Новини / News

Спецномінація «Відео»

Ми вже вдруге проводимо спеціальну номінацію «Відео», започатковану минулого року. Відео також є цінним форматом для ілюстрування Вікіпедії, тож запрошуємо подавати записи, що зображають заповідну природу України.  

Щоб подати ваше відео на конкурс, оберіть спецномінацію «Відео» в інтерфейсі завантаження.

Як і фотографії, відео можна вантажити безпосередньо зі списків пам’яток. Для цього знайдіть у списках рядок із об’єктом, який ви відзняли. У колонці «фото» натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

Окреме журі обере найкращі відеороботи з-поміж поданих на спецномінацію. Також організаційний комітет відзначить одного або кількох учасників за найбільшу кількість завантажених відеоробіт.

Автори трьох найкращих відео отримають цінні призи та сувеніри від ГО «Вікімедіа Україна». Також учасник чи учасниця, який/а посяде перше місце, додатково отримає монопод Manfrotto MMCOMPACTADV-BK від партнера номінації — українського представництва компанії Manfrotto.

Горностай у Самарському лісі (Дніпропетровська область). Відео посіло друге місце у конкурсі «Вікі любить Землю» 2020 року. Автор відео — Сергій Марков, вільна ліцензія, CC BY-SA 4.0

Вимоги до відеоробіт, які подаються на спецномінацію:

 1. Відповідність загальному регламенту конкурсу: це відео має бути особистою роботою; бути завантаженим протягом конкурсного періоду; відповідати загальним правилам Вікісховища; представляти один або кілька об’єктів природно-заповідного фонду України; містити ідентифікатор об’єкту (ID) та географічні координати тощо.
 2. Весь відеозапис має бути зроблений в межах однієї місцевості. Відеозапис не має бути «колажем» відеозаписів різних віддалених один від одного об’єктів. На відео має бути один об’єкт ПЗФ, або декілька, якщо вони розташовані поруч або один всередині іншого.
 3. Відеозапис повинен мати зрозумілу описову назву, бажано українською або англійською мовою; потрібно навести детальний опис відеозапису, де уточнити назву об’єкту, його розташування та час і умови, за яких було зроблено відеозапис;
 4. Ілюстративність: відео має висвітлювати об’єкт (чи об’єкти) ПЗФ, чітко представляти та характеризувати його (їх).
 5. Візуальність: відео не повинно мати факторів, які відволікають від основного об’єкта.
 6. Візуальна чіткість: основна тематика відео, а також конкретні кадри повинні бути в фокусі та добре освітлені (ні занадто темні, ні пересвічені; не розмиті). Також слід враховувати якість стиснення, оскільки відео повинно бути чітким і не мати пікселізації, яка може бути результатом низької якості стиснення.
 7. Обробка у відеоредакторах дозволяється, але утримайтесь від надмірного редагування. Обробка відео не має помітно спотворювати реальність.
 8. Композиція та рух камери: відео повинно бути відзняте чисто і в простому стилі. Не використовуйте швидкий зум, намагайтеся робити рухи (огляд панорами, зміна кута, масштабування, обхід пам’ятки тощо) повільними, щоб можна було зосередитися на деталях зображення.
 9. Стабілізація: у відео не повинно бути сильного тремтіння. Ви можете використовувати штатив чи будь-який стабілізатор, що допоможе зробити відео стабільнішим навіть якщо ви його знімаєте, обходячи пам’ятку.
 10. Відеозапис передбачає зміну кадрів. Відео, з одного ракурсу, в якому кадри не надто відрізняються або не відрізняються зовсім один від одного, отримає низьку оцінку. Якщо маєте такі відеофайли, краще завантажте один із кадрів відеозапису як зображення.
 11. Колір: зображення повинне мати помірну насиченість.
 12. Аудіо: відео може подаватися без звуку. Якщо звук на фоні є (наприклад, розповідь за кадром чи природній навколишній шум), то бажано, щоб він перебував на постійному рівні протягом усього відео. Різкі гучні сторонні шуми не бажані. Якщо ви щось розповідаєте, рекомендуємо додати субтитри. Не рекомендуємо накладати музику. Важливо пам’ятати, що якщо ви самі щось коментуєте — ви є автором чи авторкою аудіодоріжки. Але якщо коментує хтось інший — авторські права будуть належати не вам. Те саме із музикою — можна використовувати або власне виконання музики, що вами ж написана й виконується, або взяти аудіо під вільною ліцензією (і згадати автора та ліцензію — окремо для музики та виконання, якщо це різні люди);
 13. Формат: для кодування відео повинен використовуватися формат Theora чи Webm, роздільність файлу повинна бути не менше 720 пікселів за меншою стороною (наприклад, 1280х720). Ми прийматимемо й відео з меншою роздільністю, але шансів на перемогу у таких відео буде менше.

 

Таймлапс з дощем у національному природному парку «Тузловські лимани» (Одеська область). Відео посіло третє місце у конкурсі «Вікі любить Землю» 2020 року. Автор відео — Сергій Ковальов, CC BY-SA 4.0

Чим більш повно відео відповідає цим вимогам та побажанням, тим більше шансів у нього на перемогу. До речі, відповідність усім цим вимогам дає можливість номінувати ваше відео на вибрані у Вікісховищі.

Радо вітаємо у межах спецномінації відео, зняті з дронів, якщо вони відповідають усім вимогам.

Спецномінація «Відео» в межах «Вікі любить Землю» вперше відбулася у 2020 році. Тоді 11 конкурсантів загалом завантажили 72 відеофайлів. З великим відривом переможцем за кількістю поданих робіт став Сергій Ковальов, що завантажив 26 відеофайлів. Детальніші результати спецномінації можна переглянути за посиланням.

Читайте новини та історії про конкурс у нашому блозі. Якщо виникнуть питання, звертайтеся за контактами, вказаними на сайті.

Щоб оперативно стежити за новинами, підписуйтеся на нас у соцмережах:

При підготовці цієї публікації використано допис «Спецномінація “Відео”» із сайту Вікі любить пам’ятки Україна. Автори: NickK, Atoly, Tohaomg.

2 коментарі до “Спецномінація «Відео»

 • Допоможіть порозумітись з музикою (про “Не рекомендуємо накладати музику” прочитав).
  1. Чи підходить ліцензія – Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International (CC BY-NC-ND 4.0)?
  https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/
  2. І все таки наскільки не бажана фонова музика?

  Відповісти
  • Доброго дня!

   1. Така ліцензія, на жаль, не підходить. Вільна ліцензія має дозволяти комерційне використання, щоб бути сумісною із Вікісховищем. Детально про це можете прочитати, наприклад, тут: https://commons.wikimedia.org/wiki/Commons:Licensing#Acceptable_licenses

   2. Фонова музика дозволена, якщо вона повністю належить вам або є під вільною ліцензією, сумісною із Вікісховищем. Часто таку музику доволі складно знайти, тому й у більшості випадків ми не рекомендуємо її накладати. Але якщо вдасться знайти музику під відповідною ліцензією, можете додати її.

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *