З висоти пташиного польоту: найкращі фото Львівської, Черкаської, Сумської і Запорізької областей
Представляємо ще чотири світлини — усі зроблені з повітря, що перемогли в номінації «Найкраща фотографія області» у конкурсі «Вікі любить Землю 2020».
Найкраще фото Львівської області
У Львівській області найкращим став знімок, зроблений над заповідником «Розточчя». Вперше переможна світлина Львівщини зроблена на території іншої пам’ятки, у попередніх роках першість потійно утримував НПП «Сколівські Бескиди».
Авторка фото Анна Палюх брала участь у конкурсі вперше. Свою роботу вона назвала «Зима проти осені» (Winter vs Autumn).
«Захоплююсь нашою планетою трішки з висоти вже близько трьох років, і намагаюсь нічого не планувати. Ось тоді природа та краєвиди вражають, адже з висоти можна побачити часом неймовірні речі. Люблю Розточчя, і кожен раз відкриваю для себе там щось нове. Під час різної погоди, часу доби та сезону все буде виглядати зовсім інакше. Одного осінньо-зимового дня здіймаю дрон, а там величезні «сніжинки» — Вау! І з землі їх не було видно взагалі», — розповіла Анна.
Заповідник «Розточчя», заснований у 1984 році, розташований у Яворівському районі Львівської області. Площа території понад 2 тисяч га, протяжність з півночі на південь — 8 км, із заходу на схід — 12 км. У 2017 році ділянка заповідника площею понад 300 га була включена до світової спадщини ЮНЕСКО.
Під час цьогорічного конкурсу учасники завантажили понад 600 світлин 117 природно-заповідних об’єктів Львівської області. Загалом список пам’яток природи регіону нараховує майже 400 позицій, за всі роки «Вікі любить Землю» конкурсантам вдалося сфотографувати 71% із них.
Найкраще фото Черкаської області
Аерофото гідрологічного заказника Ірдинське болото стало найкращим у Черкаській області. Його автор — користувач Андрій Чуяшенко, який також вперше долучився до конкурсу.
«З Ірдинем пов’язана історія мого рідного міста, тому давно бажав пересвідчитись, що саме ховається за легендами. Зимова розвідка тільки посилила давню домовленість з друзями, що треба вирушити у водну подорож, адже це місце найцікавіше дивитись саме з води. На берег ми вийшли тільки на обід, тож майже всі фотографії зроблені саме з човна, і для мене це був перший запуск дрона в таких умовах.
Після першого ж повороту, коли ми випливли з очеретяного тунелю, мене вразили крихітні «острівці». На одному з них відпочивала черепаха, на іншому було покинуте гніздо, часто на них зустрічались дерева. Самі ж острівці групувались у непрохідні хащі, формуючи маршрут з безліччю поворотів, хоча з повітря лабіринт лягав у геть інший малюнок», — розповів Андрій Чуяшенко.
Ірдинське болото — гідрологічний заказник місцевого значення в Черкаському і Смілянському районах Черкаської області, розташований на однойменному болотному масиві площею 857,5 га. Рослинність представлена вільхою чорною, березою повислою, чагарниками верб з болотяним різнотрав’ям.
На знімках учасників «Вікі любить Землю» представлено половину заповідних територій Черкащини — 339 із 641. Цього року на конкурс надійшло понад 600 світлин, що зображають 85 об’єктів природно-заповідного фонду області.
Найкраще фото Сумської області
У Сумській області журі найвище оцінило фото озера Журавлиного. Денис Юрченко, якому належить робота, також є новачком серед конкурсантів й завантажив лише дві фотографії. Інше фото цієї пам’ятки перемагало в конкурсі у 2017 році.
«Біля цього озера у бабусі була дача, вона про нього і розповіла. Також пошукав інформацію в інтернеті, і дізнався, що воно утворено після падіння уламка метеорита, а острів по центру виріс на втонулій торфорізній машині. Аерознімка в інтернеті не було, а саме з висоти озеро розкриває всю свою красу. Складність зйомки полягала в тому, що над озером є низхідні потоки повітря, оскільки воно розташоване в лісі. Ці потоки двічі намагалися втопити мій коптер. Тому над ним потрібно літати акуратно, не спускаючись низько до води», — розповів автор фото.
Озеро Журавлине розташоване в межах Сумського району Сумської області, на північний схід від села Стінка. Посеред озера розташований острів, порослий вільхою та березою, довкола озера — переважно сосновий ліс.
Із майже 300 об’єктів природно-заповідного фонду Сумщини завдяки учасникам конкурсу знімки є у 167. Цього року кількість завантажених світлин для області була найбільшою за всі роки «Вікі любить Землю» — 674, що представляють 131 пам’ятку природи.
Найкраще фото Запорізької області
Вигляд згори на Обитічну косу переміг у Запорізькій області. Світлину зробив Анатолій Волков, чиє фото заповідника «Кам’яна Могила» було визнано найкращим у цій номінації у 2017 році. Тоді воно також увійшло до топ-10 конкурсу загалом.
«Навесні 2019 року ми з друзями подорожували Запорізькою областю та фотографували найбільш знакові об’єкти для майбутнього туристичного путівника. Звісно, ми не оминули увагою Обитічну косу. Вирушаючи фотографувати об’єкти природно-заповідного фонду, важливо вирішити логістичні питання — дізнатись за стан дороги, наявність автозаправок, місць для стоянки та інше. Зйомка велась з квадрокоптеру. Це обумовлює певні питання, які теж варто вирішити заздалегідь. По-перше, дізнатись чи не входить об’єкт до територій, що заборонені для польотів. По-друге, чи не потурбує такий вид зйомки місцеву фауну. Обитічна коса — це територія гніздування рідкісних птахів, тому слід обережно ставитись до польотів над затоками та не лякати птахів», — розповів Анатолій.
Обитічна Коса — ландшафтний заказник загальнодержавного значення, заснований у 1980 році. Розташований у Приморському районі Запорізької області, на південний захід від міста Приморська. Площа природоохоронної території 8863 га.
Флора заказника налічує близько 500 видів судинних рослин, з них понад 20 ендеміків (волошка одеська, ситник Фоміна, люцерна Котова тощо). Серед представників тваринного світу — 14 видів ссавців і близько 100 видів птахів. Між косою та острівцями — нерестилища цінних видів морських риб. Місце гніздування птахів і відпочинку під час сезонних міграцій.
Цього року Запорізька область має найбільше серед усіх регіонів завантажених світлин — 2649, на яких зображено 179 пам’яток природи. Усього ж у переліку заповідних територій області 349 позицій, з них за всі роки «Вікі любить Землю» учасники сфотографували 226.
Всі фото також брали участь у спецномінації «Найкраще аерофото», результати якої оголосимо незабаром.
Читайте також: