і справді вікові, с табличкою, доглянуті, але попри все такої памнятки з такою назвою.чи бодай.в цьому кварталі – 69 Моївського лісництва немає взагалі на Вінничині! При цьому інші.заповідані при цьому лісн-ві дуби мають точно такі таблички. Ці дуби в урочищі Тростянець, кв69, Моївське лісн-во, Чернівецький р-н, Вінн. На дорозі на в’їзді в ліс від Моївки в Безводне.
    Де вони згубились при оформленні-заповіданні ?
    Карта кварталів з л-ва додається, на жаль лісн-во було вже далеко позаду, щоб прояснити.
    http://i.piccy.info/i9/322a9cdabbe4b7b9635efd6ec40a660a/1494522199/565223/1144855/Screenshot_1.jpg

    http://i.piccy.info/i9/15943024bc4be5bd45b78bd82a219c6a/1494522259/193638/1144855/Screenshot_2.jpg

    http://i.piccy.info/i9/3887b5f2adab3860db98688d56edd3dd/1494522317/285518/1144855/Screenshot_3.jpg

    Відповідь
  • Кшися Верес

    Дуже дякую за додання “Гранітів”)

    Відповідь
  • Кшися Верес

    68-206-5004 Заплавний гідрологічний заказник місцевого значення – річка Ровець поблизу Віньківці. Від Виньківців до найближчої точки на річці Ровець близько 20 км. Ріка Рів ближче, близько 6 км. Біля Виньковець тільки р. Калюс з її притоками.
    Дякую за виправлення плутанини з кам’янецько-красилівськими ялинами в Антонінах

    _
    Хоморські граніти пам`ятка природи геологічна 1,2 га с.Гриців, центр села Грицівська селищна рада с. Гриців Шепетівського р-ну розпорядженням Голови ОДА від 28.09.1995 року № 67-р

    Відповідь
  • Сарапулов Микола

    Підкажіть, будь ласка, чи є огорожа навколо дерева-пам’ятника обов’язковою, чи це тільки бажаний елемент?

    Відповідь
    • Не володіємо такою інформацією. Але за резульатами інвентаризації старовинних дерев України, проведених Держслужбою заповідної справи Міністерства охорони навколишнього природного середовища України спільно із Київським еколого-культурним центром у 2009 році, було підписано наказ Мінприроди від 05.11.2009 р. за № 522 «Про збереження вікових дерев» і згідно рекомендацій, що додавались до наказу, ці дерева мають індивідуальну огорожу та охоронний знак.

      Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *