Новини / NewsПереможціРезультати

Як пройшла церемонія нагородження «Вікі любить Землю» 2024

16 листопада у Києві відбулась урочиста церемонія нагородження переможців фотоконкурсу «Вікі любить Землю» 2024 року. Розповідаємо, як пройшла ця довгоочікувана подія.

Церемонія нагородження призерів української частини «Вікі любить Землю» 2024. Групове фото
Фото: Ірина Бойко, суспільне надбання

На заході зібралися 30 людей наживо: переможці, члени журі, організатори, волонтери, гості, які зібрались з багатьох куточків України, щоб отримати свої подарунки та відзнаки у Міжнародному центрі культури і мистецтв (також відомий як Жовтневий палац). Ті, хто не зміг доєднатись наживо, мали змогу дивитись онлайн-трансляцію на YouTube та залишати свої коментарі.

Церемонію розпочав Антон Процюк, координатор програм ГО «Вікімедіа Україна». Він оголосив програму події, розповів про організаційні деталі та оголосив хвилину мовчання за загиблими внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

Антон Процюк розпочинає церемонію нагородження
Фото: Ірина Бойко, суспільне надбання

Представили організаційний комітет, інших представників оргкоманди, волонтерів та журі, які працювали над конкурсом і допомагали у виборі найкращих фото. Члени оргкомітету Євген Букет, Людмила Сломінська та Наталія Ластовець були запрошені до слова. Усім присутнім вручили подяки та пам’ятні сувеніри. Для тих, хто не був присутній офлайн, надсилаємо відзнаки поштою.

Члени організаційного комітету під час вступного слова
Фото: Вячеслав Галєвський, CC BY-SA 4.0

Далі відбулась презентація підсумків української частини конкурсу. Цьогоріч 106 учасників та учасниць завантажили понад 6, 400 фото обʼєктів природно-заповідного фонду України. Загалом було сфотографовано 833 об’єкти, з них — 130 вперше. З таким результатом Україна посіла друге місце за кількістю завантажених фото серед усіх пʼятдесяти шести країн-учасниць.

Також учасники мали змогу дізнатись детальніше про міжнародний контекст конкурсу. Про це розповіла менеджерка міжнародної частини фотоконкурсу та учасниця організаційної команди української частини Олеся Луканюк.

Олеся Луканюк розповідає про міжнародний контекст конкурсу
Фото: Ірина Бойко, суспільне надбання

Розповіли й про міжнародний пілотний проєкт Heritage Guard Network, який спрямований на співпрацю між країнами для захисту природної та культурної спадщини, і як «Вікі любить Землю» був залучений до цієї ініціативи.

Не забули й нагадати про важливість ілюстрування статей фото з конкурсу, адже це ще одна важлива складова проєкту. Детальніше інструкція у цій статті.
Невдовзі анонсуємо новий місячник ілюстрування у продовження того, який проводився у 2022 році.

Також Людмила Сломінська, членкиня організаційного комітету конкурсу розповіла про добрі та вибрані фото: про що ця номінація, хто може номінувати, які критерії та яка допомога потрібна у наступному році.

Людмила Сломінська розповідає про добрі та вибрані зображення
Фото: Ірина Бойко, суспільне надбання

Після групового фото розпочали основну частину — оголошення переможців, яку відкрили зі спеціальної номінації «Відео».

Ігор Шурпан, один з журі цієї спецномінації, привітав переможців та поділився своїми враженнями про відеороботи та його участь.

Ігор Шурпан, журі спецномінації, ділиться враженнями.
Фото: Вячеслав Галєвський, CC BY-SA 4.0

І одразу оголосили переможців: Любомир Матвіїв, Юрій Приходько, Дмитро Трофимчук, Олександр Рижков та Вадим Санжаревський. Олександр Рижков був присутній наживо та був запрошений до вручення призів і короткого слова про свою відеороботу.
Усіх переможців та їхні роботи можете знайти тут.

Олександр Рижков, один із переможців спецномінації ділиться враженнями
Фото: Вячеслав Галєвський, CC BY-SA 4.0

Опісля перейшли до оголошення результатів другої та нової спеціальної номінації «Втрати природи». Її мета — зібрати фото, які ілюструють пошкоджені або зруйновані об’єкти природно-заповідного фонду України внаслідок російського повномасштабного вторгнення, стихійних лих, антропогенного впливу тощо.

Двоє з членів журі, Сергій Петров та Вікторія Губарева, виступили та отримали подяки. Вони наголосили на важливості такої спецномінації для документування зокрема наслідків війни для об’єктів ПЗФ України.

Члени журі спецномінації діляться враженнями про участь
Фото: Вячеслав Галєвський, CC BY-SA 4.0

Перейшли до оголошення переможців: Максим Яковлєв, Олександр Мальон, Олександр Захаров.. Олександр Мальон, який був присутній на церемонії, був запрошений до вручення призів і короткого слова про свої фото.

Усіх переможців та їхні роботи можете знайти тут.

Олександр Мальон, один із переможців спецномінації ділиться враженнями
Фото: Вячеслав Галєвський, CC BY-SA 4.0

Незабаром перейшли до оголошення результатів номінації «За кількісний внесок», яке провела Людмила Сломінська. Вона пояснила, за якими критеріями перевірялись фото, поділилась своїм досвідом участі та перевірки і оголосила переможців.

Переможці визначалися за кількістю сфотографованих пам’яток природи з урахуванням новизни цієї пам’ятки для Вікісховища. Кількість висвітлених об’єктів природно-заповідного фонду дуже важлива, адже основною метою конкурсу є сформувати якнайповнішу базу вільних фото пам’яток природи України.

Окрім основних переможців цієї номінації, оголосили й переможців кожного регіону. А всі результати кількісної номінації детальніше дивіться тут.

Людмила Сломінська розповідає про результати кількісної номінації
Фото:  Ірина Бойко, суспільне надбання

Петро Площанський, Вячеслав Галєвський, Ганна Глушакова, Ольга Лобода, Олександр Мальон та Андрій Сніжок були присутні наживо на церемонії та прокоментували свій внесок.

«Я був не тільки автором фотографій, які я представив, але й одним із організаторів створення цих природно-заповідних об’єктів. Тому бажаю усім шукати та фотографувати не тільки готові об’єкти, а й бачити у природі щось цінне і варте збереження для нащадків та подавати це на створення нових об’єктів ПЗФ», — зазначив один із переможців номінації Петро Площанський, який долучився до офлайн нагородження.

Петро Площанський — нагородження переможця у кількісній номінації
Фото: Вячеслав Галєвський, CC BY-SA 4.0
Вячеслав Галєвський — нагородження переможця у кількісній номінації
Фото: Oksankaglv, CC BY-SA 4.0
Ганна Глушакова — нагородження переможниці у кількісній номінації
Фото: Вячеслав Галєвський, CC BY-SA 4.0
Ольга Лобода — нагородження переможниці у кількісній номінації
Фото: Вячеслав Галєвський, CC BY-SA 4.0
Андрій Сніжок — нагородження переможця у кількісній номінації
Фото: Вячеслав Галєвський, CC BY-SA 4.0

«Мені приємно бути учасником ще з найпершого, 2013 року конкурсу і щороку приїжджати до Києва та зустрічатись із такими ж ентузіастами, як я. Запрошую долучитись нових учасників, адже чим більше ми будемо фотографувати, тим більше буде наповнена Вікіпедія і наші світлини принесуть користь суспільству», — прокоментував один із переможців номінації Вячеслав Галєвський.

Після цього перейшли до оголошення переможців у номінації «За якісний внесок», куди увійшли топ-10 найкращих фото українського конкурсу та регіональні переможці. Основних переможців представила Наталія Ластовець, членкиня організаційного комітету українського конкурсу.
Частина членів основного журі конкурсу, Олексій Василюк та Максим Гаврилюк, записали вітальне відео для учасників нагородження, яке ми прослухали перед оголошенням.

Враженнями від довгоочікуваних результатів поділились призери, які приїхали на церемонію: Вадим Юник, Олександр Ігнатьєв, Олександр Мальон. Деякі з переможців ділились коментарями у трансляції. 

«Для мене дуже важливо поширювати по світу розуміння, що Україна — це не тільки катаклізми і війни, а тут є багато красивого, за що й борються наші воїни», — прокоментував один із переможців якісної номінації Вадим Юник.

Вадим Юник — нагородження переможця у якісній номінації
Фото: Вячеслав Галєвський, CC BY-SA 4.0
Олександр Ігнатьєв — нагородження переможця у якісній номінації
Фото: Вячеслав Галєвський, CC BY-SA 4.0
Олександр Мальон — нагородження переможця у якісній номінації
Фото: Вячеслав Галєвський, CC BY-SA 4.0

Наприкінці основної частини Олеся Луканюк оголосила топ-15 зображень, які представляють Україну на міжнародному етапі. Олена Мартиненко, чиє фото увійшло в топ, поділилась коментарем про участь і також отримала свій приз.

Олена Мартиненко ділиться враженнями про участь
Фото: Вячеслав Галєвський, CC BY-SA 4.0

Після основної частини оголошення та перерви перейшли до вікторини на знання конкурсу: після десяти запитань лідером виявилась одна із цьогорічних переможниць Ольга Лобода, яка отримала сувенір за найкраще знянн конкурсу.

Після перейшли до спільного обговорення планів розвитку проєкту «Вікі любить Землю», яке модерували Антон Процюк та Олеся Луканюк. Дискутували про те, що найбільше сподобалося у цьогорічному конкурсі, а що варто покращити на майбутнє.

Вітання усім переможцям цьогорічного конкурсу з призовими місцями та до зустрічі у наступному році!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *