Мальовничі заходи сонця — найкращі зі світлин Миколаївської та Хмельницької області

Розпочинаємо публікацію світлин-переможців нашого весняного фотоконкурсу з двох областей, де переможними стали зображення заповідної природи на заході сонця.

Фото з Кінбурзької коси стало найкращим у Миколаївської області. Світлину завантажено у категорію Національний природний парк «Білобережжя Святослава» у Вікісховищі. Парк створено згідно з указом президента України Віктора Ющенка 16 грудня 2009 року з метою збереження, відтворення і раціонального використання цінних природних та унікальних комплексів та об’єктів степової зони, що мають важливе природоохоронне, рекреаційне і культурно-освітнє значення.

На території коси збереглися природні комплекси пісків нижнього Дніпра із цілою низкою властивих лише їм видів флори і фауни. Тут зростає близько 600 видів вищих судинних рослин. В цілому, на території НПП зростає 30 видів раритетних рослин. Фауна налічує близько 5 тисяч видів тварин. Особливо важливу роль водно-болотяні ділянки коси відіграють у збереженні коловодних птахів. Детальніше про парк у Вікіпедії.

Неймовірні заходи сонця на Кінбурнській косі (6)

Національний природний парк «Білобережжя Святослава». Авторка: Любов Касап, CC BY-SA 4.0

А Сергій Зисько повторив свою перемогу 2016 року, його світлина природи у Хмельницькому знову отримала найбільше балів. Острів, який розташований посередині водосховища річки Південний Буг, недалеко від природо-заповідного фонду місцевого значення – «Парк культури і відпочинку ім. М.Чекмана» загальною площею 145 га. Орієнтовна площа острова складає до 2,5 га. Про популярну для відпочинку територію навіть започатковано окрему статтю у Вікіпедії.

Захід на островом Кохання

 Вид на острів кохання з Парку ім. М. Чекмана у Хмельницькому Хмельницький. Автор: Зисько Сергій, CC BY-SA 4.0

 

6 Comments

 1. posterrr · 2017-08-13 Reply

  Якщо вірити документам, наведеним у вас на сайті в минулому році, острів Кохання не входить до охоронної території парку Чекмана (https://mega.nz/#F!J44zVThC!mvb4aVRPTrDAsCF9q3urKA!VkBHnRQI)

  • Анатолій Гончаров · 2017-08-14 Reply

   Але об’єкт ПЗФ на фото є. Зліва від острова — якраз парк імені Чекмана.

   • posterrr · 2017-08-20 Reply

    Тоді ок 🙂

   • posterrr · 2017-08-20 Reply

    Але тоді виправте текст даної статті:

    “Острів, який розташований посередині водосховища річки Південний Буг, входить в склад об’єкту природо-заповідного фонду місцевого значення – «Парк культури і відпочинку ім. М.Чекмана» загальною площею 145 га.”

    А то якийсь острів Шрьодінгера виходить.

 2. posterrr · 2017-08-20 Reply

  Іще одне питання. А як журі дивиться на те, що на конкурсі ВЛЗ-17 перемогла фотографія, надіслана на минулорічний конкурс ВЛЗ-16?

  Фото для ВЛЗ-16:
  https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Вечір_над_Бугом.jpg

  Фото для ВЛЗ-17:
  https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Захід_на_островом_Кохання.jpg

  Я також можу щороку надсилати одні й ті самі фотографії з мінімальною корекцією? Гарний лайфхак перед початком ВЛП, дякую. 😉

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *