З висоти пташиного польоту: найкращі фото Черкащини, Чернігівщини, Рівненщини, Львівщини та Запоріжжя
Представляємо ще п’ять фото, що перемогли в номінації «Найкраща світлина області». Вони були зроблені у Черкаській, Чернігівській, Рівненській, Львівській та Запорізькій областях.
Найкраще фото Черкаської області
Ірдинське болото — гідрологічний заказник місцевого значення в Черкаському і Смілянському районах Черкаської області, розташований на однойменному болотному масиві площею 857,5 га. Рослинність представлена вільхою чорною, березою повислою, чагарниками верб з болотяним різнотрав’ям.
«Ірдинь для мене є місцем, що не перестає дивувати, воно настільки живе, цікаве й незвичне, а головне — зовсім не в’яжеться з картиною, що розуміється під словом “болото”. Тут дуже легко зрозуміти наскільки мало знаєш про природу і як багато ще чекає попереду» — розповів автор світлни Андрій Чуяшенко
Фото Андрія Чуяшенка з цієї місцини стає переможцем вдруге, серія фото не залишилась непоміченою і минулого року; одне з них також стало найкращим у номінації минулого року, а за серію автор отримав відзнаку у спецномінації «Найкраще аерофото 2020». Цьогоріч його фото також стало найкращим у Івано-Франківській області.
У Черкаській області за 9 років конкурсу було сфотографовано 57% природно-заповідного фонду, а цього року — завантажено 472 фото 111 об’єктів, 28 з яких сфотографовано вперше.
Найкраще фото Рівненської області
Для Рівненської області перемогла панорама ландшафтного парку «Прип’ять-Стохід» у Зарічненському районі Рівненської області, зроблена з коптера.
Парк існує з 1995 року, на його території є 10 населених пунктів. Тут трапляються рослини, занесені до Червоної книги України: зозулині черевички звичайні, росичка середня, щитолисник звичайний, баранець звичайний, плаун колючий, вовчі ягоди пахучі, горіх водяний плаваючий. Тваринний світ парку орієнтовно оцінюється понад 500 видами, в тому числі 219 видів хребетних.
«Одне з моїх улюблених місць спокою — це Прип’ять-Стохід. Для себе відкрила його минулого року: затишний і мальовничий куточок природи з мінімальною кількістю людей! І вже другий рік поспіль, влітку, беремо байдарку, ночуємо у наметах й мандруємо меандрами Прип’яті і Стоходу. А найгарніше меандри виглядають на світанку з висоти», — поділилася авторка світлини Аня Палюх.
Під час цьогорічного конкурсу учасники завантажили понад 249 світлин 80 об’єктів Рівненської області; 13 з них були сфотографовані вперше. Таким чином 154 з 319 пам’яток природи Рівненщини були сфотографовані за всі роки української частини фотоконкурсу «Вікі любить Землю».
Найкраще фото Львівської області
Найкраще фото Львівської області ще однією перемогою Анни Палюх у конкурсі. Заповідник «Розточчя», заснований у 1984 році, розташований у Яворівському районі Львівської області. Площа території понад 2 тисяч га. У 2017 році ділянка заповідника площею понад 300 га була включена до світової спадщини ЮНЕСКО.
«Минулого року моя світлина з цього заповідника теж перемогла у Львівській області, а приблизно у ту ж саму пору року (взимку) ми приїхали погуляти по лісу. Так-так, виявляється наші зимові озера можуть бути неймовірно гарними, й не потрібно їхати на інший кінець світу.
Коли показувала фото друзям, то спершу всі запитували, що ж це таке під мікроскопом. Але це фото з висоти квадрокоптера, і з землі ці дивні візерунки не помітні» — розповіла про цю світлину Аня Палюх.
У Львівській області за час проведення конкурсу учасники завантажили понад 738 світлин з 150 природно-заповідних об’єктів; 14 з них були проілюстровані вперше. Загалом список пам’яток природи Львівщини нараховує 396 позицій, за всі роки конкурсу «Вікі любить Землю» вдалося сфотографувати 291 із них.
Найкраще фото Запорізької області
На фото — Оголовок Бердянської коси — ландшафтний заказник місцевого значення, оголовок Бердянської коси з прилеглою акваторією Бердянської затоки площею 221 га, охоронний статус отриманий у 1998 році.
«Я дуже люблю це місце — край Бердянської коси. З дитинства, ось уже понад 25 років, я щороку приїжджаю на “далеку косу”, щоб насолодитися величезними та абсолютно порожніми пляжами, видами відкритого моря та прозорої води. Тут завжди спокійно. Для мене це місце — де можна поміркувати і трохи “відірватися” від швидкого темпу міського життя», — розповів автор світлини Максим Білокопитов.
Запорізька область має один з найбільших показників сфотографованості об’єктів, що є у конкурсному списку області — 83% (293 з 349 територій ПЗФ). Цьогоріч учасниками фотоконкурсу було завантажено 1392 світлин з 185 об’єктів природно-заповідного фонду.
Найкраще фото Чернігівської області
Lisova Sofi повернулась до участі в конкурсі через три роки після своєї дебютної участі у 2017 році, і цього разу отримує відзнаку у номінації «Найкраща світлина Чернігівської області».
Це Міжрічинський регіональний ландшафтний парк — найбільший регіональний ландшафтний парк в Україні, розташований у південно-західній частині Чернігівської області, в Козелецькому та Чернігівському районах, у межиріччі Дніпра й Десни, звідки назва парку. Загальна протяжність меж РЛП «Міжрічинський» становить близько 240 км. Фото з парку ставало найкращим також у 2017 та 2018 роках.
Чернігівська область посідає останнє місце серед усіх регіонів за показником освітлиненості від час «Вікі любить Землю». Лише 31% територій природно-заповідного фонду сфотографували учасники конкурсу, це 212 з 678 усіх об’єктів регіону. Хоча є чим і втішатися: з 55 об’єктів фото, яких завантажили для конкурсу цього року, 24 були сфотографовані для вікіпроєктів вперше.
Всі ці фото також брали участь у спеціальних номінаціях «Найкраща аерофотозйомка» та/або «Найкраще фото водно-болотного угіддя». Отже, не виключно, що деякі з них ще потраплять до списків переможців цих номінацій. Вітаємо усіх переможців обласної номінації!
Всі фото поширюються на умовах ліцензії CC BY-SA 4.0.
Дивіться також:
- Таємничі ліси та їх жителі: найкращі фото Тернопільщини, Сумщини, Житомирщини та Києва
- Повноводні річки України: найкращі фото Буковини, Донеччини, Хмельниччини, Харківщини, Полтавщини та Кіровоградщини
- Надзвичайні озера та водойми: найкращі фото Одещини, Івано-Франківщини, Дніпропетровщини, Миколаївщини та Волині
- Мальовничі скелі та пагорби: найкращі фото Закарпаття, Житомирщини, Херсонщини, Луганщини, Вінниччини та Криму