Номінації «Вікі любить Землю» 2021

Основними номінаціями конкурсу «Вікі любить Землю» традиційно є номінації «За кількісний внесок» та «Найкраще фото». Також ви можете брати участь у кількох спецномінаціях. Переможці основних та спеціальних номінацій будуть відзначені цінними призами і сувенірами. На цій сторінці розповідаємо більше про усі основні та спеціальні номінації. (Про те, як взяти участь у конкурсі, читайте тут).

Основні номінації

«За кількісний внесок»

У цій номінації організаційний комітет відзначить учасників, які сфотографували найбільше об’єктів ПЗФ (з урахуванням унікальності світлин для Вікісховища). Буде нагороджено 10 переможців у всеукраїнському заліку та по одному переможцю для кожного регіону України.

При визначенні переможців у цій номінації важливим фактором є те, наскільки сфотографовані об’єкти ПЗФ висвітлені на Вікісховищі. Це визначає пункт 7.3 регламенту конкурсу:

7.3. Автор отримує за сфотографовану пам’ятку 0.5, 2, 4, 10 балів залежно від кількості авторів, чиї фотографії цієї пам’ятки є у Вікісховищі або у Вікіпедії на момент початку конкурсу (відповідно до відомої Організаційному комітету інформації, тобто наявності конкурсного шаблону з ID), у такому співвідношенні (для кожної пам’ятки):

  • 0 авторів — 10 балів;
  • 1—3 автори — 4 бали;
  • 4—9 авторів — 2 бали;
  • 10 і більше авторів — 0.5 бала.

Однак якщо конкурсант уже завантажував фото цієї самої пам’ятки в рамках конкурсів «Вікі любить Землю» 2013—2020 років, ці роботи отримують коефіцієнт, що дорівнює 0.5, незалежно від представлення цієї пам’ятки у Вікісховищі.

Усі світлини, які ви завантажуєте на конкурс, автоматично беруть участь у цій номінації (хоча можуть бути дискваліфіковані організаційним комітетом, якщо порушують якісь із вимог регламенту; дивіться розділ 5 регламенту — «Вимоги до фотографій»). Переможці визначаються у напівавтоматичному режимі за допомогою програми-бота.

Дивіться списки минулорічних переможців у цій номінації.

«Найкраще фото»

У цій номінації буде визначено топ-10 найкращих фото та по одній найкращій фотографії для кожного із 27 регіонів України (топ-10 складатиметься із десяти найвище оцінених регіональних переможців).

Окремо буде обрано 15 найкращих фото, які представлять Україну на міжнародному етапі і поборяться за міжнародні призи. (Наприклад, у 2019 році три світлини з України увійшли до міжнародних переможців).

Переможців у цій номінації визначить експертне журі; його склад буде анонсовано на цій сторінці. Ключовими критеріями оцінювання є технічна якість фотографії (наприклад, різкість, світло, перспектива тощо), її оригінальність, а також її інформативність, тобто цінність для використання у вікіпроєктах. (Читайте також наші поради фотографам).

Щоб ваша світлина потрапила на номінацію «Найкраще фото», вам потрібно
вибрати відповідний пункт під час завантаження світлини (відповісти «Так» на запитання «Чи хочете ви подати фото на якісну номінацію?»).

Дивіться список минулорічних переможців у цій номінації.

Спецномінації

У межах цьогорічного конкурсу організовано кілька спеціальних номінацій.

Подати вашу роботу на одну чи кілька спецномінацій потрібно вручну при завантаженні: інструмент завантаження запропонує вам обрати спецномінацію у списку.

Інтерфейс вибору спецномінацій при завантаженні фото

Найкраща аерофотозйомка

У цій спецномінації беруть участь фотографії із повітря — наприклад, із дрона чи квадрокоптера. Ми нагородимо авторів топ-10 найкращих аерофото окремими призами; їх обере окреме журі після завершення конкурсу.

Детальні умови спецномінації будуть опубліковані незабаром, підсумки минулорічної читайте тут.

Відео

Доповнювати статті у Вікіпедії можна не лише світлинами, а й за допомогою відео. У цій спецномінації відзначаємо відеоролики, які зображають пам’ятки природи України. Переможців обере спеціальне журі.

Детальні умови спецномінації будуть опубліковані незабаром, підсумки минулорічної читайте тут.

Захист заповідних територій

Довкілля зазнає суттєвих втрат через діяльність людини. Привернути увагу до цих процесів і задокументувати реальний стан природно-заповідного фонду України — одна з цілей нашого конкурсу. Спецномінація «Захист заповідних територій» має на меті показати, як люди в Україні виступають на захист ПЗФ. Запрошуємо усіх охочих подавати світлини із акцій протесту, маршів, толок, перформансів та інших заходів, організованих задля збереження заповідних територій.

Детальні умови спецномінації

Найкраще фото водно-болотного угіддя

Разом із центром екологічних ініціатив «Екодія» цього року ми проводимо спеціальну номінацію для світлин водно-болотних угідь. Її метою є привернути увагу до важливої ролі боліт у природі та житті людини і нагадати про загрози, які стоять перед водно-болотними угіддями.

Детальні умови спецномінації

Найкраще фото Голосіївського нацпарку

Це номінація присвячена світлинам, що представляють національний природний парк «Голосіївський». Парк був заснований у 2007 році, його загальна площа становить понад 10,9 тисяч га. Він є єдиним в Україні та одним із кількох у світі національних парків, повністю розташованих у межах мегаполісів. Ми проводимо її у партнерстві з громадською організацією «Друге життя» та Національним природним парком «Голосіївський».

Детальні умови спецномінації

Природа і люди в Києві

Це номінація присвячена фотографіям, що зображують взаємодію мешканців найбільшого міста Україна із заповідною природою. Це можуть бути фото прогулянок, занять спортом, екскурсій тощо. Її партнрами також виступили громадська організація «Друге життя» та Національний природний парк «Голосіївський».

Детальні умови спецномінації

  • Якщо у вас залишилися питання стосовно номінацій, пишіть нам на wle@wikimedia.org.ua