Кому посібник зі створення заповідних територій?
Посібник «Виявлення територій, придатних для оголошення об’єктами природно-заповідного фонду» видала Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ). Він спрямований на працівників обласних та районних державних адміністрацій, обласних управлінь лісового та мисливського господарства, зацікавлених громадських організацій та науковців.
Природоохоронні території є острівцями екологічно врівноважених, не перетворених людиною природних комплексів.Така собі віддушина дикої природи, де вона продовжує самовідтворюватися. Особлива охорона держави дозволяє зберегти для майбутніх поколінь цінні природні території, тож розвиток мережі природоохоронних територій — не остання справа серед важливих для України.
Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року» від 6.08.2014 № 385 затвердила показники площ територій природно-заповідного фонду, що мають бути додатково створені в кожній з областей до 2017 та до 2021 року — в середньому йдеться про збільшення показників 2014 року в 3-4 рази.
У посібнику розглянуто чинне законодавство України, міжнародні багатосторонні угоди та директиви Європейського Союзу у цій сфері. Базуючись на цих документах, автори описують процедуру створення об’єктів природно-заповідного фонду, а також дають рекомендації з вибору ділянок та підготовки клопотань.
До друку посібник рекомендували секція «Заповідна справа» Науково-технічної ради Міністерства екології та природних ресурсів України, наукова рада з проблем заповідної справи і діяльності заповідників відділення загальної біології НАН України та вчена рада Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України.
Посібник доступний для вільного завантаження, але поважайте його вміст — текст посібника захищений правами своїх авторів.
Поява таких посібників це завжди допомога активістам природоохоронної справи ! Шкода що невідомо коли воно вже стане в нагоді, через тую юр.коллізію що склалась !!!
Три тижні тому в місцевому Департаменті Природи і т.д., я підняв питання щодо необхідності заповідання тих кількох вцілілих під час війни вікових дерев (вікова тополя біла та “кверкус звичайнісінький” ) в самому Житомирі. Але… державі не до “заповідей” при чому ми впевнені що крокуєм в Європу (оці всі показушні масовки на “День Європи” ).